Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Teska: Potwierdzam - Saunier Duval Thematec dwufunkcyjny z komorą zamkniętą ,moc 8.9-21 kW kosztuje 2246zł (już z 7%vat.)+termostat pokojowy np.SD5002(tygodniowy)za 253zł. Tylko powiesić , podłączyć system kominowy , gaz, wodę i gotowe. ŻADNYCH INNYCH KOSZTÓW . Poza walorami o których wspomniałem kilka postów wyżej masz jeszcze jeden plus - za zaoszczędzone pieniądze(zamiast kupna kotła z "renomowaną nazwą" ) możesz wydać na inne potrzeby . Oszczędność to niemała...A nowe serie kotłów Themaclasic czy Thematec to ulepszona i udana propozycja na rynku. Wybór należy do Ciebie...

 

Pozdrawiam - użytkownik(zadowolony). Nie, nie -to nie reklama , ja tylko lubię to co francuskie :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgłupiałam:smile: musze pogadac z instalatorem...jednak mysle zdecyduje sie na junkersa...moi wszyscy znajomi maja i nic sie nie dziej ciut kasy oszczedzaja ...a tego Thermateca nie ma nikt...pal licho 1300 zł...bo jak akurat trafie na te beznadziejne...:smile:

ech...wybory...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czsu jak się zalogowałem nie jestem juą ANONIM ten co krytykuje.Zawsze staram się mówić obiektywnie w miarę moich możliwości intelektualnych .Wiem że to co dla mnie jest obiektywne dla drugiego będzie to subiektywne ,a nawet nie pozbawione lobbingu.Jak zawszę opowiem o konkretnym prawdziwym wypadku.W miejscowości Rajsko koło Oświecimia szkoła po nacisku pewnych osób i poparciu liczbami typu :za darmo grzeję" zakupiła Buderusa z palnikiem nadmuchowym.Posiadała dobry kocioł 7 letni typu Juban.Zrobiono sekcje ,dokupiono pomp i całą eletronikę ,oczywiście najlepszą .Czasu było mało bo kończył się rok i przepadała subwenja .Po uruchomieniu cudu techniki okazało się ,że palnik jest niesprawny i szybko zamówiono nowy w Warszawie .Po dwóch tygodniach dostarczono palnik ,ale okazało się ,że to nie ten typ. W sumie stracono 1 miesiąc ,ale nie to jest morałem .Po esploatacji okazało się że rachunki za gaz są takie same i zdano sobie sprawe ,że piec stary mógł zostać a nie ciąć go na złom a pieniądze na pięknego Buderusa mogły być przeznaczone na zakup nowych okien dla całe szkoły bo są już stare i nie szczelne .Gdyby takimi sprawami zajmowali się prokuratorzy myśle że takich decyzji było by mniej.Tym faktem dałem dowód moich preferencji zakupowych i jak cudowny marketing może ludziom zrobić wode z mózgu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamos48,

śledzę Twoje wypowiedzi od samego początku, czyli od kiedy byłeś małym anonimkiem, poprzez Anonima aż do teraz - ADAMOS48.

Są bardzo rzeczowe i fachowe, oprócz pierwszej fazy, kiedy w postach chciałeś WYKRZYCZEĆ całą swoją wiedzę.

Żywię nadzieję, że mając stałe łącze, nie znudzi Ci się to forum i podobnie jak VPS, będziecie wspierać fachową poradą Forumowiczów. Szczególnie kiedy my będziemy zakładać co i cwu. :wink:

 

Mam pytanie, śledząc ten i podobne wątki.

Czy w domu, w którym będziemy przebywać weekendowo, warto zakładać zbiorniczek np 120 litrów na cwu.

Skoro będziemy tam 2-3 dni w tygodniu 2-3 razy w miesiącu czy nie lepiej piec dwufunkcyjny ?

Po co, według mnie ogrzewać wodę przez pozostały okres ?

wiem, wiem komfort ! Ale i pieniądze się liczą.

 

Karina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karina

Przez pozostały okres gdy nie będziesz w domu przygotowanie wody w zasobniku można wyłączyć czasowo na regulatorze. "Będziemy tam 2-3 dni w tygodniu 2-3 razy w miesiącu" czy zawsze tak będzie? a może za trzy, cztery lata sytuacja się zmieni i dom będzie zamieszkały stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zakładał ze wzlędu na zimę i mrozy .C.O. można od biedy zalac płynem nie zamarzającym i po problemie ,natomiast c.w.u.w zimie jest bardzo dyżym problemem.Przy tak małej częstotliwości przebywania ,można by się zastanowić nad elektrycznym zasobnikiem i spuszczaną całkowicie wodą. Proszę nie przypisywać wszystkich anonimów mojej osobie bo napewno jest tu dużo więcej wartościowych ludzi ,którzy piszą jako anonim.Moje krzyki wzieły się po prostu z niewiedzy praw w internecie i po małym szkoleniu przez syna Wszystkich Przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za rady,

zamierzamy dom ogrzewać np. 10-12 st. C aby się całkowicie nie wychładzał i aby w miarę szybko można dogrzać do 20C.

 

VPS, ciekawa jest ta możliwość wyłączania, ale jak to działa ?

Wyobrażam sobie, że raczej tego się nie da wyłączyć ?

 

ADAMOS48, nie przepraszaj, wszyscy to mieli ...

 

Karina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałbym obawy ,ze względu na awarię prądu może kocioł stanąć i po 2 dniach rozmrozić grzejniki .Jeżeli nie będziemy brać tego pod uwagę proponowałbym kocioł z zasobnikiem emaliowanyn typu NIAS z FERRO ,lub z zasobnikiem ze stali nierdzewnej IMMERGAS .Za pierwszy przy dobrym zakupie można dostać za 3200zł drugi za około 4500lub coś więcej bo podrożały.Może być także DUVAL ale forumowicze nie pozostawili na nim suchej nitki i ja ich popieram .Kotły te charakteryzuje to ,żę pozostawiona woda w ciągu 24 godz traci 1 stopień.Ponadto przy długim poborze wody i wyczerpaniu wody z zasobnika piec podaje wodę dalej jako przepływowy podgrzeeacz. Moim skromnym zdaniem jest to system najbardziej oszczędny i przy tym nie drogi i komfortowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMOS48,

braliśmy pod uwagę możliwość takiej awarii i stąd zainteresowanie i wątek o sterowaniu domem przez internet.

Możan by było np. sprawdzić temperaturę w domu, łącząc się z "domem" i odczytując dane z serwera. Telefon działa niezależnie od prądu, a serwer pociągnie jakiś czas na UPS-ie Ale to inna historia i nie dodtyczy tego wątka.

 

Karina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje smi się, że utrzymywanie 120 litrów wody o temperaturze np. 50C przez 3/4 czasu, kiedy nie będzie to potrzebne jest zupełnie zbyteczne.

Pytanie.

Czy faktycznie można to wyłączyć, a jeśli nie ( nawet jeśli można ) to ile kosztuje taka jałowa eksploatacja ?

Czy groźny jest fakt awarii prądu i może to wszystko zamarznąć ?

A jeśli włączą ponownie prąd po np. 3-4 godz. to piec będzie działał nadal ?

 

Karina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADAMOS48. Dlaczego twierdzisz że piec gazowy po spadku napięcia już się nie włączy (tylko Junkers nie pamiętam modelu) po wyłączeniu napięcia już się ponownie nie załącza, reszta kotłów startuje bez problemu. Co do wahnięć ciśnienia gazu to mogą wystąpić przy błędnie zaprojektowanej instalacji wewnętrznej, w sieci gazowej jest to nie możliwe.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się postarał o badzo dobre ocieplenie. Tak żeby spadek temperatury w razie awarii był powolny. Dobrze ocieplony budynek nie powinien wychłodzić się wześniej niż po 24-48 godzinach (strzelam z głowy, ale ktoś napewno umie to wyliczyć).

 

Jeśli macie tam telefon, to faktycznie możnaby się pokusić o jakiś zdalny monitoring. Najbezpieczniej jaiś stary PC z Linuxem i modemem.

 

Stary - bo nowe muszą mieć bardzo sprawny system chłodzenia, awaria wiatraka na procesorze to koniec pracy. Pozatym straty w przypadu kradzieży byłyby mniejsze. IMHO wystarczy Pentium 133 - na giełdzie/z ogłoszenia kupisz takie coś za 10-200 PLN (monitor zbędny).

 

Linux - bo na takim sprzęcie pójdzie bez problemu i ma wszystko co potrzeba.

 

Modem, żeby się wdzwaniać np.: raz na dobę (na tyle często, żeby był czas reakcji zanim temperatura spadnie poniżej zera)

 

Można też obstalować sobie gotowe ustrojstwo - jak znajdę chwile czasu to poszukam czegoś "w tym temacie" :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A nie wystarczyłby alarm przekroczenia dolnego progu temperatury?

Wystarczy prosty termostat (są do kupienia takie na listwę) i minicentralka powiadamiająca przez SMS. Koszt rzędu kilkuset PLN i duża niezawodność przy bardzo małych wymiarach. Można też podpiąć do centralki alarmowej i ustawic powiadomienie lub się samemu wdzwaniać. Ja tak robię. Mój Satel ma taka mozliwość.

 

Sebastian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie do Adamos, Teski i Jasia

 

dzisiaj nieco wiecej podrazylem temat kotla Saunier Duval (tzw. Niedzwiedz) i co sie dowiedzialem, ku mojemu zdziwieniu (przypomne ze bylem nieco nastawiony ANTY)

1. jest to kociol na automatyce Honeywell`a, elementy żeliwne a nie ze stali kwasoodpornej wiec b. trwale.

2. wszystkie zastosowane pompy firmy Grundfos,

3. podobno Vaillant i Saunier Duval naleza juz do tej samej grupy grzewczej Hepworth

4. bardzo dobry zasobnik 90 l z bardzo dobra wezownica (podwojna i lepsza niz w zasobnikach Vaillant) co daje duza wydajnosc CWU. 240 l w ciagu 10 minut

5. po wyczerpaniu wodu z zasobnika kociol pracuje jak przeplywowy z wydajnoscia 14 l/min (rowniez dzieki dobrej wezownicy) (w przyopadku 26kW)

6. posiada automatyke pogodowa

7. wiekszosc elemntow zastosowanych w nim pochodzi z Vaillanta.

8. jest to inny kociol niz formy PROTHERM ze wzgledu na to ze w tym czeskim wiekszosc elementow jest wloskich wlacznie z pompami i automatyka (na rynek czeski)

9. cena jest niska bo koszty produkcji sa niskie (slowacja)

 

Rozmowa moja miala na celu porownanie 2 kotlow: omawianego oraz Vaillanta 24 VU. Z tego co zauwazylem (na podstawie kilkunastu rozmow z serwisantami) zaczynaja oni odchodzic od instalacji kotlow Vaillant bowiem twierdza ze ich awaryjnosc znacznie wzrosla od momentu produkcji ich w Polsce. Otoz kotly na rynek polski maja gorsza jakosc elemtow niz na pozostale rynki Europy, co np. nie jest stosowane w przypadku Junkersa.

 

Jedyne moje obawy co do tego niedzwiedzia dotycza jego mocy modulowanej 18-26 kW (czy troche ta dolna nie jest za duza),

Vaillant czy Junkers ma (10-24 kW). Z kolei jakby sie zastanowic to w tym zakresie mocy 18-26 kW sprawnosc kotla jest najwyzsza ok 75-100% mocy, wiec bedzie on sie wlaczal na krotko i efektywnie. Z kolei w przypadku Vaillanta czy Junkersa 10-24 kW praca przy 10,11 kW bedzie dluga i malo wydajna co moze owocowac duzym zuzyciem gazu.

Wlasnie sie zastanawiam jak to dokladnie jest i czy moje rozumowanie jest logiczne. Tak wiec bylem tak ANTY nastawiony do kotla Saunier Duval typ niedzwiedz, a teraz zaczynam miec duze watpliwosci co do kotlow innych firm.

A moze ten Duval to dobry wybor juz sam nie wiem. Czekam na wasza opinie.

POzdr. KOwal

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...