Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy "Dwie myszki i kaczuszka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 200
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj kotku odpowiem Ci tylko na temat centralnego odkurzacza, bo o reszcie pojęcia nie mam. Jak to ze wszystkim bywa zdania są podzielone. Jak wpiszesz do wyszukiwarki na forum to na pewno znajdzie się kilka wątków na ten temat. Moje zdanie jest takie: jeśli dzieci nie są alergikami, jeśli masz kasę, cenisz sobie wygodę to zrób ten centralny. Ja jednak nie będę tego robiła bo : dzieciaki są alergikami (jak sobie pomyślę co tam w tych rurach zalega to buuuu), kasy na to nie mam, a poza tym mam panią do sprzątania :lol: :lol: :lol:

PS. Fajny sen miałaś :D też bym taki chciała mieć :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witaj kotku, fajna działeczka, na zdjęciu to Ty???

Nie martw się pozwoleniem.... też na nie czekam :lol:

Myślę, że do 17 marca dasz radę tylko pamiętaj, że możesz zacząć dopiero jak się uprawomocni, będziesz miała dziennik budowy i złożyć zawiadomienie do Inspektora Nadzoru, że zaczynasz w tym i w tym dniu ...ale musisz to zawiadomienie złożyć najwcześniej na 7 dni przed rozpoczęciem. Powodzenia i nie poddawaj się :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mówisz o tej "dziewczynce" w niebieskich kaloszach?? Tak to ja (niestety trochę mi się przytyło:( ) ale pocieszam się że jak zacznę budowę to znowu będę niezła laska hihihihihihi.

A wracając do tematu i właśnie tego się obawiam, że nie dam rady zmieścić się bo jeżeli dostałabym pozwolenie 25.02, uprawomocni się 10.03 i rozpoczęcie roboty (naszego budowania) 17.03 i to bym się zgrała w czasie ale jeżeli nie to du..............pa :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zadzwoń do Starostwa i zapytaj na jakim etapie jest Twoja sprawa? Jak strona postępowania masz prawo wiedzieć. A może komuś spadła gdzieś Twoja teczka?, a może ktoś o czymś zapomniał? a jeśli nie to się przypomnisz, że jesteś, czekasz i dopytuje się kiedy znowu możesz zadzwonić to będą wiedzieli, że się interesujesz. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powinnam coś takiego dostać??

Chyba jeszcze mało wiem i to też mnie przeraża:(

Nie przerażaj się...po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać :lol:

Ale w tej sytuacji to o rozpoczęciu budowy 17 marca możesz zapomnieć, bo:

1. Musisz dostać zawiadomienie o wszczęciu postępowania

2. Jak podpiszesz żółtą zwrotkę to ona wróci do Starostwa

3. Od dnia w którym Starostwo dostanie żółta zwrotkę liczy się termin 7 dni na wniesienie ewentualnych uwag przez inne strony (nie wiem czy u Ciebie są)

4. Po upływie 7 dni mogą zacząć pisać pozwolenie

5. Muszą Ci wydać pozwolenie w ciągu 65 dni od złożenia wniosku, chyba, że będą potrzebne jakieś wiadomości uzupełniające to wtedy termin się przedłuża. Po upływie 65 dni płacą dla Skarbu Państwa za każdy dzień zwłoki 550 zł (i to mi się najbardziej podoba :lol: :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej sytuacji to o rozpoczęciu budowy 17 marca możesz zapomnieć, bo:

1. Musisz dostać zawiadomienie o wszczęciu postępowania

2. Jak podpiszesz żółtą zwrotkę to ona wróci do Starostwa

3. Od dnia w którym Starostwo dostanie żółta zwrotkę liczy się termin 7 dni na wniesienie ewentualnych uwag przez inne strony (nie wiem czy u Ciebie są)

4. Po upływie 7 dni mogą zacząć pisać pozwolenie

5. Muszą Ci wydać pozwolenie w ciągu 65 dni od złożenia wniosku, chyba, że będą potrzebne jakieś wiadomości uzupełniające to wtedy termin się przedłuża. Po upływie 65 dni płacą dla Skarbu Państwa za każdy dzień zwłoki 550 zł (i to mi się najbardziej podoba :lol: :lol: )

 

Witaj kotku!!! :D

 

Dawno nie było mnie u Ciebie. :oops:

To co pisze bobunia u mnie nie miało miejsca. Tzn. mam na myśli te żółte zwrotki, czy coś takiego. I zawiadomienia o wszczęciu postepowania też nie dostałam. No chyba że w Wszym rejonie panują inne procedury, albo ja coś naknociłam. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w tej sytuacji to o rozpoczęciu budowy 17 marca możesz zapomnieć, bo:

1. Musisz dostać zawiadomienie o wszczęciu postępowania

2. Jak podpiszesz żółtą zwrotkę to ona wróci do Starostwa

3. Od dnia w którym Starostwo dostanie żółta zwrotkę liczy się termin 7 dni na wniesienie ewentualnych uwag przez inne strony (nie wiem czy u Ciebie są)

4. Po upływie 7 dni mogą zacząć pisać pozwolenie

5. Muszą Ci wydać pozwolenie w ciągu 65 dni od złożenia wniosku, chyba, że będą potrzebne jakieś wiadomości uzupełniające to wtedy termin się przedłuża. Po upływie 65 dni płacą dla Skarbu Państwa za każdy dzień zwłoki 550 zł (i to mi się najbardziej podoba :lol: :lol: )

 

Witaj kotku!!! :D

 

Dawno nie było mnie u Ciebie. :oops:

To co pisze bobunia u mnie nie miało miejsca. Tzn. mam na myśli te żółte zwrotki, czy coś takiego. I zawiadomienia o wszczęciu postepowania też nie dostałam. No chyba że w Wszym rejonie panują inne procedury, albo ja coś naknociłam. :oops:

 

Ja Cie kręcę...toto inne ustawy obowiązują :o

 

Ja wiem, że wydanie pozwolenia na budowę jest postępowaniem administracyjnym wg Kodeksu Postępowania Administracyjnego. Czyli musi być wszczęcie postępowania i zakończenie czyli decyzja (to wariant uproszczony jeśli nie ma żadnych sprzeciwów). Inaczej sobie nie wyobrażam, żebyś Edytko nie dostała zawiadomienia o wszczęciu postępowania :o :o :o

To jak ten urzędnik wydał decyzję jak nie wszczął postępowania :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Edmar:), wybaczam Ci tak długą nieobecność:):)

 

Nie wiem jak to jest z tym pozwoleniem, jadę dzisiaj do gminy może pomogą i później do starostwa:(

Trzymajcie kciuki, później wam napiszę co i jak wyszło.

 

 

Pozdrowionka

 

Powodzenia, kciuki oczywiście trzymamy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...