Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOM z "BAJI"


Bonde

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 188
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bonde pomysł pana majstra jest bardzo dobry, ale to raczej powinno być rozwiązane na etapie projektu. jak podjedziesz na budowe to zauważ że świerczówka ma tak jak własnie mówi pan majster. garaż jest o połowe niżej niż dom. gwarantuje to mniej stromy podjazd. chudziakiem sie nie martw tu raczej nie ma to problemu. na twoim miejscu zapytałbym architekta czy taka zmiana nie bedzie miałą wpływu na konstrukcje z bali. tak mi sie wydaje że obniżenie szlichty bedzie wymuszało dodanie jednej warstwy bala na garazu.

hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świercz

 

Już wiem co i jak. Dookoła będzie 6 kanoldów, a pod bramami gar. 4. Podłoga zostanie w gar obniżona w stosunku do domu i w drzwiach między gar a domem będzie stopień. Słupki między bramami będą z 6 kanoldów, tak jak reszta, a to na nich będą bale, więc w konstrukcji nic się nie zmieni. Wysokośc gar podniesie się od wewnątrz i podjazd nie będzie pod górę. Jeszcze to obgadam z kiebudem i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 5 weeks później...
Pan T, zaoferował wykończeniówkę drewnianą i ocieplenie dachu. Wcześniej twierdził, że raczej tego nie robią, bo koszty utrzymania ekipy itd, ale się im zmieniło. Czekam na wycenę robocizny. Szczerze, to wolałbym, żeby oni zrobili ścianki działowe na ślizgach, bo się po prostu na tym znają, inni musieliby pewnie eksperymentować.

 

To pewnie nowa taktyka vs J. :lol:

 

Też poprosiłam o wycenę z działówkami po przemyśleniu sprawy, bo się obawiam, że zamieszkamy bez ścianek i będziemy mieli największe WC pod słońcem :D

Właśnie liczę na to, że oni bardziej kumaci w działówkach w domku z bali - mam nadzieję, że się nie przeliczę :roll:

 

Czekam z niecierpliwością na relacje z przybycia bali :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...