Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Prosze o informacje co oznacza parametr: pojemnosc wodna kolta ?

Kotły olejowe Viessmana maja pojemność wodną 70l a np DeDietrich 19 l. Czy lepsza jest duza czy też mala pojemność ? A może to nie ma znaczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie wypowiem się na temat Niedźwiedzia bo go jeszcze nie montowałem natomiast słyszałem od kolegów instalatorów pochlebne zdanie na jego temat. Natomiast gorzej przedstawiała się podobno sprawa serwisu.

"podobno Vaillant i Saunier Duval naleza juz do tej samej grupy grzewczej Hepworth".

Otóz Hepworth i Saunier Duval należą do grupy Vaillanta - drobna różnica.

Różnica drobna, szczególnie że wszystkie trzy mają palniki Hepworth - zresztą podobno większość kotłów innych producentów też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 1 year później...

Odświeżam temat, ponieważ mam pytanie. Czy ktoś słyszał coś o żeliwnym kotle z otwartą komorą spalania Wolf CNG-23 z zasobnikiem CB 155?

 

Polecają nam ten kociołek, a my o ile odpuściliśmy kondensat bo dom nasz nie będzie ogromny (140zm2), a grzenkijów 30% więcej trzebaby kupić, to zastanawiamy się czy nie warto jednak zrezygnować z żeliwnego na rzecz zamkniętej komory spalania, bo wówczas nie będzie konieczności budowania komina. Projekt naszego domu niebawem zostanie zakończony i mamy poważny orzech do zgryzienia. Może ktoś coś doradzi?

xxx ula

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 4 weeks później...

Co Powiecie o tym porównaniu bo muszę się na coś zdecydować.

vaillant zasobnik warstwowy 100l z wymiennikiem płytowym, immergas zawsobnik z wężownicą 120l. Który lepszy? Podobno efekt kondensacji lepiej działa z wykorzystaniem wymiennika płytowego, ale co się lepiej sprawdza :2 łazienki, 4 osoby w domu.Może macie jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Pracowałem niedawno w jednej z firm produkujących /składających/ kotły grzewcze i mogę spokojnie powiedzieć, że ze względu na mało wyspecjalizowanych firm w Polsce główne komponenty były sprowadzane od markowych firm np. Grunfos pompa czy zawory trójdrożne czy inne ważne elementy.

Konstrukcja stalowa lub rury dla przykładu jest produkowana tylko przez kilka firm w poPolsce i wykonują oni detale dla wielu wykonawców końcowych wymogi są bardzo zbliżone a kontrole dość ostre.

 

Pracowałem jako Inż. ds kooperacji z poddostawcami i często wyjeżdzałem na audity jakościowe, niezapowiedziane kontrole - ogólnie dość ciekawa praca jednak kasa nie ta.

 

Tak więc wykonanie jest na podobnym poziomie/grubości detali i ich odchyłki/ jakość także jedynie mogą różnić się konstrukcją i myślą techniczną.

 

Wybór należy do ciebie. :p

 

Dodam tyko że firma w której pracowałem ma taką zasadę że nie produkuje na własny rynek w kraju. Czyli kotły przeznaczone dla Polski są produkowane w innym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakieś sugestie w tej sprawie?Szczególnie chodzi mi o awaryjność (trwałość elementów),ekonomiczność w zużyciu paliwa(sprawność).

Cena kotła która mnie interesuje

to około 5000 zł.

Przy takie kwocie masz Viessmanna z zasobnikiem turbo (prawie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomasz sulej

Nie dawno zakonczyłem dwie budowy. Inwestor kupił kocioł Viessman Vitodens 100 z zasobnikiem 150 badz 120 litrów. Przyznam sie szczerze, że nie jestem zwolennikiem w/w firmy z tego wzgledu, że miałem z Viessmanami kilka problemów. Jak sie pózniej okazało klient tez miał. Otóż wydajnosc wody w zasobniku jest tak mała, że inwestor miał powazne problemy z wykąpaniem sie jednej osoby! Nie był to jedyny przypadek. Poza tym serwis w zachodniopomorskim jest mizerny a ceny za ewen tualne naprawy kosmiczne. Z dostepnym mark proponowałbym bardzo dobry kociołem Vaillanta VKK ecoVit. Jest to stojacy zeliwny kocioł kondensacyjny z wbudiowanym zasobnikiem cieplej wody. Jest to kocioł na lata. Jezeli szuka Pan czegos tanszego to z czystym sumieniem polecam jeden z kotłów C&M. Sa one w bardzo rozsadnej cenie. Charakteryzuja sie one naprawde bardzo małą niezawodnoscia. Pozdrawiam Tomek S.

 

Wiecej na stronie http://www.cieplydom.szczecin.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostepnym mark proponowałbym bardzo dobry kociołem Vaillanta VKK ecoVit. Jest to stojacy zeliwny kocioł kondensacyjny z wbudiowanym zasobnikiem cieplej wody. Jest to kocioł na lata.

Nie jest to kocioł żeliwny.

Wszystkie elementy mające kontakt z wodą łącznie z wymiennikiem ciepła, wykonane są ze stali szlachetnej.

Kocioł ten nie posiada wbudowanego zasobnika ciepłej wody.

Z jednym się zgadzam jest to bardzo dobry kocioł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...