Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sławek i Aga, odpowiadam: ścianki działowe przesynęliśmy o grubość słupka, w wyniku czego słupek jest cały w jednym pokoju (jeden pokój o parę centymetró szerszy) lub w przedpokoju (dla drugiego słupka). Przy tynkowaniu słupki zostawiliśmy nieotynkowane. Zostaną wyheblowane i pomalowane, co ma stanowić dodatkowe urozmaicenie. Nie wiuem czy jest to zrozumiałe?

Donoszę, że ogrodzenie prawie skończone, wystarczy powiesić siatkę. Mam nadzieję zrobić to jak pogoda pozwoli. Wtedy ja pozwolę spbie przesłać Maksiowi parę fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek myślał o obłożeniu płytami g-k samych słupów.

Przy takim rozwiązaniu jak u Ciebie może byc ciekawie ale myslę że nie do każdego wnetrza będzie to pasowało,a my planujemy w łazience luksfery na tej ścianie działowej od korytarza do pokoju nad garażem i halogeny w oswietleniu i nie wiem czy do tego pasowało by drewno :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

Nie pisałam, bo nie miałam o czym. Ekipa tak odwlekała, że z poczatku września zrobił sie 19, no ale nareszcie zaczęli. Dziś zrobię zdjęcia ścian, a jutro wyślę do Maksia.

Podliczyłam etap fundamentów- kosztowały nas 10.500 bez chudziaka, bo murarze taką maja praktykę- chudziaka wylewają później, po położeniu rur do kanalizacji, itp.

Nasz murarz pytał czy chcemy okna z roletami zewnętrznymi, bo jeśli tak, to trzeba podnieść nadproża. Musiałam się szybko decydować i zdecydowałam się zrobić rolety w oknach na parterze. Dostałam wycenę na okna i rolety (oczywiście będziemy szukać tańsze, ale wiem już mniej więcej jaki jest koszt)- 7000 za okna w dwustronnej okleinie złoty dąb + rolety 5800 też w takim kolorze, ale dla parteru rolety 2800, więc wszystko z montażem niecałe 10 000.

A u was jak wycena albo koszt okien?

Czy też planujecie rolety i czy macie jakieś doświadczenia z roletami zewnętrznymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie pamiętam dokładnie jaki profil i okucia, potem zadzwonię to odpowiem.

Na wycenie mam napisane: system KBE, mikrowentylacja w standardzie; profil 3 komorowy wyniesie 7130 a 5 komorowy 8200, przy czym wszystkie otwory (oprócz tarasowych, od pom.gosp. i łazienek) robimy 150 na 150; tarasowe i w pom.gosp. bez zmian a łazienkowe 90 x 150.

Potem jest jeszcze opcja Salamander 2D ale są już o ponad 2 tys. droższe.

Generalnie nie znam się na oknach i nie wiem na co patrzeć. Może wyjaśnicie mi co nieco - jakiś forumowy mini-przewodnik po oknach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...