Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika budowy "Dwie myszki i kaczuszka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 200
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Cześć Kochani:), fajnie że ktoś zagląda do mojego dziennika, bo już myślałam że nikt mnie nie kocha:(

co do klinkieru nie mam zielonego pojęcia

- co do wycen na c.o. - jedna firma dała mi kosztorys na 36 000 z solarami, od drugiej jeszcze nie dostałam

- co do okien - czekam na wyceny - na pewno chcę okna plastikowe ale w kolorze drewna - chyba orzech??, co do okna w salonie długość cztery metry - chyba wstawimy pośrodku filar i zrobimy dwa okna ponieważ jest problem z roletą:(

- trochę przesuneliśmy drzwi do pomieszczenia gospodarczego:) - małżo zadecydował - nawet sam pojechał na budowę powiedzieć majstrowi:):):) fififififififi

 

adanielak - kochana co z Tobą?? co z projektem?? co z budową??

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, moja budowa w tym roku raczej nie wypali. :( Powodów jest kilka: murarz umówiony jeszcze wczesna wiosną kreci głową, że się z robotą nie wyrobi :evil: , problem z materiałem na więźbę, letniego ścięcia nie chcę, a nie wiem jak będzie z terminami "poletnimi"? w przyszłym tygodniu się wywiem. I sprawy finansowe, trafił się nam zakup niekontrolowany dwóch działek i trzeba to będzie sfinalizować :roll: . Podsumowując, zalejemy fundament, zakupimy więźbę, może zmienimy murarza, tak by z kopyta na wiosnę ruszyć :-? , ale to jeszcze sprawa do dyskusji. Może zakupię klinkier na część elewacji, jak się jakaś rozsądna oferta trafi. Nie bardzo wiem co robić z dachówką kupic teraz, czy poczekać? Chyba nie ma sensu lokować na rok pieniędzy :-? , mam nadzieję, że głupawka na rynku mat. budow. sie skończyła :roll: i ceny będą spadać, a przynajmniej nie wywindują pod niebiosy? :wink: Co o tym sądzicie i jak postąpilibyście na moim miejscu? Można dostać p....ca od tych spekulacji budowlanych! :evil: Swoją drogą zawsze sądziłam, że takie wybory to sama przyjemność, a teraz :roll: :o :x , szału można dostać, a to dopiero przygrywka do całej akcji, brrr!!! :-? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 4 weeks później...

No Kofana, dom nabrał kształtu! Myślę, że piękny będzie :D . Wbrew pozorom odwaliłaś ostatnio kupę roboty, bo podejmowanie decyzji to straszny zapi...rz. :wink: . Dachóweczka roben kasztan? A jakie decyzje co do koloru okien, jakie masz wymiary tych najwiekszych i jakie ceny Ci strzelili :-? Jakiej firmy? A co z klinkierem, to mają być płytki, czy cegła? Pisz, pisz nie ociągaj sie, bo ja to uwielbiam czytać wszystko co napiszesz :p . Chłonę wszelkie informacje jak gąbka 8) . Za to mojemu maużowi jakoś minął zapał na budowanie, a jeszcze nie zaczęliśmy! Myślę, że na koniec następnego tygodnia fundamenty. Geodeta umówiony, z murarzem dogadaliśmy się co do ceny, tzn. za całość+ jego pomocnicy (5 osobowa ekipa) 20 tyś. PLN. :-? . Ale robią wszystko od zbrojenia ław, fundament lany, po czubki kominów. No a moja parteróweczka to 164 m2 :roll: . Jak sie chciało mieć wszystko, to sie teraz przewraca oczami :evil: . Drewienko na więźbę wstępnie umówione po 500 PLN. za m3, bez impregnacji, no chyba,że ceny zwariują, bo jeszcze rośnie :-? . Szukam dachowców, czyli 2w1 cieśla+ dekarz. Części ścian zdecydowałam się jednak obłożyć płytkami, bo zaoszczędzimy na szerokości fundamentu. Dlatego tak wypytuje o wszystko, ale mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko?

Kotku sorki, że zaśmiecam Twój dziennik, jak się podszkolę i znajdę więcej czasu, to założę swój, ale najpierw cos muszę zacząć budować :wink:

Jeszcze raz gratulacje, niezłe tempo i zazdroszczę Ci o taaaaak!!!! Jak ja bym chciała być już na takim etapieeee!!!

Czekam ciągle i niecierpliwie. Pozdrowionka i powodzenia! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez zamierzam budowac Renie. mam kilka pytan odnosnie tego projektu i jezeli to mozliwe to zobaczyc go w realu, wiec szukamy z zona kogos kto buduje w centralenj Polsce badz w innej czesci kraju.

moj meil: [email protected] z gory dzieki za odpowiedz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kochani fajnie że zaglądacie od czasu do czasu do mojego dziennika.

Przepraszam że tak mało się odzywam ale mam stresa :evil: :evil: :evil: :evil: i nie wiem jeszcze co i jak,

Kochana bobowo - dachóweczka nie jest jeszcze położona :evil: :evil: i nie pytaj się dlaczego - bo nie wiem :evil: :evil: :evil: i chyba zaraz wykorkuję z nerwów, całą sytuację opiszę trochę później myślę że ze zrozumiałych dla wszystkich względów - a było tak pięknie po amerykańsku :evil:

adanielak - fajnie że się odnalazłaś:) jeżeli chodzi o kolor okien to będzie złoty dąb, z roletami ale bez szprosów, parapety wewnętrzne też w tym samym kolorze, jeżeli chodzi o wymiary to to największe okno podzieliliśmy na dwa mniejszae :( :( , całożć za okna 20 000, brama też złoty dąb 5600. drzwi zewnętrzne na razie metalowe hihihihihihihiihi.

 

W piątek mają nam montować okna i bramę, a od poniedziałku wchodzi elektryk :) (15000)

 

Rmozga - zapraszam na budowę - jedyne co bym zmieniła to konstrukcja dachu

 

 

Pozdrawiam wszystkich bardzo cieplutko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adanielak - konstrukcja dachu - kratownica - jest bardzo skomplikowana, idze na nią bardzo dużo materiału, a co za tym idzie bardzo droga. Mało kto u nas w wojew. chce się podjąć wykonania. Nasi budowańcy sami ją robili i była to masakra:), ale dali radę.

Jeżeli ktoś chce zejść z kosztów, to polecam rozmowę z kierbudem i architektem:)

 

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...