Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ok dzięki wszystkim forumowiczom już chyba wszystko wiem jaki kocioł wybrać jednak nie wiem dokładnie jaka wystarczy moc kotła do domu 150 m/2 dobrze ocieplony z betonu komórkowego, byłbym wdzięczny za rozjaśnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a nawet jest jeszcze bardziej popieprzone :smile:

 

Kolejny "fachowiec" poradził mi, zeby kupić Junkersa Eurostara, a nie Euroline, bo Eurostar jest montowany w Niemczech, a Euroline w Bułgarii (!?)

 

Ale ogólnie zdecydowałem się już na wiszącego jednofunkcyjnego Junkersa ca 23 kW z otwartą komorą spalania, z zasobnikiem 150-200 L Galmeta (czy jakos tak ?)

 

A żoneczka zapowiedziała, że nie chce już słuchać o kotłowniach. Jak się wyraziła: garaż i kotłownia to mój "dżob" :smile: Muszę więc cierpiec w milczeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-02-27 16:18, pegaziatko wrote:

...

A co do fabryk to oba kotły są produkowane w tej samej fabryce i napewno nie jest to Bułgaria bo Junkers nie ma fabryk w Europie wschodniej.

...

 

Tego nie wiem - napisałem o tym, żeby dać przykład jaki bajzel panuje w głowach sprzedawców, instalatorów i inwestorów.

 

Bo tak prawdę powiedziawszy to wygląda mi na to, że Eurostar ma te same parametry grzewcze co Euroline tylko jest porządniej wykonany (lepsza elektronika, wymiennik i palnik) ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam pytanie - czy widział ktoś zasobniki cwu o regulowanej pojemności?

Widzę to tak. Zasobnik np. 200 l. Wstępnie nastawiam na np. 160 l. Po 2 miesiącach użytkowania okazuje się, że to za dużo i ograniczam go do np. 100 l. Na święta przyjeżdża rodzinka to zwiększam do max. Na świat przychodzi kolejny członek rodziny to zwiększam o ile trzeba ...

Pomysł jak sądzę optymalny, tylko czy ktoś coś takiego produkuje :smile:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to klops

 

by podgrzać 15 l/min o 40*C trzeba pieca 40,2 kW

 

czyli piec dwufunkcyjny 21kW jest w stanie dostarczyć 7,5 litra wody o temp 50*C na minutę (delta t 40*C)- na 200 l do wanny będzie trzeba czekać 26 minut :???:

on potrzebuje 10 l/min :cry:

 

albo coś jest nie tak ze wzorem (w co wątpię) albo ciepła woda przy takim piecu to fikcja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo cena kotła jest taka jak w katalogu plus koszt montażu. Jak lekko zmaszczysz nos, to dają ci do wyboru: cena z katalogu i montaż gratis, lub 10% rabatu i montaz za pieniądze.

 

Jak chcesz więcej rabatu to musisz na środku sklepu zedrzeć z siebie chałat i depcząc go wyrywać sobie włosy z brody krzycząc wniebogłosy "Lllluuudzieeeee !!!! Chcą mnie tu okraść !!!!". Dobrze jest zaczepiać gapiów i przechodnów i opowiadać im jakie to nieszczęście Ciebie spotkało. Nie od rzeczy jest wyjęcie portfela i pokazywanie zdjęć gromadki dzieci i żony. Po takim przedstawieniu masz jak w banku 50% rabatu, transport i montaż gratis oraz kartkę z życzeniami w każdą rocznicę zakupu :wink:

 

PS. A tak na poważnie to (z wyjątkiem Buderusa) 20% to maksymalny "normalny" rabat. Większe rabaty to kwestia szczęścia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w drodze do domu policzyłem to sam, choć inaczej niż ty

Korzystałem z poprzedniego wzoru (widzę, że się nie różnią)

złożyłem, że przy przepływie 100 000 l/s i delta t 35*Cdo ogrzania 100m3 wody zużyję 14665000 kW energii. Jeśli zamiast sekundy zrobię to w godzinę (3600s) to

Q=14665000/3600 = 4073,61 kWh 1litr propanu generuje 7,18 kWh więc zużyję 567 l propanu.

I pojawia się różnica w naszych wyliczeniach rzędu 11%. Chyba jest ona związana z przyjmowaną przez nas różną kalorycznością propanu. Moją wziąłem z muratora, być może ty podałeś dla gazu ziemnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram gorąco Felka i KrzysiaS w nowym domu Ytong 36,5 cm powierzchnia 133 m2 żeby mieć 22 stopnie celsjusza nie trzeba wydawać na c.o. i c.w.u. takiej kasy około 20.tyś co sądzą forowicze. Ja zaczynam w tym roku mam już grzejniki buderusa i piec dwufunkcyjny serii ekonomy z programatorem tygodniowym i wydałem na to wszystko 6.500 zł wraz z głowicami i jak się uda nie przekrocze 10 tyś za wsjo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Czesc

Z wielkim zainteresowaniem przeczytalem wypowiedzi z tego watku. W czerwcu zaczynam budowe domu - parter+poddasze, lacznie 168 m2, na dole mala lazienka z prysznicem, na gorze duza lazienka z wanna. Mieszkac w domku beda 2 doroslych + 1 dziecko. W zeszlym tygodniu przy okazji pobytu w hurtowni budowlanej wpadlem (jest tuz obok) do sklepu z piecami gazowymi. Maja w ofercie sprzet kilku firm, m.in. Viessmann, Immergas, De Ditrich, Junkers.

Po obejrzeniu projektu domu (Manuela z biura Archipelag) facet zaproponowal piec kondesacyjny Junkersa Cerasmart ZWBR 7-26A dwufunkcyjny z polskim zasobnikiem 120l (chyba Galmant).

Koszt pieca - 5600 + 900 za zasobnik. To na pewno nie wszystkie koszty, maja przedstawic cala oferte pod katem domku. Cerasmart byl wybrany tak na szybko.

Czy moglibyscie powiedziec (napisac :wink:) co sadzicie o tym wyborze?

 

Pozdrawiam serdecznie

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dobrze!!!

 

W opinni fachwców (powyżej) nie musi być koniecznie drogi markowy piec. Ale powinien byc chyba nowoczesny.

Co sądzicie zatem o nowej promocji Urlicha (Kondensacyjny z zasobnikiem - 6500 brutto) Z materiałów reklamowych wynika , że ma wszystko..prawdziwy kosmos.....

Czy waszym zdaniem ma to znaczenie , że z Korei...

 

Proszę o poradę!!

 

Czy jest sens pakować sie w Urlicha. Kilka osób z forum ma i sobie chwali. Większosć krtytykuje ale tylko za to , że lewa nazwa, firma krzak itd.

 

Kto zna faktyczne wady tych pieców????

 

grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...