Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doradca kredytowy zachowała się tak, jakby to oni nam łaskę robili albo mieli tylu klientów na kredyty, że jeden w tą czy w tą nie robi różnicy.

Zdaję sobie sprawę że gros domów buduje się finansując to z kredytu, ale żeby w czasach kapitalizmu XXI wieku zachowywać sie jak PAN-ŁASKAWCA! Tego juz za dużo.

 

Mamy już kierownika budowy- bardzo konkretna Pani a teraz szukamy hurtowni- chcielibyśmy wybrać sobie w miarę możliwości jedną hurtownię, która dowoziłaby nam materiały i z którą możnaby negocjowac poważne upusty ze względu na wielkość i kompleksowość zleceń. mamy już dwie na oku i czekamy na ceny jakie nam zaproponują- poza tym transport za darmo, bo hurtownie są o ok. 13 km od działki.

 

Ile czasu czekaliście po zrobieniu fundamentów zanim ekipa zaczęła murowanie ścian?

Zastanawiam się, czy jeśli ekipa zacznie we wrześniu to wyrobi się z dachem przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie nie powinieneś się zastanawiać. Warto mieć miedź... :D

 

mieć czy nie mieć miedź... oto jest pytanie :D myśle że sie skusze.. ale to dopiero w przyszlym roku :D narazie tynkowanie na calego... dzis kupiłem listwy tynkarskie...sufity wychodza idealnie od reki, ale ze scianami gorzej :D dlatego listwy :D

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A My nadal układamy strop, strasznie gorąco współczuje chłopakom :)

Widzę że Wasze domki nabierają wyglądu :)

Emila jeśli chodzi o banki to My mamy kredyt w PKO BP i jak dla nas byli oni najbardziej sympatyczni i wykazywali największą chęc rozmowy i wierzyli w nasz kosztorys a nie to co sobie pan rzeczoznawca wyliczy :)

W innych bankach było tak jak piszesz za tyle to państwo napewno nie wybudują :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Roben wyszła do klientów z nową promocją- dachówka ceramiczna w kolorze miedzi w cenie blachodachówki- 2,16 / szt, co daje ok. 26 zł za mkw. Do tego oczywiście elementy wykończeniowe, ale chyba i tak warto- jak sądzicie? Chcieliśmy położyć blachodachówkę w ramach oszczędności ale skoro taka okazja, to chyba się skusimy, bo drewno i tak robilibyśmy jak w projekcie, czyli pod dachówkę, bo mamy zaprzyjaźniony tartak. Dach w Prymulkach jest dość prosty więc dochodzą do tego tylko prawe i lewe dachówki wiatrownicowe i gąsiory zwykłe. Czy koszty tych elementów w waszych dachach były znaczne? Ile muszę jeszcze doliczyć do podstawowej dachówki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie z tego co wyliczyli nam w hurtowni, przy wycenie wychodzi ze dachówek prawych i lewych potrzebujemy 69 szt.,gąsiory 45 szt.,trzeba jeszcze doliczyć kominki wentylacyjne, dachówki ze stopniami kominiarskimi, uchwyty itp. najlepiej daj dach do wycyne, bo może być tak że cena dachówki jest bardzo atrakcyjne lecz dodatków już mniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam zapracowanych i szczęśliwych Prymulkowiczów. U mnie instalacje elektryczne, zaraz potem tynki.

 

Pytanie do Maksia: Swego czasu byłeś zainteresowany odkurzaczem centralnym... i nic z tego?? Ja zbieram wyceny z różnych firm, bo chcę przed tynkami zainstalować rury do odkurzacza.

 

I jeszczę chcę Was pytać, czy rurki do centralnego przed tynkami lepiej?

I czy ogrzewanie podłogowe drożej potem kosztuje (opłaty za gaz) niż tradycyjne grzejniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie do Maksia: Swego czasu byłeś zainteresowany odkurzaczem centralnym... i nic z tego?? Ja zbieram wyceny z różnych firm, bo chcę przed tynkami zainstalować rury do odkurzacza.

 

 

narazie sprawa umarła śmiercią naturalną.. ale można jeszcze do niej wrocić.. puki nie ma wylewek mozna jeszcze pobawic z odkurzaczem centralnym

temat narazie odlecia z powodu, iz mamy na tapecie coś zupelnie innego, co pochłania nas w zupelnosci (zarówno fizycznie jak i finansowo)

pozdr

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iza- widziałam na stronie Maksia zdjęcia Twojego domu- masz juz położona dachówkę. mam pytanie- jaka, jakiej firmy i koszt jeśli możesz zdradzić. Czy pamiętasz ile rzędów dachówki weszło na jedną połać dachu i ile gąsiorów?

Prymulkowicze, czy to prawda, że dachówki skrajne- wiatrownice są droższe od gąsiorów kalenicowych, w efekcie czego dach kopertowy jest tańszy od 2 spadowego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...