Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ależ ty jesteś cięty na wszystkich wykonawców.

Nie sądzę, że jemu się nie chce- zauważyłam, że w domach które buduje, albo ociepla styropianem, albo smaruje.

Poza tym już częściowo przysypał piaskiem.

2 pytania:

1. Czy jeśli zostanie tak jak jest (a widziałam, że wiele domów ma tak zrobione jak my i potem albo kładą tynk albo płytki klinkierowe) to osłabi to fundamenty?

2. Jeśli będziemy smarować, to odkopać do samych ław (bo do wysokości ok. 1 bloczka zostało zasypane, a mamy 7 warstw bloczków- fundamenty są dość wysokie, ok. 75 cm ponad poziom obecny działki)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyjaśniona- nasz KB mówi "smarować bezwzględnie!", więc będziemy smarować, szkoda tylko, że już częściowo zasypali, bo ma przyjechać piasek, więc żeby zabezpieczyć zasypali tam, gdzie podjedzie wywrotka.

 

no widzisz.. a posadzilas mnie o ciętość na wykonawców, niektore tematy sa poprostu bezdyskusyjnie, a takim wlasnie jest izolacja

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ua ns jak już zauważono było smarowane i na to wszystko poszla jeszcze folia kubełkowa :) U nas jest mokro więc nie oszczędzaliśmy :) Uważam tak jak większośc tutaj że izolacja to bardzo ważna rzecz :)

Zdjęcia obejrzane :)

Bubu ktos już zadał to pytanie a gdzie kominy ???

Widzę że schody też wylaliscie, czyżby rezygnacja z drewnianych :)

A czemu tak długa przerwa,że prace ruszą za miesiąc ??? I co potem jakie dalsze plany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas co prawda z wodą raczej problemu nie ma, bo pole na którym teraz mamy działkę było zdrenowane a obok i w pobliżu działki są rowy, więc woda na działce nie stoi, ale te tereny to głównie glina, więc nie przepuszcza tak jak lekka gleba a nigdy nie wiadomo jak będzie zima i ile śniegu a potem wody będzie leżeć wiosną.

Dzięki wam za te "bezdyskusyjne" opinię, bo gdybym odpuściła, to kto wie, co mogłoby się dziać z naszymi fundamentami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emilka: pytanko.... na czym stoja te scianki fundamentowe pod scianki działowe? bo nie widzialem aby tam byly lawy? u mnie w projekcie nie bylo fundamentow pod sciankami działowymi

a te konstrukcje drewniane to rozumiem przy przepustach na kanalizacje, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam:

1. Fundamenty pod ścianki działowe murarz zrobił dodatkowo- nie ma tego w projekcie, ale on tak robi- dodatkowe wzmocnienie, bloczków wyszło niewiele, bo są ustawione długością, ale nie stoją na ławie, tylko na ubitym i wyrównanym gruncie

2. Te konstrukcje to forma dla wylanego betonu ze zbrojeniem- słupy żelbetowe aż pod strop- tak jest w projekcie.

 

Fundamenty zostały wczoraj zagruntowane dysperbitem 1:1 rozcieńczonym z wodą, a potem pomalowane- 1 warstwa, a druga dzisiaj.

 

Dzięki za zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam:

1. Fundamenty pod ścianki działowe murarz zrobił dodatkowo- nie ma tego w projekcie, ale on tak robi- dodatkowe wzmocnienie, bloczków wyszło niewiele, bo są ustawione długością, ale nie stoją na ławie, tylko na ubitym i wyrównanym gruncie

2. Te konstrukcje to forma dla wylanego betonu ze zbrojeniem- słupy żelbetowe aż pod strop- tak jest w projekcie.

 

Fundamenty zostały wczoraj zagruntowane dysperbitem 1:1 rozcieńczonym z wodą, a potem pomalowane- 1 warstwa, a druga dzisiaj.

 

Dzięki za zdjęcia.

 

A gdzie przepusty na kanalizacje???

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepust na kanalizację jest z pomieszczenia gospodarczego w kierunku drogi, bo tak będzie szła kanalizacja. Jest chyba w 2 rzędzie bloczków licząc od ławy. Na razie jest obłożony styropianem, ale przed wysypaniem piasku będzie położona rura a styropian wycięty w tym fragmencie i zabezpieczony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przygladam sie waszemu malowaniu i tak sie zastanawiam: po co tak wcześnie malować ściany fundamentowe od zewnątrz??. Na zdjęciach od Emili widać że są pomalowane od zewnątrz. Niech one sobie schną, z zewnątrz można je pomalować później! ja mam tylko pomalowane od środka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do celowości malowania to przeczytaj wczorajsze posty.

Co do rozłożenia tej operacji w czasie, to malujemy teraz, dlatego, że przed przyjazdem wywrotki z piaskiem, fundamenty muszą być przysypane, a bez sensu odkopywać to wszystko później- wierz mi, że to straszna robota, bo mój mąż musiał odkopywać 2 ściany i robił to cały dzień- nie chciał łopatą uszkodzić styropianu, więc musiał to robić z wyczuciem.

To po prostu racjonalna organizacja robót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepust na kanalizację jest z pomieszczenia gospodarczego w kierunku drogi, bo tak będzie szła kanalizacja. Jest chyba w 2 rzędzie bloczków licząc od ławy. Na razie jest obłożony styropianem, ale przed wysypaniem piasku będzie położona rura a styropian wycięty w tym fragmencie i zabezpieczony.

 

a przepusty na kanalizacje z innych pomieszczen (lazienka, kuchania) do pomieszczenia gospodarczego???

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emila - my malowaliśmy od zewnątrz i od środka mimo, że u nas piaski jak to nad morzem bywa :) . Ten dysperbit to na wodzie jest więc powinien podeschnąc przed obsypaniem. Ja pamietam nawet ścięcię z moim majstrem, który zewn, sciany chciał obsypywac zaraz po malowaniu a ja obstawałem aby 3 dni schnął. Podobnie twierdził mój KB.

 

Aga - ze schodów drewnianych :oops: zrezygnowaliśmy bo ... za długo trzeba by na nie czekać. Zwykle montuje się je w urządzonym już domu aby nie uległy zniszczeniu. Do tego czasu lata się po drabinie :-?

 

Kominy - do kominka jest system f-my Schiedel - tego nie widac bo obłożone białym workiem. Piec gazowy będzie z komora zamknietą 21kW więc wylot przez scianę w pom gosp, tuz obok drzwi garażowych. Oszczędność ok 2tys na materiale a i tak miała być komora zamknieta. TYp: ARISTO - na 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...