Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Po długim zastanowieniu rezygnujemy z prymulek 4 na rzecz PRYMULEK 3. Bardzo nam sie podobaja przeróbki Agi J.G., też uważamy że salon jest za mały. Co do pokoju nad garażem to jeszcze nie wiemy, bo moja druga połowa uważa w łazience na górze powinno być okno, musimy jeszcze pomyśleć nad tym. Pytanie do Agi czy u Ciebie na górze w łazience jest okno dachowe czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jestem ciekaw czy ktos zdecydowal sie na budowe tego domku w systemie Ytong. Slyszalem ze to nie wychodzi az tak drogo a dom jest latwy w budowie i zdrowy. :wink:

Zacznijmy od tego, ze nikt tutaj z obecnych PRYMULKOWICZÓW nie zbudował z optirocku-u, który jest w projekcie. My keramzyt to będziemy miec tylko w doniczkach z kwiatkami :wink:

KASIA - gdzie można podglądnąć Twoje wnętrza - chcemy sobie pomarzyć jak to będzie jak się już to wszystko przewali :lol:

Czy na etapie lania stropu trzeba wsadzić jakieś rury od kominka ? Kto wie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek cieszę się że moje Prymulki się podobają :) Jesli chodzi o łazienke to będzie w niej okno dachowe :) A jesli chodzi o okna w łazienkach to dalona go niestety nie ma ale co tam jakos damy radę, nawet przy budowie domu trzeba iśc na jakiś kompromis :)

Może jutro zrobię nowy wpis w dzienniku i pokaże nowe zdjęcia :)

Herbertasch My nie budujemy z Ytonga ale z polskiego BK Solbet :)

Bubu przy laniu stropu powinno się zostawic otwory na kanalizę na rury od kominka przy DPG zaznacze że unas tego nie bo nasza ekipa bardzo lubi kuć i oni potem nam to zrobią ( dodam że u nas chodzi tylko o kanalizę ) 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Prymulkowiczow po małej przerwie.

Ciągle walcze z kwitologią i to mnie wykańcza. Oprócz tego przeglądam projekt i staram się ogarnąć to wszystko co w nim jest.

Mam już jedna ekipe do wykonania stanu surowego.

A teraz mam pytanko: Czy Wy macie grubość fundamentu taką jak w projekcie czyli na 1,5 bloczka betonowego, czy może to zmieniliście?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Chodzi Ci o fundament czy o ławę fundamentową. Bo ława rzeczywiście jest szersza i u nas tak jak w projekcie, a ściana murowana z bloczków to zależy czy bedziesz robił ścianę jedno- czy dwuwarstwową. Jeśli jedno to długość bloczka jest szerokościa i idzie tych bloczków oczywiście więcej ok 2000 szt a jeśli ściana dwuwarstwowa budynku to normalnie bloczek układasz i napewno będzie ich mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy ktos zdecydowal sie na budowe tego domku w systemie Ytong. Slyszalem ze to nie wychodzi az tak drogo a dom jest latwy w budowie i zdrowy. :wink:

My również popieramy polski biznes i budujemy z rodzimego betonu komórkowego.

Również dom jest łatwy w budowie i zdrowy, a do tego tani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę budować normalnie czyli suporex + styropian.

Z tego co przeczytałem wynika, że szerokość ściany fundamentowej będzie na szerokość bloczka fundamentowego (ok. 24 cm)?

 

Jeśli będizesz budował sciane DW to ścina fundamentowa ma też 24 cm.

A ława musi być szersza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do KASI-S: Widziałam na zdjęciach u Maksia że masz schody spocznikowe. Ja również nie chę tych "oryginalnych" zabiegowych- są niepraktyczne i niebezpieczne a macierzyństwo dopiero przede mną.

O ile musieliście wydłużyć ciąg schodów, by można było zrobić spocznik? Chodzi mi o konkretne zmiany w budowie schodów. czy pamiętasz?

 

A u nas humus juz wybrany (byłam już w holu, kuchni i salonie- na razie w dziurze pod fundamenty ale wyobraźnia działa oj działa) a dziś geodeta wytycza dom- wbije profile.

Mieliśmy już w ten weekend zaczynać ławy ale nie mamy jeszcze wpisu do hipoteki i bank nie może uruchomoć 1 transzy. Musimy więc czekać. Może za tydzień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z szanownych Prymulkowiczów ma lub rozważał strop zrobiony z płyt kanałowych? A może jakieś inne sugestie?

Pozdrawiam

ja mam taki stropek.. szybko i sprawnie. 2 godzinki i strop byl na swoim miejscu... tylko malutkie dolewki przy kominach i byl gotowy

jak masz jakies pytanko to pisz

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również jak Maksiu strop z płyt kanałowych - sugestie równiez jak Maksiu szybko, sprawnie, od razu można po takim stropie stąpać i w czasie jak je stawiałam był to najtańszy strop - kosztował mnie trochę ponad 2 tys. zł.

Schody wymierzę i podam dokładne wymiar, a teraz tylko mogę powiedzieć, że pierwszy bieg jest dłuższy od drugiego o 3 stopnie i zaczyna się gdzieś koło słupa betonowego ( w sumie wyszło mi 15 stopni) , który jest w projekcie przy wejściu do salonu. W stropie trzeba było większy otwór zostawić i u góry przesunełam trochę otwory drzwiowe w pokojach po obydwu stronach schodów.

Okno dachowe w łazience na górze jest super sprawą i ze względu na oświetlenie oraz możliwość wietrzenia. Jak najbardziej polecam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu czy możesz mi napisać jaki wymiar ma Twój ganek czy tak jak w projekcie czy cos zmienialiscie :)

I jeszcze jedno czy drzwi do małej sypialni na poddaszu masz z tego małego korytarzyka który prowadzi do pokju nad garażem ???

I jak masz drzwi do łazienki ? Czy to nie koliduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga ganek już dawno obiecałam zmierzyć - przepraszam :oops:

Drzwi do małego pokoju mam od strony korytarzyka i do łazineki również. Tylko, że do łazienki otwierają się do wewnątrz inaczej jak zauważyłaś kolidowały by z przejśćiem przez korytarzyk i czasami ktoś idący mógłby oberwać. W łazience jest dość miejsca i to że otwierają się do środka niczemu nie przeszkadza. Do pokoju też oczywiście do wewnątrz się otwierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiększa się rodzina prymulkowiczów. Wczoraj mieliśmy miłą wizytę kolejnych prymulkowiczów. Będą budować w sąsiedniej gminie.

Muszę się pochwalić, że skończyłem betonować słupki pod ogrodzenie, teraz kolej na podmurówkę i naciągnięcie siatki. I o domurowaniu garażu przydałoby się pomyśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...