Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie jestem na etapie wyboru kotła do domu i im więcej czytam tym mniej wiem :sad:

 

Potrzebuje kocioł jednofunkcyjny o mocy 20-24 KW z zasobnikiem c.w.u. 150-200 litrów, z pogodówką i sterowaniem dwoma obiegami z mieszaczem. Mam już kilka ofert, ale za cholere nie potrafie się zdecydować.

 

Może byście byli tak mili i napisali co macie i jak to się sprawuje ?

 

Vailant ? Junkers ? Buderus ?

A może Chaffoteaux ? Nominalnie to samo, a kosztuje o połowę mniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy brałeś pod uwagę kocioł firmy Vaillant ecoCOMPACT z wbudowanym zasobnikiem cwu ładowanym warstwowo (NOWOŚĆ)

Jest to kocioł kondenensacyjny.

Kocioł - 9000zł

Automatyka : sterowanie pogodowe, pokojowe tygodniowe, ster pompą cyrkulacyjną, dodatkowe czujniki przylgowe - 1000 zł

Ceny po rebacie 20%

http://www.vaillant.pl/ecocompact.htm

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych wynalazków !

 

Życie mnie nauczyło (a pracuje w branży hi-tech :wink:), że wszystkie nowe cuda kosztują dwa razy drożej, psują się dwa razy częściej, a działają góra o 10% lepiej.

 

Wogóle najbardziej podoba mi się Vaillant VK-INT 120 - zintegrowany w jednej obudowie kocioł z naczyniem c.w.u. 120l, naczyniem wzbiorczym, pompami i automatyką, ale (znowu to życiowe doświadczenie :wink:) nie kupie niczego dopuki nie rozpatrzę przynajmniej trzech konkurencyjnych ofert.

 

Stąd to pytanko - jak zaczne rozpatrywac wszystkie dostępne na rynku kotłownie to stracę resztki włosów, a jak polecicie mi wasze rozwiązania, to do wyboru pozostanie kilka najlepszych :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JerryCool

Całkiem niedawno też miałem ten problem :smile:

Moje wymagania to kocioł jednofunkcyjny żeliwny , stojący z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody.

No i cóż Vailant, Viessman, Buderus - wspaniałe cacka nie powiem tylko kogo na to stać?

Ostatecznie kupiłem FERROli Tantaqua 23KW, wbudowany zasobnik 100litrów, 2 pompki, naczynie wzbiorcze - wszystko w ładnej obudowie coś jak duża lodówka, a przekonała mnie do tego cena: 4.250zł. brutto

Można dokupić do tego pogodówkę: 1.200,00zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie, ale (zawsze te ale...:sad:)

1. Wygląda na to, że nie ma sterowania dla dwu obiegów

2. Brak płynnej regulacji mocy

 

A przy okazji - jak się sprawuje ?

Gdzie to można kupić (poza Żorami i Jastrzębiem) ?

I jakie ma zużycie gazu - podają 3.47 m3/h dla cwu - a łącznie maksymalne ? (dla porównania Vaillant VKC-INT 320 ma max 3.7 m3/h (łącznie co i cwu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu, w poniedziałek jestem umówiony na podobną rozmowę nt. w fachowej firmie. Będzie to już druga rozmowa. Poprzednia w innej fachowej firmie skończyła się propozycją C&M, ale przyznam, że głównym kryterium była cena. Poza tym rozważam Junkersa jednofunkcyjny lub kondensacyjny.

Podzielę się uwagami w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od dwóch miesięcy Buderusa Logomax 124 z zasobnikiem 120l. Ma chyba wszystkie rzeczy, które Cię interesują.

Po tych 60-ciu dniach mogę powiedzieć jedno na pewno: faktycznie jest bardzo ekonomiczny. A cena wcale nie była taka wygórowana. (niecałe 8000 PLN za całą kotłownię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kierować się głównie ceną to moim zdaniem ciekawą propozycją jest Saunier Duval NIEDŹWIEDŻ

Przykładowo

- moc 12,9-17 kW

- członowy wymiennik żeliwny

- automatyka gazowa Honeywella z modulacją palnika

- zasobnik 90 l z wyjściem na cyrkulację, chroniony anodą magnezową.

- wzbiorcze naczynie przeponowe 10 l

- dwie pompy obiegowe Grundfosa UPS 15/60

- dwa zawory bezpieczeństwa do co i cwu

- zawór napełniający co

- automatyka pogodowa z czujką zewnetrzną i zegarem czasowym do obniżeń nocnych temperatur wody grzewczej

- zabezpieczenie ciagu kominowego, wypływu gazu, przegrzania STB oraz ochrona przeciw blokadzie pomp jak również zamarznięciu i korozji wymiennika

To wszystko za jedyne 4023,20 zł brutto

Moc 18,2-26 kW cena brutto 4194,40

Moc 24,5-35 kW cena brutto 4450,34

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję mój post z czerwca 2002:

"Jeszcze do niedawna "Niedźwiedź" był moim faworytem. Tyle za tak niewiele: i pogodówka, i zasobnik.... Niepokoiły mnie tylko niejednoznaczne informacje w prasie i na sieci: a to prezentowany jako jednofuncyjny, a to jako dwufunkcyjny. A i złapać na telefon krakowskiego przedstawiciela Saunier Duval graniczyło z cudem.

Koniec końców doszedłem, że pod nazwą "Niedźwiedź" Saunier Duval oferuje chyba nieco starszawy kocioł swojej czeskiej firmy Protherm (patrz http://www.protherm.cz), być może z dołożoną pogodówką.

Ja jednak zdecydowałem sie na Viessmanna, głębiej zakładając sobie pętlę kredytową na szyje."

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli SD to raczej "wynalazek" ?

Zresztą cena by to sugerowała. Kompletna kotlownia tego typu za 6 tys. to okazja - za 4 to już coś podejrzanego....

 

A ten Buderus to który ?

Bo Logomax'a nie znalazłem :sad:

 

I co to znaczy "kotłownia" ? Z pompami, mieszaczem i automatyką (pogodową) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...