Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

spoko zapraszam, ale nic ciekawego do powiedzenia nie mam, moge tylko ponarzekać na murarzy. fundamenty 2dni-4 ludzi i moim zdaniem jest taniej! dlatego tak sie zdecydowałem. Strop Terriva, ale już z gruszki bo nie mam prądu. Ciągne od sąsiada koło 150m, więc jest taki spadek że nie pociągnęła by betoniarka i winda jednocześnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, rozmawiałam z moim KB i szefem ekipy (który nawiasem mówiąc ma opinię bardzo dobrego majstra- nikt, komu budował nie powiedział o nim złego słowa). Wytłumaczyli, że tak musi być, bo budujemy ścianę 24, więc pustaki na fundamenty pójdą tylko 1 warstwą (mniej niż w projekcie), więc obciążenia, o których mówisz, byłyby dopiero wtedy, gdyby zbrojenie poszło centralnie w środku a m-ki od zewnątrz- wtedy zbrojenie nie byłoby równomiernie obciążone i mogłoby dochodzić do sytuacji, o której mówisz. A nie chcemy przesuwać m-ek do środka, bo stracilibyśmy powierzchnię wewnątrz, którą zyskamy dzięki postawieniu ściany 24. Zbrojenie przed zalaniem i tak zostało ciut przesunięte o tyle ile potrzeba na ocieplenie fundamentów styropianem od zewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu, rozmawiałam z moim KB i szefem ekipy (który nawiasem mówiąc ma opinię bardzo dobrego majstra- nikt, komu budował nie powiedział o nim złego słowa). Wytłumaczyli, że tak musi być, bo budujemy ścianę 24, więc pustaki na fundamenty pójdą tylko 1 warstwą (mniej niż w projekcie), więc obciążenia, o których mówisz, byłyby dopiero wtedy, gdyby zbrojenie poszło centralnie w środku a m-ki od zewnątrz- wtedy zbrojenie nie byłoby równomiernie obciążone i mogłoby dochodzić do sytuacji, o której mówisz. A nie chcemy przesuwać m-ek do środka, bo stracilibyśmy powierzchnię wewnątrz, którą zyskamy dzięki postawieniu ściany 24. Zbrojenie przed zalaniem i tak zostało ciut przesunięte o tyle ile potrzeba na ocieplenie fundamentów styropianem od zewnątrz.

 

widze Emilka ze jednak nie zrozumialas o co mi chodzilo... nie chodzilo mi o scianki fundamentowe, ale o lawe, skoro zmieniliscie technologie to mozna bylo przeciez zaadoptowac do tego lawy fundamentowe, a tak nawet zakladajac ze wszystko jest w porzadku to wykosztowaliscie sie na beton na lawy. Inna sprawa jest ze nie podoba mi sie scianka fundamentowa stojąca na skraju lawy fundamentowej... ale to juz moja wlasna shiza...

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scianki nie stoją na skraju ławy, bo zostało kilka centymetrów na ocieplenie styropianem. Co do przeliczania ław to KB stwierdził że nie należy przeliczać lecz zostawić ławy takie jakie są.

Wiesz, wydaje mi się, że każdy ma swoje stare, wypróbowane metody. Np. szef ekipy nie chciał piasku płukanego i sortowanego do zaprawy murarskiej, bo twierdzi, że taki piasek pozbawiony jest glinki, czyli naturalnego lepiszcze. On woli tradycyjny, świeżo wykopany. Więc każdy ma swoje sposoby- oby tylko były sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś starszne zaległości mi się narobiły :o :roll:

Witam nowego Prymulkowicza :) Widze że kolega jest na tym samym etapie :) ale o kosztach to raczej nie pogadamy moje Prymulki są trochę przerobione :wink: :)

Bardzo fajne zdjęcia :)

Emila jeśli chodzi o wielkośc domu to cóż ja uważam że salon i kuchnia jest mały nawet po moim powiększeniu ( Sławek mnie zabije jak to poczyta :wink: :) ), ale cóż takie jest życie nie stac mnie na dom z salonem 30 m. A jak to mawiała moja babcia jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma :) Wolę mieć taki salon niż mieszkac w bloku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga zgadzam się z Tobą i pomimo tego, że wychowałam się w olbrzymim domu a mój pokój z dzieciństwa miał ponad 25mkw, to przyjmę mini-salonik z mini-kuchenką z radością bo to w końcu będzie tylko nasz kawałek świata.

Tylko jak stanęłam w fundamentach, to nie bardzo wiedziałam gdzie ustawię te wszystkie meble. Marzyła mi się kuchnia z wyspą, stół z krzesłami i 2 sofy obok kominka no i jakaś witrynka na szkło, ale będę chyba musiała zamówić meble dla skrzatów. Na papierze to się wszystko ładnie rysuje a w rzeczywistości to wygląda inaczej. Ale w obecnym mieszkaniu mam duży pokój o pow. 15 mkw a kuchnię 7,5 mkw i wydają mi się nie takie małe. Jak pomyślę sobie, że salon z kuchnią to moje dwa duże pokoje to jest dobrze ale na działce to jakoś mie się nie wydaje już takie fajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jaki klinkier się zdecydowałaś? Czy dach będzie w kolorze ceglastym? Ja też taki planuję i zastanawiam się jaki kolor klinkieru wybrać. Marzy mi się komin w kolorze okien (złoty dąb lub coś podobnego, ale jasny, przypominający kolor polakierowanego drewna) i okiennic. Takie też bym chciała słupki przy bramie wjazdowej i furtce. Więc będę musiała szukać jakiś ciemny beż, np. cieniowany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubu GRATULKI :) czekam na fotki :) Trzymam za Was kciukasy :)

A jakie macie dalsze plany budowlane ??? :)

Emila zdecydowaliśmy się na cegłę klinkierową ciut ciemniejszą od dachówki :) Dachówka będzie ceglasta jest gdzieś w dzienniku :)

A My mamy szambo :) powstaje ganek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczcie mi kiedy fundamenty smaruje się od zewnątrz czarną mazią (nazwy chyba różne: dysperbit, visbit, abizol, itp.)

Na zdjęciach prymulkowiczów zauważayłam, że część smaruje ściany fundamentowe i nie ociepla styropianem, część ociepla styropianem i nie smaruje, a o ile się nie mylę, Aga smarowała, ocieplała styropianem i jeszcze raz smarowała?

Wczoraj skończyli ścianki, wkrótce przyjedzie piach, itd. Ściany są ocieplone styropianem, położono siatkę i klej. I na tym ma się skończyć, bo nasz murarz twierdzi że nie ma sensu smarować. Na ławach była położona papa, zanim zaczęli murować ścianki, więc nie ma prawa podciągać wody. Sam styropian ma być wystarczającą izolacją.

Jak jest u Was i co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj skończyli ścianki, wkrótce przyjedzie piach, itd. Ściany są ocieplone styropianem, położono siatkę i klej. I na tym ma się skończyć, bo nasz murarz twierdzi że nie ma sensu smarować. Na ławach była położona papa, zanim zaczęli murować ścianki, więc nie ma prawa podciągać wody. Sam styropian ma być wystarczającą izolacją.

Jak jest u Was i co o tym myślicie?

 

Wg mnie błąd w założeniu... smarować bezwględnie.... papa to izolacja pozioma, a smarowidło to izolacja pionowa... powinny byc obie...

pozatym skoro murarz twierdzi ze "nie ma sensu", to trzeba rozumiec to jako "nie chce mi się"

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...