Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam piec na wungiel, ma na oko ze 3m2 pow. grzewczej,wody w inst. jakieś 330l /bez pieca/ a piec gazowy ma pojemność kilka litrów np Modula-8l.

To gazowy zdąży tyle wody ogrzać?

Czy potrzeba w takim gazowym zawór 3lub 4 drogowy?

Muszę grzać niską temp 40-45C /przy temp. zewn. +5 wodawych. ma 37 C przewymiarowane grzejniki?/

RAPczyn

Nie za bardzo wiem o co chodzi...?

 

 

Chodziło mi o to czy ten kociołek Modula II 4-20 kw ogrzeje te 330l wody, bo w jego opisie jest że ma zasobnik 8l /to nie mało?/ teraz nie mogę znaleść gdzie o tym pisało....

Modula II 6-30 kw też miał w opisie zasobnik 8l sam się już pogubiłem z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Do mojego domu ( takiego) projektant proponuje kocioł Vaillant ecoTEC PLUS VC 186 3-5 z zasobnikiem VIH R 120.

 

W sumie może być ale wolałbym coś z szerszą modulacją (ten ma 7-18 kW) i z wbudowanym mniejszym zbiornikiem (kilkadziesiąt litrów). Zależy mi na maksymalnej oszczędności gazu. Przychodzi Wam jakiś ciekawy model do głowy w podobnych pieniądzach?

 

Parametry domu:

170 m2 całkowitej, 430 m3 kubatury

solbet 24 + styro 15, standardowe okna

podłogówka w łazienkach, hallu i sieni (w sumie jakieś 30m2 po podłodze)

reszta kaloryfery

na razie 2 osoby, docelowo 4

2 łazienki (2 kabiny i wanna) + kuchnia

 

Skoro nikt nie chce mi odpowiedzieć to sam sobie coś znalazłem :)

Mianowicie Vitodens 222-W

Generalnie spełnia moje oczekiwania: 4,8-19W i wbudowany zbiornik 46l. Problemem "tylko" jest cena o 30% (albo więcej) wyższa od Vaillanta ze zbiornikiem 120l.

 

Ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitodens 222 bardzo dobra konstrukcja, dużo miejsca w środku i bardzo łatwy dostęp do wszystkich elementów. Część podzespołów z Vitodensa 200 WB2B opisywanego w innym wątku. Dobre sterowanie pogodowe. Cena pewnie trochę wyższa z tego wzgędu, że jak ktoś nie ma miejsca to musi mieć dwa w jednym i płaci więcej. pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitodens 222 bardzo dobra konstrukcja, dużo miejsca w środku i bardzo łatwy dostęp do wszystkich elementów. Część podzespołów z Vitodensa 200 WB2B opisywanego w innym wątku. Dobre sterowanie pogodowe. Cena pewnie trochę wyższa z tego wzgędu, że jak ktoś nie ma miejsca to musi mieć dwa w jednym i płaci więcej. pozdr adam

 

Ja w sumie mam miejsce i nie muszę mieć 2 w 1, ale też nie potrzebuję zbiornika 150l. Nie sądzę, żebym miał zapotrzebowanie na taką ilość wody na raz. Wolę oszczędzić troszkę gazu dlatego zastanawiam się nad rozwiązaniem z małym wbudowanym zbiornikiem (najlepiej warstwowym bo ponoć też oszczędniejszy niż wężownicowy). Chyba, że błądzę...? :)

 

Generalnie ten Vitodens mógłby być, ale wolałbym znaleźć dla niego tańsza alternatywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem dokument, ale dalej nie wiem gdzie Ty tam znalazłeś te 16,84% :o

 

moc minimalna 3.2KW to cos koło 16,84 % :) z 19.2KW mocy maks

strona 7 tabelka :) -

Ciekawy ten kociołek - ma ktoś i używa?? JAk z serwisem w Polsce?

 

Już kumam te 16,84%.

 

Zmyliło mnie zdanie:

Zakres mocy bardzo fajny, od 16,84%, sprawność trochę niższa.

 

Myślałem, że chodzi o to, że do do 16% procent zmodulowanej mocy sprawność ma dobrą, a powyżej już słabszą ;-)

 

Ja ciągle szukam informacji o tym kotle. Dzwoniłem do autoryzowanego serwisanta. Powiedział, że Ferroli nie jest zły ale on poleca Budersa, który jakościowo wymiata ;-)

 

Niestety wciąż nie namierzyłem żadnego użytkownika tego kotła ...

 

Mam w głowie stereotyp żeby "włoszczyzny" unikać i brać solidną niemiecką technologie (Junkersa). Ale ponść Junkersy to np. w Turcji podukują :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prosze o porade znawcow tematu:)

 

Domek:

http://archon.pl/gotowe-projekty-domow/dom-w-robiniach-2/m4857abd8b6d86

 

Powierzchnia domu

bez garażu 144,4 m2

Powierzchnia garażu 24,2 m2

Kubatura 771,0 m3

Powierzchnia zabudowy 130,9 m2

Powierzchnia użytkowa 131,1 m2

Wysokość 8,37 m

 

Parter - podlogowka; kotlownia i garaz grzejniki (jakies 10stopni)

Pietro - wszedzie grzejniki

w lazienkach drabinki

Obecnie dwie osoby, perspektywa cztery

Jaki kociol kondensacyjny bylby najlepszym rozwiązaniem?

Jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny?

Jaka moc?

Jaki zasobnik?

 

Z gory dzieki za podpowiedzi

 

Kocioł jednofunkcyjny małej mocy ze zbiornikiem c.w.u. ~150l

Kotły takie jak we wcześniejszych moich postach, np.: Modula II 2-10, Cerapur Smart/Comfort, itp.

 

jarett co do kotła to j.w.

PS. Czasem Segem i Denso - lubię francuskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie czy ktos miał stycznosć z serwisem i jego fachowością - no i oczywiście jak wyglądają CENY w przypadku serwisu (przeglądy gwarancyjne uruchomienie itp)

 

Po rozmowie z serwisantem:

- pierwsze uruchomienie za darmo (tylko koszt dojazdu)

- przegląd roczny coś koło 130zł

 

Do końca lutego jest promocja na zestaw:

- kocioł Ferroli ECONCEPT TECH 18A

- zasobnik 150l

- sterownik pogodowy

za 5400 PLN brutto.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jednofunkcyjny małej mocy ze zbiornikiem c.w.u. ~150l

Kotły takie jak we wcześniejszych moich postach, np.: Modula II 2-10, Cerapur Smart/Comfort, itp.

 

jarett co do kotła to j.w.

PS. Czasem Segem i Denso - lubię francuskie.

 

Czemu polecasz jednofunkcyjny? Będzie oszczędniejszy od 2-funkc. z małym zasobnikiem?

I czy 2-10 kW to wystarczy na takie chatki jak nasze?

Ja się nawet obawiałem, że to 18 co mam w projekcie to będzie mało.

 

krzyk123 - rzeczywiście bardzo kuszące to Ferroli. Szkoda, że nikt więcej nic nie może powiedzieć. Chociaż z drugiej strony - włosi robią bardzo dobre instalacje gazowe do aut to może na kotłach też się znają... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jednofunkcyjny małej mocy ze zbiornikiem c.w.u. ~150l

Kotły takie jak we wcześniejszych moich postach, np.: Modula II 2-10, Cerapur Smart/Comfort, itp.

 

A jakas podpowiedz co do stojacych?

Co sadzisz o Vissmannie 222-F? To co prawda dwufunkcyjny z zasobnikiem warstwowym. Wiem, ze gorsza modulacja ale rodzina ma Vissmanna wiec zdazylem sie do niego jakos przyzwyczaic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zmądrzałem.

Rzeczywiście RAPczyn ma rację - najlepszy dla mnie będzie jednofunkcyjny z zasobnikiem 150. Zastanawiam się tylko czy zaproponowana moc 10-14 kW będzie wystarczająca do ogrzania wody (bo do c.o. to zapewne tak).

 

Na polu bitwy pozostają więc:

Vaillant ecoTEC plus VC 186/3-5 - generalnie super tylko modulacja 7-18 mnie martwi, ale kuuusi kusi ceną. Taki też mam zapisany w projekcie.

 

Vitodens 200-W - modulacja super (3,8-19) ale cena prawie 2 razy wyższa od ecoTECa

 

Buderus Longmax plus GB152 - modulacja 5,3-16. Cenowo pomiędzy powyższymi. ale czy nie za słaby?

 

Przejrzałem jeszcze Wolfa, Aristona, Immergas, Suniera, Urlicha, de dietricha ale wszystkie mają moc max albo poniżej 15kW (za mała?) albo powyżej 20kW (za duża) albo moc min. powyżej tych 7kW co ma Vaillant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zmądrzałem.

Rzeczywiście RAPczyn ma rację - najlepszy dla mnie będzie jednofunkcyjny z zasobnikiem 150. Zastanawiam się tylko czy zaproponowana moc 10-14 kW będzie wystarczająca do ogrzania wody (bo do c.o. to zapewne tak).

 

Na polu bitwy pozostają więc:

Vaillant ecoTEC plus VC 186/3-5 - generalnie super tylko modulacja 7-18 mnie martwi, ale kuuusi kusi ceną. Taki też mam zapisany w projekcie.

 

Vitodens 200-W - modulacja super (3,8-19) ale cena prawie 2 razy wyższa od ecoTECa

 

Buderus Longmax plus GB152 - modulacja 5,3-16. Cenowo pomiędzy powyższymi. ale czy nie za słaby?

 

Przejrzałem jeszcze Wolfa, Aristona, Immergas, Suniera, Urlicha, de dietricha ale wszystkie mają moc max albo poniżej 15kW (za mała?) albo powyżej 20kW (za duża) albo moc min. powyżej tych 7kW co ma Vaillant.

 

Jest jeszcze ten:

http://www.ferroli.com.pl/product,256,ECONCEPT_TECH_18_25_35A.html

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat za rok ja bede kupował :) :)

 

ale już teraz muszę pi razy oko powiedzieć generalnemu wykonawcy czego chcę ( do wyceny). I chociaż mogę to potem zmienić to żywo zainteresowałem się tematem.

 

Po głębszym zastanowieniu wydaje mi się, że kurna... ten ferroli wypada najlepiej z wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...