Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W PRYMULKACH pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 5,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mTom doszedł, dzięki :)

 

Sporo rzeczy mi sie wyjaśniło jak zobaczyłem jak to wygląda - np. te niskie parapety, słupy żelbetowe na parterze czy też ilość kanałów w kominach.

 

Powoli sie klaruje komplet zmian. A ja zbieram szlify w negocjacjach z żoną, oj ciężo momentami jest :wink: A to dopiero etap papierowy.

 

Jak ktoś mądrze mówił budowanie to wielka sztuka kompromisów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% podniesiemy wysokośc parapetów, wymiary okien w konsekwencji też sie zmienią.

Na piętrze zamiast drzwi i balustrad na wschodniej ścianie będą po prostu okna.

Chemy też tą mini piwniczke pod schodami zrobić, a same schody fajnie by było mieć ze spocznikiem.

Pięta achillesowa prymulek to wg mnie salon - pomijając samą powierzchnie - układ okien i drzwi sprawia, że jest salon mocno nieustawny. Jak sobie patrze na projekt to mi wychodzi, że kanapy narożnej sie nie wciśnie w rogu między okno a wyjście na taras, problematyczne jest też umieszczenie tv (wiem, ktoś już pisał że ogłupia).

W naszym konkretnym przypadku salon będzie w południowo-zachodnim kierunku, więc będzie na max doświetlony.

I tu sie zastanawiamy z żoną nad poszerzeniem domu no i w sumie nad wyborem rolety/żaluzje/okiennice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My nasz dom wydłuzyliśmy własnie ze względu na ten salon teraz jest dobrze tak mi się wydaje ( maż mnie zabije jak to pprzeczyta :wink: :) uważam że nadal salon jest za mały ale jak sie nie ma co się lubi to się lubi co się ma :lol: ) Na większy dom nas nie stać więc mamy taki salon, zresztą u nas z kuchnią tworzy on jedną całość :)

A TV idzie na lewo od wejścia do salonu ten kawałek ściany między kuchnią a salonem zostawiamy i tam będzie TV :)

Schody pomimo że zabigowe są bardzo wygodne, wszyscy odwiedzający naszą budowe nie mogą sięnadziwić że tak wygodnie się po nich chodzi :)

Jeśli chodzi o poszerzanie to nie za bardzo jest to do zrobienia dlatego że wystepują już bardzo duże zmiany konstrukcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LUDZISKA POBUDKA !!!

 

MOja szwagierka wizytował budowę i zadała ciekawe pytanie, takie proste że aż dziw bierze :o dlaczego nikt tego wcześniej nie pisał.

Ad rem: Na parterze pom gospodarcze ma ładne okno - a łazienka jest ślepa ( to wersja prymulek z garażem). Dlaczego tych pom nie zamienić ???? Szkoda okna dla pom gospodarczego ! Nie wiem co odpowiedzieć. RATUJCIE !

 

Nasze schody zabiegowe też są b.wygodne ( szalowanie poprawiane 2 razy)

 

Czekamy na ekipę i kupujemy blachy na dachy bo promocja. Chyba będzie rodzimy BALEX - producent 15 km od Redy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że u Was sie coś dzieje :)

Oglądanie zdjęć Waszych prymulek rozbudza wyobraźnię.

 

U mnie niestety zastój z przyłączami, jutro jade do gminy toczyć bój o wodę...

 

Teraz wymyślili, że mam podpisać z gminą porozumienie, że sam zbuduje kawałek sieci na mój koszt i nieodpłatnie to gminie przekaże, do tego mam opłate przyłączeniową zapłacić 900 zł. Taki dobrowolny przymus.

 

A to wszystko wogóle przed uzyskaniem warunków przyłączenia do wodociągu - bez spisanego porozumienia i wniesienia tej opłaty nie chcą przyjąć wniosku! o wydanie warunków.

 

Chce żeby mi wskazali podstawy prawne do takiego działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja za przyłączenie wody zapłaciłem 300 zł ( pismo żem biedny i nieszczęśliwy :wink:). Za to jest niezła nowina. Robią kanalizację. i to w tym roku. Prawdopodobnie nie będzie jeszcze fundamentów, a już będzie kanalizacja :D . Nie ma to jak koszty!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie budowlańcy, miałem cały tydzień urlop i nic sie nie odzywałem, dzielnie walczyłem na działce z budową płotu. Wyobrażcie sobie że też przez kilka nocy nie mogłem spać z powodu kotłowni. Jak zalaliśmy strop, uświadomilem sobie że można przecież zamienić kotłownie z łazienką!! Tylko że było już za późno bo komin miał dużą dziure od strony wejścia i na zamiane było już za późno.

A teraz ratujcie!!! Jaką siatke kupić naogrodzenie? Powlekaną czy cynkowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...