Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Brawo Zalmar. Kiedyś faktycznie będziesz mógł opowiadać wnukom, że tymi rencami zbudowałeś dom.

Co do okien, mamy wszystkie zmniejszone do wysokości 100 cm od podłogi. Dachowe podobnie jak Aga.

 

 

taaaaa wnukom,

teraz takie pokolenie, że laske mi wykopie taki wnuczek i powie, że za 500 zł mi poda... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Te wnuki to musisz sobie odpowiednio wychować.

Z tym oknem w garderowbie, to ciekawe rozwiązanie. Na jakiem obecnie jesteś etapie?

 

Odnośnie wnuków... to co ja moge ;-)

 

 

Odnośnie domu...

Obecnie wykańczam powoli kominy, wstawiam wyłazy dachowe, zrobiłem przyłącze wody i energi do domu. W tym roku zamierzam jeszcze zrobić kanalizację, oczyszczalnię ścieków, założyć ogród (ok. 200 różnych drzewek już czeka do zasadzenia, humus też czeka) , ogrodzić działeczkę, wylać chudziaka w środku, zrobić schody na poddasze, zrobić podjazd do garażu i schody wejściowe do domu (ganek, wyjście z garażu na ogród oraz tarasx2), wymurować wszystkie ścianki działowe...

i to jest plan optymistyczny :D nawet baaaardzo optymistyczny

 

chcemy zamieszkać jesienią-zimą 2007 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomku: mam pytanie... ile Ci poszlo piasku i jakiego (bo pisales ze dwa rodzaje) i ile płaciłes za ten piasek???? w miare pilna sprawa

tak wogole jakbys mogl rozpisac tynki ilosciowo ile czego poszlo (w kg/tonach) to bylbym bardzo wdzieczny

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, trochę ciężko będzie, bo kupiłem na wyrost, tzn na murowanie garażu i wylewki także.

Spróbuję, chociaż faktury mam w domu. A jedna jeszcze nie jest wypisana.

Piasek zwykły na obrzutkę tak zawaną - jakieś 6 - 8 ton (zostało na jedno pomieszczenie wylewek).

Piasek żółty (niektórzy dają kwarcowy) - też coś koło tego (raczej 6 t). Zostało jeszcze na dużą piaskownicę w ogrodzie.

Cement - 1 tona

Wapno - chyba 800 kg.

Wapno było dokupowane w trakcie tynkowania więc tego nie jestm do końca pewny.

Plastyfikator - jakieś 30 woreczków.

Ceny - ten zółty piasek jest drogi i nie ma go w naszych żwirowniach, musiałem sprowadzać. Kosztował sporo - z transportem coś koło 320 zł za całość.

Zwykły piasek był na promocji 17 zł/kubik (1 m3=1,8 t).

Cement - coś koło 340 zł/t.

Wapno - nie pamiętam, chyba 380 zł/t.

 

Radzę Ci przy okazji zakupić materiał także na wylewki - przyjedzie jednym transportem.

Cementu na wylewki wyszło - 1,8 - 1,9 t i wywrotka piasku - 10 t (trochę zostało).

 

To tyle z pamięci. Mam o tyle dobrą sytuację, że obok mnie jest hurtownia budowlana więc mogłem sobie pozwolić na zamówienie towaru bez naddatku. Jak brakło cementu czy wapna, to brakujące parę worków przywozili na taczkach. Stąd mam kłopot w określeniu ile dokładnie czego poszło. Jeżeli jutro odbiorę fakturę, to postaram się zrobić dokładniejsze zestawienie... o ile nie będzie już po ptokach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek zwykły na obrzutkę tak zawaną - jakieś 6 - 8 ton (zostało na jedno pomieszczenie wylewek).

 

czy ten piasek to jakis specjalny też czy to zwykly taki jak np. na zasypywanie fundamentów? po fundamentach zostalo mi kolo 5-6 ton i nie wiem czy moge go wykorzystac (oczywiście po przesianiu)

 

Piasek żółty (niektórzy dają kwarcowy) - też coś koło tego (raczej 6 t). Zostało jeszcze na dużą piaskownicę w ogrodzie.

 

a ten to piaseczek plukany, tgz. mułek... juz sprawdzilem kosztuje majatek 12 t - 440 zł brrrrr ale w zamian zaproponowali mi piasek ziarno 02 (cokolwiek to znaczy) za 260zl t.

 

Mam troche podbrankową sytuacje to mielismy robic tynki dopiero za 3 tygodnie a tu nagle koles zostal bez roboty i chce juz wchodzic i robic.. a jak na zlosc mam na koniec miesiaca dostac sporo zaleglej kasy, a na chwile obecną troche kiepsko stoje, wiec szukam oszczednosci :D

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga: widzialem w twoim dzienniku ciekawe rozwiazanie.. komin zaczynajacy sie na sciance nosnej... konsultowaliscie to rozwiazanie z kims innym niz wasz 'mistrz'? powiem szczerze ze do mnie to jakos nie przemawia, bo przeciez gdyby tak szlo robic po co murowac kominy z cegly??? no jeszcze piony spalinowe rozumiem, ale wentylacyjne??

taki komin z cegly swoje wazy... nawet sporo.. nie zebym sie czepial... ale cos mi tu nie pasuje...

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za 2 lata...

Masz pracowity okres w swoim życiu. :D

Rozumiem, że schody na pięterko będą drewniane?

 

poniekąd będą drewniane... hehehe obiję je drewnem

 

Pod schodami zrobiłem piwniczkę, taką niewielką. Będzie pełniła rolę spiżarki. Więc schody nie mogą być ażurowe. Poza tym schody wykonane w całości z drewna niestety prędzej czy później zaczynają skrzypieć (więc za 15 lat każdy nocny powrót syna z imprezy będzie na drewnie bardzo słyszalny ;-)). Więc będą to schody żelbetowe. A na ten moment walczę jeszcze z zabiegiem. Kombinuję różnie, aby ten zabieg zlikwidować i zrobić proste schody ze spocznikiem. Z doświadczenia wiem, że schody zabiegowe są niewygodne, bardziej niebezpieczne i o wiele trudniejsze w wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalmar, czyli co? Będziesz wylewał schody? Jako, że to jakieś 1,5 kubika betonu, sam sobie go ukręcisz w betoniarce?

 

Maksiu, powiem szczerze - nie pamiętam. Pytałem o proporcje, ale zapomniałem zapisać dopóki pamiętałem. Myślę, że wystarczy zapytać jakiegokolwiek murarza, to tynki klasyczne - każdy wie. Wydaje mi się jednak, że proporce nie były najgorzej dobrane. Mam jedynie kilka minimalnych pęknieć w okolicach obróbek okna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomku: pytalem tak z ciekawosci... bo koles napewno ma w malym paluszku proporcje.. ale co mi szkodzi sie zapytac :D

od jutra zaczynamy :D tzn. jutro my.. a od srody kolega ze swoim znajomym... cena bardziej niz atrakcyjna :D robocizna bedzie mniej mnie kosztowac niz materialy :D niewiarygodne, ale prawdziwe :D

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, Ty to masz jakieś takie szczęście w budowaniu. :D

Ilu was więc będzie do tych tynków?

Jeżeli chodzi o proporcje, wiesz może, jakie powinien mieć beton do zabetonowania słupków ogrodzeniowych?

 

Zalmar, mówisz, że przywożą i pompują? Patrz pan jak ten świat się zmienił. Za moich czasów tośmy panie łopatami beton kręcili. :wink:

Pytałem bo przywiezienie i podanie 1,5 kubika, to trochę może być mało ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga: widzialem w twoim dzienniku ciekawe rozwiazanie.. komin zaczynajacy sie na sciance nosnej... konsultowaliscie to rozwiazanie z kims innym niz wasz 'mistrz'? powiem szczerze ze do mnie to jakos nie przemawia, bo przeciez gdyby tak szlo robic po co murowac kominy z cegly??? no jeszcze piony spalinowe rozumiem, ale wentylacyjne??

taki komin z cegly swoje wazy... nawet sporo.. nie zebym sie czepial... ale cos mi tu nie pasuje...

pozdr

m.

Maksiu nasza KB na to przystała, tak zrobione są tylko kominy wentylacyjne, spalinowy i dymowy muszą iśc od samej ziemi.

A co konkretnie Ci nie pasuje ?

SCiany nosne wewnątrz są zrobione z sillki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...