Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Emila . Dachówka - Brass - celtycka lumino brązowa. Gąsiorów 35 szt. Koszt za materiały ok. 9000zł - dokładnie nie wiem, bo dachówki były dokupowane., wymieniane, bo uszkodzone , i częśc zabrali z powrotem nie zużytych. ... A rzędów ile to nie wiem , sorry.

 

Teraz zakładają instalację elektryczną , a następni już zaczynają tynki.

Instalację koledzy i prawie za darmo. A tynki za 7,50 za m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga- jak tak dalej pójdzie to wprowadzicie sie jesienią- idziesz jak burza. Dajesz mi nadzieję, że jak zaczniemy we wrześniu, to do zimy zdążymy ze stanem surowym z dachem.

Pytanie do bardziej zaawansowanych i doświadczonych- co można robić w surowych prymulkach zimą bez okien i czy założenie okien daje więcej możliwości wykończeniowych? Na co wam pozwoliły zimowe warunki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że jak są okna to jest więcej możliwości prowqadzenia prac. Wystarczy jakiś piecyk i już mozna kłąść kafelki czy docieplać poddasze.

Założenie okien przed tynkami (oczywiście o ile są to PCV) ma tę zaletę, że tynkarze przy okazji obrabiają je od wewnątrz. Wiem, że jest z tym dosyć dużo pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry :D Witam po bardzo długiej nieobecności - ale stron doszło (kiedy je przeczytać?- dzisiaj jestem pierwszy dzień w pracy więc stopniowo nadrobię zaległości). Co tam u mnie? Po pierwsze urodziałm wspanmiał córeczkę 26 marca (Wielka Sobota) waga: 4,1 kg, długość 59 cm. Aha i 27 maja przepowadziła sie do moich prymulek.

Pozdrawiam "starych" i nowych prymulkowiczów.

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kasiu- dla ciebie jestem chyba nowym Prymulkowiczem, choć ja mam wrażenie, jakbym cię znała już dłużej, ale każdy kto przeczytał prymulkowe forum od początku i stale go śledził musi mieć takie wrażenie.

Fajnie, że juz wróciłaś, bo doświadczenia kogoś, kto już mieszka mogą być dla nas niezwykle cenne- dla mnie tym bardziej, że mieszkasz najbliżej mnie.

Gratuluję córeczki.

JAKIE SĄ WNIOSKI MIESZKANKI PRYMULEK? Co byś teraz zmieniła na etapie budowy, czy dom jest wystarczający dla 4 osób, itp.

Pozdrawiam

Emila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się mieszka?? Bardzo dobrze, super, wspaniale, fantastycznie...

Ale w pierwszych dniach tak nie było. Muszę przyznać, że byłam troszeczkę podłamana. Całe życie w bloku, regularne hałasy a tu cisza, którą teraz błogosławię :D nie mogłam się przyzwyczaić. A drugiego dnia po przeprwadzce atak mrówek, które zajeły prawie cała kuchnię. Szybkie poszukiwania skutecznego środka i udało się.

Co mi dokucza , po pierwsze szambo - starcza gdzies na około 2 tygodnie przy oszczędnym użytkowaniu wody, mały kubeł na śmieci (trzeba będzie domówić drugi), który jest wywozony w piatki a w niedziel mam juz pełen - w związku z czym pakujemy śmieci w workach do samochody i przy robieniu zakupach w mieście podrzucamy do okolicznych pojemników.

Nie mam zamontowanego kominka (kasa :( :-? ) ale instalacja cała jest zrobiona. Tej zimy zadowolimy sie ogrzewaniem gazowym i zobaczymy jak będzie z kosztami. Na razie założyliśnmy wpłacać mieszięcznie 250 zł za gaz. No i jeszcze dla młodych matek, które nie karmią piersią - w nocy jak schodzę na dół uszykować mlek dla małe to niestety przeklinam schody - jak cięzko o 2 lub 3 nad ranem rozruszać kości i zejśc po tych schodach. Zdjęcia będą gdzieś około września. W środku zostały mi tylko drobiazgi jak powiesić lampy (wcześnej jednak zakupić) lustra jakieś listwy i w sumie ok. Co żałuję to to, że przy montazo okien nie założyliśmy żaluzji zewnętrznych. Jak sąsiad wychodzi na ogród to macha ręką do mnie siedzącej sobie w fotelu w pokoju. Szybko kupiliśmy zwykle rolety materiałowe, żeby nie być na świeczniku ale firanki też trzeba będzie zakupić (mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości).

Docieplamy też poddasze (wykonawca, który robił stwierdził, że 15 cm wełny starcza, zaufaliśmy mu), ale wydaje nam się, że poddasze zbyt szybko się wychładza przy zmianie pogody a zwłaszcza gdy wieje.

No dobrze praca poganie , kończę dalszych refleksji cdn... :wink: :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...