Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłogówka z powrotu grzejników - czy komus to dziala?


Recommended Posts

Jak w temacie czy ktos ma takie rozwiazanie u siebie w domu? Czy rozkladajac powrót z grzejnika mozna uzyskac ciepla podloge? Czy to w ogole bedzie dzialac?

 

U nas bede grzejniki jako główne ogrzewanie (piec gazowy z zasobnikiem), a podłogówka ma robic za ciepła podłogę (lazienki, salon, kuchnia, wiatrolap - razem 65 m kw.). Jako taka instalacja z mieszaczem jest droga. W takim przypadku szkoda kasy. Innym rozwiązaniem jest RTL, to też wiem, ale nadal trzeba pompe i jakies tam pierdoly do osobnego obiegu.

 

- salon, jadalania (dwa grzejniki) ok 30 m kw.

- kuchnia otwarta (jeden grzejnik) ok 14 m kw.

- wiatrolap komunikacja (jeden grzejnik) - 10 m kw.

- lazienka (drabinka) parter 6 m kw.

- lazienka gora (drabinka) 6 m kw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa, i to świetnie. Ale - jest to mała łazienka, ok. 4 m kw. - minus prysznic, miejsce pod umywalką i pod sedesem - w sumie wię grzane jest ok. 2 m kw. podłogi na środku, na powrocie z drabinki łazienkowej. Efekt rewelacja. W większych łazienkach (8 m kw. i 12 m. kw.) mam już podłogówkę "porządną" - ale fekt jest ten sam, a może i gorszy - trzeba ddatkowo regulować zawory, żeby podłoga nie była za gorąca - no, ale nie mam tych termostatów do podłogówki. Gdybym bdowała drugi raz, to na poworice z grzejnika chodziłaby podłoga w średniej łazience, WC, przedsionku i w pasie płytek przy szafkach kuchennych - ale w tej największej łazience to bym się bała, czy dostatecznie ogrzeje. Taka podłogówka na powrocie z grzejnika nie tyle ogrzewa pomieszczenie, co sprawia, że po prostu podłoga jest przyjemnie ciepła, czy może raczej - nie jest nieprzyjemnie zimna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...