Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć !

Pokazać zmiany to trudno ponieważ nie mam dostępu do skanera jak na razie, jak tylko coś się zmieni postarma się umieścić i pokazać.

Powiem tylko że wydłużyliśmy budynek o 1m od strony kuchni i salonu,zmieniliśmy dach nad garażem aby był taki sam jak nad domem i nad garażem zrobiliśmy pokój.

Pozdarwaim Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, o ile się nie mylę, to ukazało się to w zeszłym tygodniu w poniedziałek, ale być może jednak w dodatku Nieruchomości. Biorąc pod uwagę datę kiedy umieściłem ten tekst na forum (wtorek), prawdopodobnie był to poniedziałek.

Aga, nieniejszym z domu w prumulkach zrobiłaś całkiem spory dom prymulach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację mTom zrobiła się całkiem wielka chałupa a miała byc malutka a slaon wydawał mi się za mały i tak wyszło mąż się smije dobrze żek azał mi szukac małego domu bo jak bym se większy jeszcze powiekszyła to by było :lol:

Maksiu a Twój jakie ma wymary?

Pozdrawiam Aga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ścianki działowe na poddaszu na 95% będą ze ścian GK. Parter bk 12cm. Ostatnio słyszałem, że producenci podnoszą ceny materiałów. Z zamówionej stali zbrojeniowej z planowanych 1700 wyszło 1900. Cena bk u mojego dostawcy też już wzrosła o 20gr. Co do wielkości działki to nie mam problemu, przy szerokości 18m jest długa co najmniej 100m, tak że oczyszczalnia bez problemu się zmieści. Głównie martwię się o "zapachy". Słyszałem, że oczyszczalnię bardziej czuć. Niestety w praktyce jeszcze nie znalazłem nikogo kto miałby już "pracującą" oczyszczalnię. Aga jeśli będziesz mogła już pokazać swoje zmiany, to chętnie bym się z nimi zapoznał.

Pozdrowienia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nikt nie pisał.

Aga masz zupełną rację powiększając salon dla mnie on też jest stanowczo za mały. Cały czas zastanawiam się nad kwestią gdzie umieszczę stół jadalny, przy którym moja rodzina będzie mogła zasiąśc np. przy wigili. Niestety mam już więźbę dachową i przedłużenie domu o 1m od strony salonu nie wchodzi w rachubę. Zastanawiam się nad rozwiązaniem, który zastosowano w domu w zawilcach - projektu bardzo podobnego do naszych prymulek - tzn. nie wiem jak to się fachowo nazywa ale chodzi mi o taki występ w kształcie trapezu, /oczywiście w salonie/ nad którym nie robiłabym daszku lecz umieściłabym płytę balkonową, która i tak jest tam zaprojektowana. Przepraszam :oops: ale moja przygoda z budownictwem dopiero się zaczyna i trudno mi nazwać rzeczy po imieniu. Nie wiem czy to dorby pomysł - napszcie proszę swoje spostrzeżenia.

Aha, koryguję cenę dachówki - ta którą napisałam to była czerwień naturalna, a moja /miedziana angobowana/ kosztowała 2, 81 za podstawową.

Pa, pa.

Aga Twój salonik bęxzie naprawdę wspaniały.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Kasiu, że masz już więźbę. Właśnie przed chwilą dzwoniłem do tartaku i czekam na wycenę. Ile dałaś za swoją?

Co do powiększenia salonu, to masz chyba na myśli wykusz? To prawda, salon jest trochę mały, ale cóż, myślę, że jakoś się pomieścimy. Na początku przyjąłem zasadę, żadnych zmian podrażających koszty. I tego będę się trzymał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zakupy oraz przygotowanie do zakupów idą pełną parą. Będzie więc trochę o cenach. Właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem bloczków z bk. Przyjąłem, że ściana będzie 24 + 12 cm styropianu. Koszt bloczków 7 kzł z transportem, paletyzowane.

Właśnie tartak wycenił mi więźbę. Wyszło 9,3 kubika co dało prawie 5 kzł netto i ewentualna dopłata 40-60 zł / kubik za impregnację. Tutaj mam mały zgryz. Impregnacja jest zanurzeniowa a nie ciśnieniowa. Zastanawiam się czy warto.

Negocjuję ceny blachodachówki. Obawiam się jednak, że nie zejdę niżej niż 20,3 zł/m2 blachodachówki "Joker" na bazia Floriana.

Orientujecie się może w cenach usług odnośnie więźby i blacharza?

Niestety od marca ceny idą o 5% w górę, a od maja być może (VAT) czekają nas dalsze podwyżki. Nie wiem czy pamiętacie wypowiedzi Pola sprzed 2 lat, który się zarzekał, że rząd nie będzie zarabiał na vacie na materiały budowlane, a on zrobi wszystko, żeby zostało 7%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ! Kasiu My też na początku mysleliśmy o wykuszu ale po naszych obliczeniach nic nam sensownego nie wychodziło gdyby był na tyle duży żeby zmieścić tam stół to musiałby wystawać poza balkon a to beż sensu a taki mały i tak nic w sumie nie dawał ( oglądałam taki mały u sąsiada na działkach u nas buduje Grota mozna go znaleźć na onecie w projektach ) i ten wykusz nic nie daje jest za mały więc dlatego postanowiliśmy wydłuzyc budynek stwierdzilismy że to będzie najsensowniejsze.

Wiem Tom że wzrasta koszt budowy ale wolałam to nić całe żecie wypomonać że mam za mały salon i nie mam jak tam zmieścic stołu a muszę mieć duży stół :)

Co do Vatu jak zawsze w naszym karaju dużo się mówi przed a potem i tak podatnika po tyłku :roll ale cóż takie życie.

Pozdrawiam Aga.

Ale się napisałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prymulkowicze, wake up! Wiosna idzie. Jak tam postępy w pracach w zakupie materiałów, w rezerwowaniu fachowców?

U mnie w zasadzie wszystko dopięte na ostatni guzik.

Mam wyliczoną więźbę - xxxx tyś zł z łatami kontrłatami. Wyszło 9,3 kubika.

Dopinam sprawy robocinzy odnośnie dachu. I jak tylko puszczą śniegi (a napadało tego ostatnio, oj napadało) ruszamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę moja druga połowa zaczyna grodzić działkę - siatka ocynk + słupki stalowe zabetonowane w dołkach. Zaczyna się już coś dziać. Hurrra.

Aha, jednak zdecydowaliśmy się na wykusz, jednak nie taki mały, bo praktycznie osiądzie na nim płyta balkonowa - więc mogę powiedzieć , że na 2/3 długości ściany zachodniej mniej więcej poszerzy mi się salon o około 80 cm.

Wiosna idzie panie sierżancie.

Zaczynajmy.

Pozdrawiam Was wszytskich ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...