Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Prosimy o jeszcze więcej reflekcji.

Czy użytkujecie pokoje na poddaszu czy stoją puste i dlatego się wyziębiają?

Czy kuchnie macie zgodnie z projektem czy w dodatkowym pokoju na parterze?

Czy duży pokój jest duży i dobrze doświetlony drzwiami tarasowymi?

Pisz pisz pisz koniecznie, choć pewnie po urlopie macierzyńskim jesteś zawalona robotą.

 

Aga, w ilu transzach masz kredyt i jak długo trwa u ciebie od złoszenia zakończenia danego etapu do uzyskania kolejnej transzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kasiu pisz pisz czekamy a narazie dzięki za tyle, cieszę sie że dobrze się mieszka :)

Co do mleka rozwiązałabym ten problem czajnikiem i mlekiem w pokoju na gorze ( ja jestem z tych leniwych i czasami na jakis wczasach czy noclegach poza domem rozwiązywaliśmy tak ten problem :) )

Życzę dużo zdrówka dla całej rodzinki a szczegolnie dla najmłodszej panienki :)

A teraz pytanka:

1. Jaką pojemnośc ma Wasze szambo ?

2. Z tego co pamiętam mieliście mieć kominek z plaszczem wodnym, czy coś się zmieniło ?

 

Emilag nie wiem ile wyjdzie nam transz w PKO BP jest taka zasada że transza jest połową wartości tego co zrobiłaś według kosztorysu + wartośc działki ( za każdym razem transza jest wyższa ). Mam nadzieję że udało mi sie to jakoś wytłumaczyć jeśli nie to pisz.

Wypłata wygląda tak : Mąz jedzie rano do banku zgłasza co zrobiliśmy - pan w banku liczy jaki to koszt w/g kosztorysu, popołudniu lub na drugi dzień przyjeżdza pan rzeczoznawca i na następny dzien są pieniązki na koncie czyli od zgłoszenia do przelewu średnio 3 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naszym kredytem było tak:

Przyznano nam (Bank Millenium) 120 tyś. Z tego pierwsza transza: 50 tyś poszła przelewem dla tego , który nam sprzedał działkę z rozpoczętą budową

Druga transza 20 tyś dla nas. Zrobiliśmy dach i ścianki działowe. za wizytę rzeczoznawcy (tylko nie wiem na jakiej rzeczy się znał) zapłaciliśmy 200 zł. Mimo wizyty rzeczoznawcy i sesji zdjęciowej na budowie, musieliśmy przedstawiać wszystkie rachunki, bo niby za 20 tyś to powinniśmy zrobić więcej niż tylko dach i ścianki działowe. Dach - więźba, dachowka betonowa brass , robocizna .... No ale przyznano nam następne 40 tyś . Zostało 10 tyś, ale to dostaniemy już na finisch :) Musimy tak zrobić, żeby móc się wprowadzić , sprzedać mieszkanie i za te pieniążki ze sprzedaży wykańczać dalej. :)

A Budowa idzie do przodu, tynki się kładą :)

Pozdrowienia i gratulacje dla Kasi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aga. Tak tez się okazało w naszym przypadku. Troszkę mało jak na początek, ale jakoś będzie. Szkoda tylko, że tyle z tym formalności, no i za każdą wizytę rzeczoznawcy na działkę trzeba płacić 80 zł. A byłoby juz kilka pustaków.

 

Fakt że 80 zł trzeba zapłacic ale My jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi i z tego że nie musimy przedstawiać faktur i inych papierków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po pięknym urlopie . Więc bierzemy sie za sciany bo nas Aga wyprzedzila.

Kredyt wzieliśmy w PKO BP. Wybór był świadowmy bo wnioski składaliśmy do trzech banków ( doszły GE Money i Millenium) za pośrednictwem miłej Pani Joasi z EXPANDER-a. PKO BP bo oprocentowanie po doliczeniu/odliczeniu takie jak gdzie indziej (20% wkład własny) a wymagali najmniej dokumnetów, wycen etc. Za 2 tygodnie I transza i zobaczymy jak pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bubu jak miło Cie widzieć :lol:

Piszcie co tam u Was, jakie plany budowlane u nas jak widac praca idzie do przodu właśnie stawiamy ściane kolankowe i szczytowe a potem więźba i dach :)

Mam nadzieje że na Wielkanoc uda się nam zamieszkać :)

Kredycik jak widze w tym samym banku co My :)

Pozdrawiam gorąco całą rodzinę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się mury pną do góry ! Chudziak na gruncie już leży. Od wtorku ściany parteru a póżniej strop TERIVA.

Aga - dzięki za piękne zdjęcia stropu na etapie układnia :) .

Dzisiaj zamówiliśmy więźbę - wyszło 7,30m3 po 640,00 netto z impregnacją (moczenie przez noc w rowie :p ), który nam z dumą pokazał własciciel tartaku ( ex. policjant z drogówki) :roll: .

Trwają poszukiwania balchodachówki, które rozpoczelismy od wyboru koloru i tu klops :( , trudno się zdecydować bo musi pasować do elewacji, stolarki a nawet ogrodzenia. Przydał by się wzornik, programik taki do malowania, ale skąd go wziąść ?? Pomóżcie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W koncu staneliśmy przed ostatecznym wyborem projektu. Wybór padł na PRYMULKI 4. Pytanie do prymulkowiczów, co o nim sądzicie???

Szczerze powiedziawszy to bardziej pasuje mi projekt prymulki 3 ale nie ma pokoju nad garażem. Z ciekawości zapytam czy nie cieknie Wam przez okna w dachu, bo ponoć lubią przeciekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, jeżeli o mnie chodzi, Prymulki 4 są najmniej prymulkowe ze wszystkich wersji. My mamy klasyczne prymulki z dobudowanym garażem, nad którym niektórzy robią dodatkowy pokój. U nas będzie taras. Powiem szczerze, nie podobają mi się te prymulki. Gdybym potrzebował większego domu z dodatkowym pokojem z całą pewnością wybrałbym inny projekt. Coś mi nie gra także z ilością kominów. Na elewacja zaznaczone są 2, na rzutach 3.

Co do okien, u nas nie ciekną. Źle zamontowane mogą. Wszystko da się jednak uszczelnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Tomek te Prymulki są najmniej Prymulkowate, przy wyborze projektu kierowalismy sie własnie tym żeby dom miał dach dwuspadowy więc te Prymulki najmniej mi odpowiadają.

Jak wiesz u nas jest pokój nad garażem poprostu przerobilismy trochę wersję podstawową :wink: :) Tak też zrobiła Kasia :)

U nas okien dachowych jeszcze nie ma ale nie słyszałam żeby komus ze znajomych ciekło, tak jak Tomek napisał jeśli będą źle osadzone to napewno będzie ciekło :-? Tylko mozna powiedzieć jesli cos jest na budowie źle zrobione to może ciec z różnych przyczyn np. przy kominach,

przy źle zrobionej dachówce itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo moim zdaniem okna same w sobie nie ciekną. :D

W tych prymulkach 4 najmniej podoba mi się wejście. Jest takie... gołe. Nie do końca także rozumiem jak się wchodzi z domu do garażu.

Do tego 2 okna w takim małym gabinecie na dole to zbytek, a brak okna w kotłowni to niepotrzebna oszczędność. Może się za bardzo przyzwyczaiłem, ale niezbyt odpowieda mi rozmieszczenie pomieszczeń na parterze, a głównie ciągów komunikacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe powitanie :lol:

Aga szambo założyliśy małe bo jest szansa , że będzie kanlizacja. Więc daliśmy zbiornik 5 m3. Niestety 2 - 3 razy w miesiącu trzeba wywozić - koszt jednej wywózki 54 zł. Nie mogę się doczekać kanalizacji, tym bardziej, że jeszcze we krwi nie mamy pilnownie beczki czy się nie przelewa i któregoś razu wyszło wieczore że nie mozna się wykąpać ( a cały dzień w ogrodzie z widłami spedziłam temp. 33 st. w cieniu) :-?

Takie uroki szamba. Kominek miał być ale kasa się skończyła i tylko instalację pod turbokominek mamy założoną. Mam nadzieję , że w przyszłym roku się doczekamy. Sąsiad ma założony kominek taki jak my chcieliśmy - od producenta z Nowej Soli - bardzo sobie chwali więc pewnie i my przy tej wersji poprzestaniemy. Nawet pod tą przyszłą inwestycję mężuś zaczą dzisiaj stawić wiatę, by było gdzie drewno trzymać i sezonować - w tym roku na pewno parę m3 zakupimy niech sobie leży.

Co właściwie zostało nam do pełnego zakończenia posesji:

tak jak wspominałam - kominek

- ładne ogrodzonko z przodu z jakiegoś klinkieru

- i co najgorsze zagospodarowanie i urządzenie ogrodu - nie wiedziałam, że te "zielska" sa aż takie drogie :(

Zrobiliśmy jeszcze wjazd i ścieżkę do domu z kostki granitowej co było koniecznością ze względu na dośc pokaźne ilości piasku wnoszonego do domu (głownie przez moich chłopców :lol: ) co mnie sprawiało, że warowałam w przedpokoju ze szczotką.

Do przyszłych użytkowników odkurzaczy centralnych. Zrobiliśmy jedną wadę w instalacji, że na dole daliśmy dwa gniazd - spokojnie wystarczy jedno w przedpokoju - sięgnę rurą 7,5 m plus około 1,5 m rurki teleskopowej cały dół. Zamista drugiego polecam automatyczną szufelkę, której akurat niestety nie mamy.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, dobrze wiedzieć, że 5 m3 to mało. Jestem już w 100% pewny, że u nas będzie ekoczyszczalnia, na kanalizację nie ma szans.

Jacek czyżbyśmy zasiali ziarno wątpliwości?

U Agi wygląda to tak (o ile nie przesłała Ci już mailem):

http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=14367&postdays=0&postorder=asc&start=1140

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=39022/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek wszystko jest w moim dzienniku linki pod kreską :)

Tam masz wszystko opisane i wyrysowane :)

Kasiu dzięki za rady odnośnie odkurzacza :)

Tomeczku a jaką oczyszczalnię będziesz zakładał podaj jakieś szczegóły bo u nas też nie ma szans na kanalizę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...