Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

Zalmar, mówisz, że przywożą i pompują? Patrz pan jak ten świat się zmienił. Za moich czasów tośmy panie łopatami beton kręcili. :wink:

Pytałem bo przywiezienie i podanie 1,5 kubika, to trochę może być mało ekonomiczne.

 

mTom...... widzisz, chwila nieuwagi a dookoła tyle sie zmienia :D... ale jak trafnie zauważyłeś ekonomia ma swoje prawa więc informuję, że przy okazji schodów wyleję taras, wejście do domu i do garażu... czy już Twoje wątpliwości się rozwiały... ? Ewentualnie służę dalszymi informacjami ;-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zalmar, mówisz, że przywożą i pompują? Patrz pan jak ten świat się zmienił. Za moich czasów tośmy panie łopatami beton kręcili. :wink:

Pytałem bo przywiezienie i podanie 1,5 kubika, to trochę może być mało ekonomiczne.

 

mTom...... widzisz, chwila nieuwagi a dookoła tyle sie zmienia :D... ale jak trafnie zauważyłeś ekonomia ma swoje prawa więc informuję, że przy okazji schodów wyleję taras, wejście do domu i do garażu... czy już Twoje wątpliwości się rozwiały... ? Ewentualnie służę dalszymi informacjami ;-)

Pozdrawiam

:) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uwierzycie!!!!!!!!!

Właśnie rozpoczęła się moja budowa!!!! Huuuuraaaaa!!!

Szef ekipy powiedział środa lub czwartek, a że jest nad wyraz słowny więc już w środę rozpoczęli.

Dziś robią wykopy pod ławy, jutro układają zbrojenie a najdalej w piątek zalewają.

Wreszcie. Już myślałam, że się nie doczekam.

Na jutro muszę przygotować "kamień węgielny" pod swój dom- czyli wzorem moich przodków umieszczę akt własności działki (ksero aktu notarialnego) i list dla potomnych- w zakorkowanej butelce po przednim trunku- winie.

Może uda mi się nawet zbliżyć elokwencją i pomysłowością do listu Agi ze słynnej reklamówki, choć nie sądzę, żebym jej dorównała.

Pozdrawiam.

Pogoda piękna, 0 deszczu, gleba gliniasta więc twardo i ciężko się kopie- tak mówią panowie kopaczowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie- buraki cukrowe. Za mną nie ma działek budowlanych- są na szczęście tylko obok. Cieszę się, że będę miała widok na naturę a nie na sąsiada. Może w przyszłym roku będę miała widok na łany zoża (zgodnie z trójpolówką)

 

Dziś wylewali ławy fundamentowe. Mąż był przy tym, bo ja w pracy i ...

zapomniał o butelce z listem dla potomnych. Wściekłam się, ale mąż pognał do domu, przywiózł butelkę i wcisnął w świeży jeszcze beton pod przyszłym progiem domu.

 

Wieczór i weekend minie pod znakiem podlewania ławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewaliśmy dzisiaj gruszką z pompą. Nasz majster zamówił 16 m3 ale weszło 14 m3 i za tyle też zapłaciliśmy- 180 zł / m3.

Widzę Bobie, że jesteś z Nowego Tomyśla, czyli 25 km od nas i widzę że masz już dach. Mamy przyjaciół w Nowym Tomyślu i często tam bywamy. Czy moglibyśmy wpaść na budowę i popatrzeć troszkę, porozmawiać i skorzystać z twoich doświadczeń? Bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Szczerze mówiąc, to kiedy zobaczyłam wykopy pod fundamenty to się przeraziłam, jakie to maleństwo. Czy ty też miałeś takie wrażenie i czy zmieniło się po ułożeniu stropu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalewaliśmy dzisiaj gruszką z pompą. Nasz majster zamówił 16 m3 ale weszło 14 m3 i za tyle też zapłaciliśmy- 180 zł / m3.

Widzę Bobie, że jesteś z Nowego Tomyśla, czyli 25 km od nas i widzę że masz już dach. Mamy przyjaciół w Nowym Tomyślu i często tam bywamy. Czy moglibyśmy wpaść na budowę i popatrzeć troszkę, porozmawiać i skorzystać z twoich doświadczeń? Bylibyśmy bardzo wdzięczni.

Szczerze mówiąc, to kiedy zobaczyłam wykopy pod fundamenty to się przeraziłam, jakie to maleństwo. Czy ty też miałeś takie wrażenie i czy zmieniło się po ułożeniu stropu?

 

fundamenty -> dom maly...

scianki na parterze -> dom średni

sufity -> znowu mały...

tynki -> kurcze nadal maly...

okna -> oooo ile miejsca....

 

:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witay emila

na początek: masz wersje z garażem? ze zdjęć nie widać. Nawet jak juz mamy ściany to i tak domek nie jest za duży. Zrezygnowaliśmy z pierwotnego położenia kuchni, bo co w tedy byłby za salon. Teraz zajmuje połowe parteru.( jest naprawdeDUUZY, robi wrażenie- kuchnia jest przeniesiona do małego pooiku na dole, a propos JA ZALEWAŁEM Z BETONIARKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja bez garażu, ale planujemy w tym miejscu zbudować wiatę- zamówimy troszkę więcej więźby i pokrycia dachowego, a zamiast 2 ścianek ustawimy pergolę i obsadzimy pnączem. Taki jest plan. Ale doprojektowaliśmy drzwi wyjściowe z pomiedzczenia gospodarczego tak, jak to jest w wersji z garażem.

Ponawiam pytanie dot. możliwości obejrzenia twojej budowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...