Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

A już myślałam, że prymulkowicze zapadli w sen zimowy.

 

U mnie, niestety opór materii. Pomimo najszczerszych chęci przyśpieszenia, pewnych rzeczy nie da sie przeskoczyć. Chodzi oczywiście o sąd. Sędzia podpisał wpis na hipotekę 16 sierpnia a 17 poszedł na urlop zapominając podpisać zaświadczenie o wpisie dla banku. Wróci po 1 i klops, bo nie mogę uruchomić 1 transzy. Na szczęście wzięłam kredyt w najlepszym ze wszystkich banków- PKOBP!!! Pozwolili mi wykorzystać wkład pieniężny i przed uruchomieniem pierwszej transzy przyjedzie rzeczoznawca i "odbierze" zaawansowanie w wysokości wkładu. Ale przez te opóżnienia nasza ekipa zaczęła gdzie indziej więc u nas dopiero od środy /czwartku.

 

Na 99% wybraliśmy materiał- bk 24 na póro wpust i budowane na klej (nie mamy jeszcze prądu więc agregat uciągnie mieszadło- z zaprawą byłoby gorzej a poza tym doświadczeniu mówią, że kleju wychodzi mniej, taniej i ogranicza się do minimum mostki termiczne) a potem ocieplimy wełną lub styropianem, w zależności co akurat będzie korzystniej kupić.

 

Zastanawiamy się nad bk z Solbetu albo Prefbet Powodowo, bo Powodowo jest dość blisko. Czy macie jakieś zdanie o tym producencie? Wiem, że Solbet to górna półka wśród polskich wytwórców bk a Powodowo? Ceny ma niższe niż Solbet.

 

Zrezygnowaliśmy z JW 36,5 na rzecz DW 24 + ocieplenie. Czy mieliście jakieś problemy ze stropem? Choć wydaje mi się że 24 bk ma równie dobrą nośność i wytrzymałość co 36,5 keramzytobeton? A może nawet większą?

 

Aga dziś po raz 3 przeczytałam cały twój DB. Też bym już cjciała tak jak ty chodzić po stropie i więźbę układać. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdjęcia obejrzałam Bubu jak fajnie sie u Was robi :)

Trzymam kciukasy za strop :) A jakie macie dalsze plany budowlane :)

 

Emila wiem jak to jest jak się jest na początku drogi a u wszystkich wkoło domki rosną, jak wiesz u nas też było cięzko ale w końcu doszliśmy do upragnionego etapu czyli dach :) TY też się doczekasz.

Wiem że jeszcze wiele przed nami,ale co tam damy radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Aguś wiem. Wam było ciężko, pogoda nie sprzyjała, matetriału brakowało w hurtowniach- dlatego tyle razy czytam twój DB, bo utwierdzam się w przekonaniu, że takimi rzeczami nie można się załamywać, zresztą, co to da.

Postaram się w przyszłym tygodniu porobić zdjęcia i mojej działki a potem budowy.

I tu pytanie do Maksia. Czy przyjąłbyś pod swoje ramię jeszcze jedną zbłąkaną Prymulkę? Nie mam swojej strony i kompletnie nie wiem jak się takową robi. Czy ja również mogłabym stać się "Zaprzyjaźnioną Prymulką"? Chętnie prześlę zdjęcia mojej ukwieconej działki nawet dziś (zdjęć skoszonej i bez humusu a z profilami jeszcze nie mam).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pytanie do Maksia. Czy przyjąłbyś pod swoje ramię jeszcze jedną zbłąkaną Prymulkę? Nie mam swojej strony i kompletnie nie wiem jak się takową robi. Czy ja również mogłabym stać się "Zaprzyjaźnioną Prymulką"? Chętnie prześlę zdjęcia mojej ukwieconej działki nawet dziś (zdjęć skoszonej i bez humusu a z profilami jeszcze nie mam).

Pozdrawiam

 

Oczywiście.. Prymulkowicze mają u mnie otwarty nieograniczony kredyt na zdjęcia :D

pozdr

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , jak tu miło jak w rodzinie :)

A ja z problem... za grubo wylali chudy beton (za dużo podsypali piasku) i już teraz jest ten poziom, jakby już była wylewka , I teraz pytanie : ile centymetrów jeszcze dojdzie po wylewce? już teraz otwory drzwiowe wynoszą 217 cm , jak przyjdzie styropian i rurki do ogrzewania podłogowego , to jaka zostanie mi wysokość otworów drzwiowych. ? Ja jestem mała , nie będę musiała się schylać .. :lol: ale dzieci rosną :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest tak: 10 (dokładnie 9,5) cm styropian do tego wylewka 6 cm, na to przyjdzie płytka podłogowa lub deska, co daje kolejne 3-6 cm. Na dole także mam skopane 2 otwory drzwiowe. Są za niskio nadproża, niestety o jakieś 5 cm. Cóż, z tym da się żyć. Byle zostało jakieś 190 cm to się przecisnę. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...