Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Proszę o pomoc w doborze pieca, gdyż dom jest cieplejszy niż w projekcie.

Mój dom - połówka bliźniaka z poddaszem użytkowym posiada powierzchnię 102m2 plus 15m garaż, 3 osoby.

Ściany porotherm 30cm + 8cm styropianu, pod dachem 20cm wełny, podłoga 9cm, na piętrze 4cm; okna 3komorowe 0,7. Ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, grzejnik w garażu i dodatkowy w łazience (pomimo podłogówki). Gaz miejski, komin przez ścianę.

 

Planuję zakupić piec gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania o mocy mniejszej niż 21kW (wymóg przy bocznym wyrzucie spalin) z zasobnikiem ok. 100l.

Jaki piec polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

chcialbym poprosic Was o porade. Jestem przez wymiana kotla gazowego i zastanawiam sie jaki najbardziej moglby pasowac do mojego mieszkania. Poniewaz bede to wszystko robic pierwszy raz, prosze Was o pomoc.

 

Mam mieszkanie na 1. pietrze ma 50m2, ktore znajduje sie w budynku, ktory ma zostac niedlugo ocieplony. Piec bedzie w piwnicy.

 

Byl u mnie instalator i dokonal wstepnej wyceny na 10.000 za: piec 1funkcyjny Junersa + zasobnik na 120 l i cyrkulacja. Centralne jako tako juz istenieje, tylko musi byc zmodyfikowane (wczesniej z ogrzewania korzystaly 2 mieszkania). Stwierdzil, ze musi poprowadzic tylko rure z ciepla woda do mnie na pietro.

 

Moje pierwsze pytanie:

 

1. Czy nie zarzadal za duzo? Bo jezeli wziac Junkersa ZS12-2 DV KE za 2859 PLN do tego zasobnik niech kosztuje 1500 PLN, to 5500 za robocizne to chyba za duzo nie?

2. Jakiej mocy kociol jest na mieszkanie 50m2 potrzebne? 3,5 kW? 9kW czy wiecej? Myslalem o jakims piecu Junkersa albo Vaillant, ale moze znacie cos lepszego? Musze znac moc, zeby wiedziec czego szukac. W internetowym kalkulatorze wyliczylem, ze potrzebuje : (50m2* 70W/m2): 1000 = 3,5 ale wydaje mi sie, ze cos jest z tym nie tak? Jaka moc pieca bylaby dla mnie najlepsza?

3. Jezeli chodzi o zasobnik, to nie jestem pewien, czy 120L jakie zaproponowal instalator, to nie za duzo. Jestesmy w 3 i wydaje mi sie, ze 75l byloby wystarczajace

 

Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi :)

 

Pozdrawiam

pitermann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w doborze pieca, gdyż dom jest cieplejszy niż w projekcie.

Mój dom - połówka bliźniaka z poddaszem użytkowym posiada powierzchnię 102m2 plus 15m garaż, 3 osoby.

Ściany porotherm 30cm + 8cm styropianu, pod dachem 20cm wełny, podłoga 9cm, na piętrze 4cm; okna 3komorowe 0,7. Ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu, grzejnik w garażu i dodatkowy w łazience (pomimo podłogówki). Gaz miejski, komin przez ścianę.

 

Planuję zakupić piec gazowy kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania o mocy mniejszej niż 21kW (wymóg przy bocznym wyrzucie spalin) z zasobnikiem ok. 100l.

Jaki piec polecacie?

 

witaj,

mam dom o podobnych parametrach i po wielu przemyśleniach i podpowiedziach otrzymanych na tym forum zdecydowałem się na de dietrich INNOVENS MCA 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, albo stety - atmosferyki mają modulację.

Przykład: http://www.saunierduval.pl/produkty/kotly-gazowe/kotly-niekondensacyjne/niedzwiedz-klz/

 

Może zakres modulacji nie jest powalający, 70-100%, ale JEST.

nie wiedziałem,

cóż, człowiek się uczy całe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam. W projekcie mam zapotrzebowanie 9KW przy ścianie 24 + 12 styro. A ja zrobiłem tak - 44 Wienerberger + 10styro na ściany. A dodatkowe parametry to 180 po podłodze dach dwuspadowy - prosty, 28cm wełny w skosie. Dwie łazienki podłogówka na około 65% powierzchni. Rodzinka 2+1. Duże przeszkłenia od południa. Hydraulik proponuje MCR Dietricha 24 Wydaje mi się że będzie za duży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOM:

Jednorodzinny z uzytkowym poddaszem (projekt Hornówek). Około 280 m2, w tym około 100 m2 ogrzewania podłogowego, 3 łazienki, rodzina 4-osobowa + ewent. goscie. Dom dobrze ocieplony: budynek z porothermu 35 + wełna 20 cm, 30 cm wełny na poddaszu, okna drewniane z pakietem trójszybowym.

 

KOCIOŁ:

Kocioł gazowy kondensacyjny, jednofunkcyjny, z zamkniętą komorą spalania, wiszący.

Rozpatrywane warianty:

1) ACV PRESTIGE 18 SOLO (2,2 kW-18 kW)

2) ACV PRESTIGE 32 SOLO (3,8 kW-31 kW)

3) VAILLANT VC245 (9,4 KW-26 kW)

 

Z racji planowania w instalacji wymiennika ciepłej wody ACV MULTI ENERGY 300 (dolna wężownica podpięta do kominka z płaszczem wodnym), wydaje się być bardziej uzasadnionym użycie kotła tej samej firmy. Niestety w tym typie pieca nie ma wersji pośredniej ok 24 kW. Stąd pytania:

 

1) JAKA MOC PIECA DO MOJEGO DOMU?

2) KTÓRY TYP POLECACIE?

 

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA FACHOWE PORADY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie proszę czy do mocy kotła kondensacyjnego trzeba dobrać średnicę komina. Jestem na etapie fundamentów, ale nie wiem czy mam się już teraz martwić o moc kotła do którego muszę dobrać średnicę komina czy wystarczy "wymurować" jakiś standard i później wpiąć kocioł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...