Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Maksiu, Ty to masz jakieś takie szczęście w budowaniu. :D

Ilu was więc będzie do tych tynków?

Jeżeli chodzi o proporcje, wiesz może, jakie powinien mieć beton do zabetonowania słupków ogrodzeniowych?

 

 

no generalnie dwie osoby, narazie ograniczamy sie do tynkow na parterze, a jak by sie w miedzyczacie pojawila kaska to wtedy zrobimy gore...

a co do slupkow ogrodzeniowych to nei mam pojecia.. jeszcze nie przerabialem tego tematu :D

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maksiu nasza KB na to przystała, tak zrobione są tylko kominy wentylacyjne, spalinowy i dymowy muszą iśc od samej ziemi.

A co konkretnie Ci nie pasuje ?

SCiany nosne wewnątrz są zrobione z sillki.

 

wiesz Aga, nie ze zaraz mi nie pasuje.. poprostu troszke dziwne mi sie to wydaje, tym bardziej ze liznalem lekko statyki na studiach i wiem jak rozkladaja sie naprezenia, nie wiem tylko jak bardzo duze beda w tym przypadku napreznia, ale skoro KB zatwierdzila to widocznie wszystko w porzadku :D

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB i Mistrza powiedzieli że tak może być i w niczym to nie przeszkadza więc im wierzę mam nadzieje ze będzie dobrze innej możliwości nie biore pod uwagę :)

 

i tej wersji sie trzymaj :D

:lol: :lol: :lol:

 

dla wlasnej ciekawosci zapytam jutro mojego KB co o tym myśli :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj mieliśmy zwierzęcy dzień. 8)

Jestem w trakcie wiercenia dziur pod słupki ogrodzeniowe. Wczoraj sprawdzając ich stan po deszczach w jednej znaleźliśmy 2 jeże. Duże były. Same nie potrafiły wyjść więc rozpoczęliśmy akcję "jeż". Jak takiego łobuza wyciągnąć, żeby nie pogryzł (jeszcze wściekły może być). :D Założyłem więc podwójną warstwę rękawic roboczych i... udało się. Chwilę jeszcze zwinięte poleżały w trawie, po czym zniknęły. Trochę później podczas degustowania grilla przyszedł sobie do nas zając. Cały czas kręcił się wiejski kot, który obawiam się, że zadomowi się na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nisko spadlismy, nisko...

u mnie zrobiona obrzutka na calym dole + klatka schodowa +sufity na dole... czas pracy..2,5 dnia.. jeden człowiek... w sumie 245 m2 scian i 78 m2 sufitow.

przy okazji dostawilismy w lazience (na dole) malutką scianke, zeby bylo potem gdzie postawic kabinę narożna.

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie nadal tynki, tylko jakbysmy staneli w miejscu... dwa dni spedzone nad lazienka i w sumie do poprawki, bo.... mieliśmy krzywą poziomice ktora zle pokazywała pion... dzis lazienka powinna byc juz poprawiona i skonczona...

w gospodarczym zrobiony sufit... tynki pewnie pojawią sie jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Rzeczywiście chyba nikt nic nie robi.

My mieliśmy pewne problemy z bankiem- rzeczoznawca bankowy wycenił koszt budowy prymulek na ponad 250 tys. (choć w kosztorycie archonu jest kwota 180 tys. plus VAT w systemie zleconym) i musielibyśmy udokumentowac potężny wkład własny- prawie 90 tys. Szaleństwo- przeciez gdybym miała takie pieniądze, tobym juz dawno budowała i na razie nie brała kredytu.

Przeprosiliśmy się więc z PKO i wracamy na łono starego sprawdzonego banku, który jak na ironię zaproponował nam niższe oprocentowanie niż Millennium.

Chcących wziąć kredyt w Millennium ostrzegam- doradca nie poinformował mnie o wszystkim- takie "smaczki" wyszły przed podpisaniem umowy- dla mnie to jest próba naciągnięcia i liczenie na desperację klientów. ja desperatką nie jestem i bankowi, który nie szanuje klientów dziękuję.

 

Aga- śliczny piesek. My z mężem też mamy psa- suczkę Labradora- wkrótce będziemy ją wystawiać na jej pierwszej wystawie. Mamy na jej punkcie fioła i traktujemy prawie jak dziecko, którego jeszcze nie mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczęły sie problemy.

W energetyce usłyszeliśmy, że opóźni się wykonanie przyłącza, a my mamy ekipę na wrzesień- co robić. o ile fundamenty można zalać betonem z gruszki o tyle z murowaniem ścian to juz większy problem- czy ktoś z was budował nie mając przyłącza? co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila, z tym bankiem to niezłe jaja. Warto czytać umowę. O co konkretnie chodziło? Ten rzeczoznawca to na jakiej zasadzie dokonał kosztorysu?

 

Jeżeli chodzi o prąd, to są dwa wyjącia, pożyczyć od sąsiadów lub zainstaloiwać sobie generator. O ile opóźni się wykonanie przyłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh dziś spieniłem się na kolega tynkarza... sufity robi slicznie.. sciany znosnie.. ale tą malutką, dostawioną scianke w łazience to spartolił na całego, na niecalych 3 metrach 4cm roznicy... dostał przecinak i mlotek ma zbic do golej sciany i zrobic od nowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o to, że na poczatku zostałam poinformowana, że wizyta rzeczoznawcy to formalność- musi zobaczyć działkę, sfotografować ją, itp. Nie powiedziano, że zrobi drugi kosztorys, bo w takim wypadku po co miałabym załatwiać swój kosztorys. Decyzja była pozytywna a potem oznajmiono mi, że rzeczoznawca dokonał wyceny inwestycji na 256 tys. i by uruchomić 1 transzę muszę udokumentować fakturami wkład własny w wysokości 86 tys. Nie wiem na jakiej zasadzie rzeczoznawca szacował koszty- miał projekt a ceny wziął chyba warszawskie o czym świadczy fakt, że przyjechał samochodem za kwotę kredytu, który planowałam wziąć- on to pewnie postawił sobie dom za milion, więc mój domeczek wycenił "tylko" na 256 tys.

 

Co do prądu, to sąsiad odpada bo jesteśmy pierwszymi, którzy się budują w tym miejscu. Przyłącze opóźni się ale nikt nie potrafi powiedzieć o ile, bo sezon urlopowy. A skąd wziąć generator i jaką musiałby mieć moc, żeby można było murować ściany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...