Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

chwasty wycięte projekt prawie gotowy (architekt kończy wrysowywać w mapę) pozwolenie juz prawie jest - bez projektu :D (nie ma to jak znajomości) i daj Boze w tym roku zaleję fundamenty.

Tylko ile na to trzeba kasy????

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas kosztowały 10500 bez chudziaka i uwierz, że taniej to chyba już nie można, co nie oznacza złej jakości, tylko walkę o jak najniższe ceny.

Materiały:

beton na ławy- 14 m3 po 180 za 1 m3

bloczki- 1106 szt (przy 8 warstwach + pod ścianki działowe postawione długością) po średniej cenie ok. 2 zł.

Stal na zbrojenie : 610 zł po maksymalnych upustach

Piach- 7 wywrotek po 200 zł

Robocizna 2000 zł

Styropian, cement do zaprawy, papa, klej, siatka, dysperbit- 1300 zł

 

Aga pytanie: dlaczego wybrałaś dachówkę cementową (Euronit o ile dobrze pamiętam)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie chcieliśmy ceramicznej bo się śweici a ja wole mat, po 2 Euronit ma u nas bardzo dobrą opinię u ludzi u których leży na dachu i fachowców i w hurtowni. Oczywiście ma jeszcze korzystną cenę :)

 

a po 3 ja tez mam taką samą :D

:lol: :lol: :lol:

Argument koronny 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się Wam do czegoś przyznać - po dłuższym zastanowieniu zdradziłem prymulki dla innego projektu, dość podobnego zresztą. Nie mogę jednak przestać tu zaglądać i jeśli pozwolicie, to czasem się wtrącę. Może zyskam status "prymulkofila" :oops:

Zapraszam na stronę poświęconą naszej budowie i proszę o komentarze:

http://www.lipinki.info/forum/viewtopic.php?t=36

Trzymajcie się ciepło! Jak nie pogonicie, będę się tu odzywał czasami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam prymulkowiczów :D

Śledze Wasze przygody z tym projektem, przebrnąłem przez cały temat no i ... Dom w prymulkach będzie w przyszłości także moim domem :p

 

Początkowo chcieliśmy z żoną kupić inny projekt - Słodka Zosia, ale potem znaleźliśmy właśnie Prymulki. Oba projekty są bardzo do siebie podobne, ale nasz pierwotny wybór ma kilka rzeczy do poprawy, za to Prymulki są na gotowo pasujące do naszych wymagań.

Nie bez znaczenia przy wyborze jest cały ogrom informacji od Was zawartych w tym wątku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy zestaw pytan dla nowicjusza, fakt :wink:

 

Domek powstanie w Kalinówce koło Lublina. Aktualnie czekamy na warunki przyłaczenia prądu, gazu. Z wodą jest kłopotliwie po zmianie ustawy, gmina sama nie wie co i jak ma robić, czekają niby na opinie radców prawnych.

Na 99% będziemy mieli kosztowny problem z gazem i wodą.

Idzie sobie w pasie drogowym rurka z gazem, ale ma tylko 25 mm średnicy, prowadzi do jednego domku. Gazownia sąsiadom w warunkach podawała koszt przebudowy sieci ~30 000 zł, ja czekam co napiszą. W każdym razie sąsiedzi radzą sobie teraz bez gazu ziemnego, oczekując na większą ilość chętnych do współfinansowania tej przebudowy.

Z wodą - czeka mnie budowa kawałka wodociągu ~100 metrów i przeprawa z gminą.

 

Zamierzamy budować systemem gospodarczym, dom wykańczać etapami parter/poddasze. Wykończenie domu, część instalacji robione własnymi rączkami będzie. Póki co jest nas dwoje (ja i żona) z tendencją wzrostową ;) więc spokojnie możemy odłożyć wykończenie poddasza na nieco późniejszy okres.

Jak uda sie papierkologię przepchnąć przez jesień/zimę, to na wiosnę pierwsze prace.

 

A dlaczego Prymulki?

Po części napisałem jak to było z projektem. Nasze główne założenia - domek z poddaszem użytkowym, funkcjonalny, bez udziwnień, bez garażu, z prostym dwuspadowym dachem no i bez piwnicy. Ma być prosto i ekonomicznie. Prymulki to najbardziej pasujące nam rozwiązanie.

 

Jesteśmy młodym małżeństwem, na zbyt wiele sobie nie możemy pozwolić ale... pakujemy sie w te kłopoty z budowaniem ;)

W przyszłym roku za wiele nie wybudujemy, ale marzenia dają siłe i motywacje by znaleźć źródło finansowania (oszczędności + rodzina + bank).

Na 100% zrobimy przyłącze prądu, wody, chcemy zrobić fundamenty i być może ogrodzić działkę za jednym zamachem - to wersja mini.

Jak uda mi sie zdobyć wystarczająco duże środki - to wtedy ciąg dalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie prymulki zbyt trudne w budowaniu nie są. Z tego co napisałeś (Marcinie?) rozumiem, że budujecie klasyczne (pierwsza wersja)?

Jeżeli chodzi o wodę, to zgodnie z nową ustawą, jeżeli ma ona przebiegać na terenie gminnym, finansuje to gmina.

Gaz? A może by tak bez gazu? Kuchenka elektryczna, jakiś kocioł na paliwo stałe, kominek z rozprowadzaniem, solary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Marcinem - trafione ;)

 

Te prymulki jakie chcemy wybudować to klasyczne, bez podpiwniczenia, bez garażu. Tniemy koszty od samego początku.

 

Co do gazu/ogrzewania - bierzemy pod uwage zbiornik z propanem - jeden z sąsiadów w ten sposób rozwiązał problem, drugi z kolei ma kocioł na eko groszek, z tym że ma kotłownie w piwnicy i ma gdzie trzymać węgiel.

Zastanawiam sie też nad kominkiem z płaszczem wodnym.

 

Jeśli dobrze pamiętam mTom skanowałeś kiedyś dawno temu projekt prymulek, masz go może jeszcze w takiej formie?

Jeszcze projektu nie zakupiliśmy i chętnie bym obejrzał jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mTom mejl wysłałem na pm. Z góry dzięki za przesłanie.

 

Co do tych cen - pewnie będzie drożej i z gazem.

Ale też trzeba patrzeć na wygodę korzystania z gazowego ogrzewania.

Ja mimo wszystko zamierzam docelowo ogrzewać gazem ziemnym i w dużym stopniu dogrzewać kominkiem.

Na teraz jest już oprócz mnie 4 sąsiadów zainteresowanych tym gazem, umówiliśmy sie, że wszyscy złożymy w tym miesiącu wnioski o wydanie warunków.

Liczymy naiwnie, że teraz zmieni sie stanowisko gazowni.

Zobaczymy, zostało im 2 tygodnie na odpowiedź w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...