Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DOM z "BAJI"


Bonde

Recommended Posts

Bonde, dzięki za namiar. Zapisuję sobie.

Jakbym nigdzie nie znalazła czegoś, co by mnie w równym stopniu zachwyciło (i tak pięknie komponowało się z drewniakiem), to będę z panem negocjować. Gotowa jestem osobiście go przewieźć (450 km). :lol: A że teściowie mieszkają niedaleko, to i rodzinę by się odwiedziło. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 188
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Cze Agagaj

 

Maluję lateksowym Duluxem. Najpierw żółtym. Po 2-krotnym pomalowaniu niestety widoczna jest różnica między gipsem, a kartonem. Druga próba była na obudowanym kominie u Dziedzica. Niestety, chociaż tam zdecydowanie bardzej przyłożyłem się do gipsowania i szlifowania. Niestety tu też nie byłem zadowolony z efektu - komin przy oknie jest ładnie eksponowany przez światło... Przyszedł Świergol i powiedział, że jego tata jak robił u nich to gipsował całość. Jeszcze jeden spec wyraził podobną opinię, no i do roboty. Nie chciałem ryzykować i kładę na całość. Może gdzieś w tych moich działaniach kryje się błąd? Czekam na sugestie :wink:

 

Podziwiam, że Ci się chce :o :lol:

Ja bym w swoim lenistwie dodatkowo 2 razy pomalowała i różnica zaczęłaby się w końcu zacierać (mam nadzieję).

U mnie w wynajmowanym mieszkaniu w łazience piony wentylacyjne są obudowane g-k i szpachlowane gipsem. Więc wniosek taki, że tak się robi i już.

Wszystko ładnie sie trzyma i rzeczywiście nie ma różnicy w fakturze...

 

To dużo zapału życzę w takim razie :wink:

 

Pozdrawiam cieplutko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Podczytuję cię ...i podczytuję a że się jeszcze nie ujawniałam - wykorzystam święta :wink: Kiedyś męczyłam wszystkich o wykonawcę - dziś dom stoi - a ja dziękuję, bo dobrze pamiętam kto mi wówczas pierwszy odpisał i doradzał :)

 

http://img696.imageshack.us/img696/4117/780e00482900e151c2099c5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

http://i675.photobucket.com/albums/vv111/iwonaz4/th_nadzieja1.jpg

 

...chciałabym mieć więcej siły, więcej wiary, więcej miłości i więcej nadzieji, że świat można zmienić na lepsze, dobrem uleczyć zło, miłością ratować beznadzieję, rozpaczliwym pragnieniem odnaleźć małe istnienie by odpędzić samotność i strach, stać się niezłomnym wojownikiem by odnależć to co zagubione...

I.Z. :D

Z całego serca życzę tego Nam wszystkim...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ups

 

Spojrzałem właśnie na datę ostatniego wpisu. Trochę wstyd. Tym bardziej że w dziennikach innych jak przerwali po zakończeniu budowy wymądrzałem się i wzywałem do działania.

 

Święta racja 8)

 

Co do podłóg, legary podłogowe powinny być przykręcone do ścian . Można montować kątownikami, które nadają sztywność i teraz wiem, że było to konieczne. Trochę się pan Staszek uparł i sufit na parterze w paru miejscach się ugiął przy ścianach :(

Następnym razem położę na podłogo OSB 22mm, podobno też byłoby sztywniejsze niż dwie warstwy 12-nastki. Przy chodzeniu podłoga cokolwiek tańczy i zastanawiam się, jak długo panele wytrwają.

 

Tylko nie rozumiem do końca w czym rzecz z tymi ugięciami przy ścianach.

Legary leżą na balach stropowych w poprzek. To one się ugięły czy płyta OSB 2x12 mm??

Niby legary w ogóle nie powinny być montowane na sztywno do niczego, a jedynym usztywnieniem powinna być montowana od góry np. płyta OSB..

Legary jeszcze przed nami. A już wiem, że w jednym miejscu mamy różnicę ok. 3 cm pomiędzy poziomem dwóch sąsiednich bali stropowych - będzie jazda :wink:

 

 

Widzę, że szybko doszedłeś do wniosku, że samemu zawsze się zrobi lepiej :roll:

Pan Staszek poprawiał nam zastrzały przy słupach, bo kierbud kazał. Efekt jest taki, że musimy przed zabudowa poddasza kupić belki 12x12 i powymieniać zmarnowany materiał. Jak wytłumaczyć, że zastrzały to nie ozdoba a element konstrukcyjny i 0,5 cm szpary pomiędzy słupem i zastrzałem nie przenoszą obciążeń z dachu pomimo wbitego gwoździa??

Już nawet nie chcę sobie przypominać o dziurach na węgłach pod dachem i o bylejakości ich zatkania.. Ehhhh.. Mistrzowie ciesielki..

 

Na pytanie jak dom pod kątem ciepła odpowiem - ciepły choć przewiewny. Trzeba koniecznie pouzupełniać włóknina te szczeliny między balami, które się nie zamknęly na ścisk, bo przy silnych wiatrach niestety hula cokolwiek po kątach.

 

Dużo masz takich miejsc, gdzie bale nie doszły do siebie, a nawet się rozsunęły?? Bo u nas takich jest ich sporo.. Ale przyczyna raczej nie leży w jeszcze osiadającym domu - u mnie mnóstwo takich miejsc, gdzie bal jest zbyt głęboko podcięty, bo widać, że dołem doszedł do bala pod nim..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga

 

Jeśli chodzi o strop to jest tak: bale stropowe, na nich (wpoprzek) przykręcone legary - są więc prostopadłe do części ścian i właśnie jak się od dołu spojrzy na OSB to jest ugięta wzdłuż tych ścian. Nawet jak się ją od dołu popchnie to chodzi luźno. Oczywiście nie stwierdzę teraz czy ugina się sama OSB, czy obwieszają się też lagary (nie przymocowane do do tych prostopadłych do nich ścian), ale to obwieszenie świadczy raczej, że legary też trochę chodzą - ostatnim ich punktem podparcia przed ścianą jest bal stropowy oddalony od tej ściany o dobty metr.

 

Szpary rzeczywiście są z 2 powodów - za duże wycięcia i tu nic nie zrobisz poza utykaniem wełny; oraz brak osiadania. Może jakby popuścić bardziej śruby pod słupami byłoby cokolwiek lepiej, ale ściany już pomalowane :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Bonde! Tu Aga mypink!

Widzę, że lubicie eksperymentować z kolorami tak jak my-wyszło naprawdę pięknie! Okiem kobiety potwierdzam, że Małżonka ma "nosa", fototapeta i kolor na korytarzu rewelacja!

A tak przy okazji: jak otwieracie (nie pytam już o mycie) okno na klatce schodowej, hę??? :lol: Bo my mamy z tym "leciutki" problemik :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 1 month później...
Witam. Wciąż zbieram opinie posiadaczy domków z drewna i tak jeszcze do lipca :) Chciałam i tu poprosić o pomoc w mojej pracy magisterskiej poprzez wypełnienie ankiety http://webankieta.pl/ankieta/w1hpw40e16is. To naprawdę nie potrwa długo a większość pytań jest tylko na zaznaczenie bądź wymaga krótkiej odpowiedzi. Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Odpowiedz dla Tomka (pytanie ze strony dziennika). Co do białych sufitów nasze inspirtacje pochodzą z tej strony:

 

http://www.osadabale.pl/galeria.html

 

Sam nie malowałem, ale majstry narzekali, że na ofoliowanie bali zszedł im cały dzień.

Efekt końcowy super - jeśli chodzi o kolor, bo następnym razem pewnie bym tynkował i dopiero malowanie, a nie tapeta z włókna szklanego jak u nas - widac łączenia płyt OSB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Cześć Bonde.

Czy moglibyśmy mieć prośbę o troszkę fotek z wykończonych wnętrz?! Pleeeeeease :)

Myślę, że znaleźlibyśmy poparcie w naszej prośbie u innych forumowiczów także ;)

My właśnie szalejemy we wnętrzu i chętnie zerkamy do innych - a już najciekawiej zagląda się do kogoś kto już zamieszkuje swoje bale.

 

Mamy też jedno pytanko: czy wewnątrz bale smarowaliście lub malowaliście czymkolwiek? A poza myciem robiliście coś z balami, np. szlifowaliście?

Na zdjęciach z salonu nie widać specjalnie dużo, ale wydawało nam się, ze bale są po prostu ładnie umyte. My zastanawiamy się nad kilkoma opcjami: woskowanie, olejowanie, lakierowanie lub malowanie jakąś wodną farbą, bo nie chcemy tak zostawiać bali "bez niczego".

 

pozdrawiamy serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...