Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Maksiu to gratulki i lie teraz bedzie ten Twój domek odpoczywał :)

 

do wiosny... oczywiście nie licząc sprzątania po tynkach ktore musze zrobić jeszcze w tym roku.... a na wiosne okienka :D a potem instalacje

Czyli aby do wiosny :)

A My jutro jedziemy zamawiac okienka drzwi i bramę garazową :)

I jeszcze mam pytanko do tych co juz maja ściny działowe jak je łączyliście ze słupami drewnianymi na poddaszu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam w tym tygodniu urlop więc słabo się udzielam, ale mam ważne pytanie- głównie do Maksia.

Przywieźli nam bk ale budowa troszkę się opóźnia. Doponiedziałku musimy zdecydować się czy robimy na klej czy na zaprawę. W twoim kosztorycie masz klej. Napisz mi ile wyszło ci tego kleju na mkw przy założeniu, że spoina nie ma zalecanego 1mm tylko więcej, czyli tak jak wyjdzie. Zastanawiam się które koszty będą większe- zaprawa tradycyjna czy klej.

Proszę pilnie o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Mam w tym tygodniu urlop więc słabo się udzielam, ale mam ważne pytanie- głównie do Maksia.

Przywieźli nam bk ale budowa troszkę się opóźnia. Doponiedziałku musimy zdecydować się czy robimy na klej czy na zaprawę. W twoim kosztorycie masz klej. Napisz mi ile wyszło ci tego kleju na mkw przy założeniu, że spoina nie ma zalecanego 1mm tylko więcej, czyli tak jak wyjdzie. Zastanawiam się które koszty będą większe- zaprawa tradycyjna czy klej.

Proszę pilnie o odpowiedź.

 

nie odpowiem CI dokłądnie ile mi wyszło kleju, ale pamiętam że jak liczyłem kiedys to o co pytasz to wychodziło mi na kleju o kilka (dosłownie kilka) procent więcej niż na tradycyjną zaprawę. Myślę że gra warta świeczki, lepiej dołożyć te 5-8 % więcej, ale mieć BK na zaprawę klejową, takie jest moje zdanie...

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych którzy już mają schody zabiegowe: czy wasze schody schodzą sie wszystkie tak że tworzą ładny kąt , czy może w najwęższym miejscu jest jakaś szerokość?

 

Bob - polecam zdjęcie moich schodów u maksia - przerabiali 2 razy , więc wydaje mi się, że są OK. Jeśli to mało - pomierzę - daj znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do tych którzy już mają schody zabiegowe: czy wasze schody schodzą sie wszystkie tak że tworzą ładny kąt , czy może w najwęższym miejscu jest jakaś szerokość?

 

Jakoś nigdy na to nie zwróciłam uwagi, aż muszę sparwdzić w piątek :)

Ale ogólnie mi sie podobaja i chodzi się wygodnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pozdrawiam Wszystkich serdecznie. U nas kończą tynkowanie. Maksiu pod schodami też będzie u nas piwniczka. :) Teraz będziemy wstawiać okna, i instalacja centralnego... Na całym dole podłogówka. Tylko w kotłowni będzie grzejnik i chcemy tam mieć pralnię i suszarnię. Kocioł chyba dwufunkcyjny, kominek z płaszczem , który ma też ogrzewać wodę... czyli trzeba też dodatkowy zbiornik na wodę... Jaka ma być wylewka na rurki w podłodze? Jest to jakaś szczególna? No i jakie uwagi na temat kotła gazowego dwufunk.??? i jak się ma kominek z płaszczem do ogrzewania i grzania wody?? Pewnie gdzieś ten temat jest wyczerpany... ale gdzie?? Kasiu zaglądasz tu ? Jak to jest u Ciebie?

Aga, kiedy u Ciebie okna , przed , czy po tynkach? a rurki do centralnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przeczytałam:

 

Okna będą przed tynkami,rurki do centralnego pójdą W tynkach

 

i tak się zastanawiałam jaką to Wy nowatorską metodę obraliście - owo ogrzewanie ścienne czy co :o :D :D

 

Dla przemiłej AgnesK przełumacze to co napisałą Aga JG na język uniwersalny:

 

a będzie to wyglądać tak:

 

"Najpierw wstawimy okna, potem zrobimy tynki, a rurki centralnego ogrzewania dopiero jak już będziemy mieli tynki"

 

pozdrawiam

m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu :D :D :D

A chciałabym podkreślić, że użyłam czasownika w formie przeszłej, cytuję:

(...) i tak się zastanawiałam jaką to (...)

co oznacza, że:

1. przeczytałam

2. zastanowiłam się

3. przeczytałam ponownie

4. dotarło

5. i..pośmiałam się z siebie.

Długi proces czytania ze zrozumieniem usprawiedliwia jeno fakt, że do 18 sprawdzałam dziś prace swoich studentów (kampania wrześniowa).

Ale przez chwilę Aga i Sławek zaimponowali mi owym ściennym ogrzewaniem :wink: :D

Pozdrowienia dla wszystkich przemiłych prymulkowiczów :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maksiu :D :D :D

A chciałabym podkreślić, że użyłam czasownika w formie przeszłej, cytuję:

(...) i tak się zastanawiałam jaką to (...)

co oznacza, że:

1. przeczytałam

2. zastanowiłam się

3. przeczytałam ponownie

4. dotarło

5. i..pośmiałam się z siebie.

Długi proces czytania ze zrozumieniem usprawiedliwia jeno fakt, że do 18 sprawdzałam dziś prace swoich studentów (kampania wrześniowa).

Ale przez chwilę Aga i Sławek zaimponowali mi owym ściennym ogrzewaniem :wink: :D

Pozdrowienia dla wszystkich przemiłych prymulkowiczów :wink: :D

 

 

ależ ja o tym wszystkim doskonale wiem :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...