Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Optykus, czy coś więcej wiesz o tym kotle Auer ? Ile zaoszczędzamy na tych trzech niezależnych obwodach ( grzejniki, podłogówka, CWU ? ) w porównaniu do innych kotłów. Czy ten kocioł to już cała kotłownia ? Jakie inne kotły mają trzy obwody ? Z innych kotłów najbardzej podobają mi się Immergas ( modulują od 3,0 a nawet 1,9 kV ). Pozdrowienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Optykus, czy coś więcej wiesz o tym kotle Auer ? Ile zaoszczędzamy na tych trzech niezależnych obwodach ( grzejniki, podłogówka, CWU ? ) w porównaniu do innych kotłów. Czy ten kocioł to już cała kotłownia ? Jakie inne kotły mają trzy obwody ?

tutaj coś o tych piecach znajdziesz

 

Z innych kotłów najbardzej podobają mi się Immergas ( modulują od 3,0 a nawet 1,9 kV ). Pozdrowienia.

Immergas robi zasilacze :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam więcej bo wiem mniej :-? Już miałem koncepcję ale...

RAPczyn jeżeli możesz to podpowiedz coś

projekt: http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=1136

 

Dom: pow użytkowa 137mkw, lokatorzy 2+1, podłogówka dół - salon, kuchnia, korytarze góra - korytarz, pokój 15 przerobiony na łazienkę. Reszta ogrzewanie standardowe. Kotłownia osobno. Ściany z porothermu 44 jednowarstwowe. Nie podaje o czym myślałem żebyś się nie sugerował. :)

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "siedzaczych" w branzy.Pytanie za 100 punktw.Ile lat gwarancj jest na zestaw Vaillanta (piec ecotec + zasobnik 120 l).Od dwoch dni zauwazylam ze spod zasobnika zaczyna mi ciec woda, co prawda malymi struzkami, ale zaczyna mnie to niepokoic.Zestaw kupilam od jednego z forumowych "znawcow tematu" z Krakowa, ale pewno go juz tutaj nie ma i mi nie pomoze w tej kwestii.Bede wdzieczna za sugestie co to moze byc i ewentalna pomoc.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optykus, czy coś więcej wiesz o tym kotle Auer ? Ile zaoszczędzamy na tych trzech niezależnych obwodach ( grzejniki, podłogówka, CWU ? ) w porównaniu do innych kotłów. Czy ten kocioł to już cała kotłownia ? Jakie inne kotły mają trzy obwody ? Z innych kotłów najbardzej podobają mi się Immergas ( modulują od 3,0 a nawet 1,9 kV ). Pozdrowienia.

 

salata123 jak zaczalem poszukiwania piecyka dla siebie to przebijalem sie przez Immergasa Vitrix 2 12 kW i musze powiedziec ze nie jest to zly piecyk(najwyzsza wloska polka).

Ja w najblizszym czasie podpisze umowe i bede mial kotlownie reprezentacyjna firmy AUER. Zdecydowalem sie na piec pulsacyjny i mysle ze dalszej perspektywie sie to oplaci. Cala kotlownia to trzy elementy:

- Piec pulsacyjny ma w standardzie automatyke do sterowania trzema obiegami (u mnie to bedzie CO grzejniki+CO podlogowka+CWU)

- Do tego potrzebna jest jeszcze HP3, czyli hydraulika do obslugi trzech obiegow

- ostatni element to zbiornik na wode PEJ 130 (z tego co wiem to AUER wykupil system od ACV, http://www.acv.com/pl-pl/25_07/19/app.rvb)

 

Jesli chodzi o porownianie to ja chcialem kupic Junkersa Cerapur Modul 14 jednak jak porownalem koszt calej kotlowni (piec, zbiornik, automatyka, hydraulika, komin, robocizna) to roznica nie byla wielka. Jednak pulsar jest wydajniejszy, zywotniejszy, wszystko wykonane z INOXu (nie tylko wymiennik), tanszy w serwisowaniu, zapas mocy, skalowalnosc, automatyczna modyfikacja krzywej grzewczej, itd.

Wszystkie czolowe marki aby ciac koszty coraz wiecej elementow wykonuje z tworzym sztucznych (wykonianie na wschodzie), co odbija sie na jakosci i zywotonosci.

Jedyna rzecza ktorej sie obawiam to halas. Ja jednak mam kotlownie na uboczu przy garazu.Rozmawialem z osoba,ktora go ma od 2 lat i nie zaluje ani troche.

Jesli masz jakies pytania to pisz na priva. Na forum zerkam od czasu do czasu. Niestety nie mam wystarczajacej ilosci czasu na przegladanie wszystkich watkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "siedzaczych" w branzy.Pytanie za 100 punktw.Ile lat gwarancj jest na zestaw Vaillanta (piec ecotec + zasobnik 120 l).Od dwoch dni zauwazylam ze spod zasobnika zaczyna mi ciec woda, co prawda malymi struzkami, ale zaczyna mnie to niepokoic.Zestaw kupilam od jednego z forumowych "znawcow tematu" z Krakowa, ale pewno go juz tutaj nie ma i mi nie pomoze w tej kwestii.Bede wdzieczna za sugestie co to moze byc i ewentalna pomoc.Pozdrawiam

 

W/g mnie "zeszło" powietrze z ciśnieniowego naczynia przeponowego do wody użytkowej i w czasie grznia CWU przy wzroście temp. wody w zbiorniku a tym samym przy wzroście ciśnienia wody zawór bezpieczeństwa upuszcza wode żeby zmniejszyć ciśnienie wody w układzie.

 

http://www.oze.sklep.pl/product_info.php?cPath=37&products_id=324&osCsid=cfb135072e77250b1cf6d6fafb8a5ceb

 

Na górze naczynia ( pod gumową kopułką) jest wentyl i trzeba sprawdzic cisnienie powietrza ( ciśnienie wstępne: 4 bar ) ,

a potem dopompowac/upuścić powietrza do odpowiedniej wartosci.

" Przyrost ciśnienia wody podczas grzania spowodowany jest brakiem ciśnienia w naczyniu przeponowym. Kontrolę naczynia należy przeprowadzić po wcześniejszym spuszczeniu wody... "

 

W najgorszym wypadku moze byc pęknięta przepona w naczyniu i wtedy naczynie do wymiany. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tu, ale jest tutaj najwięcej użytkowników kotłów gazowych.

Ponieważ jestem na etapie instalacji chciałbym zapytać jaki puścić przewodzik od kotłowni (tam będzie piec) do ewentualnego miejsca usytuowania regulatora i sterownika?

I drugie pytanko.

Czy w pomieszczeniu w któtym będzie stał piec gazowy może być też umieszczona jednostka centralnego odkurzacza...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że tu, ale jest tutaj najwięcej użytkowników kotłów gazowych.

Ponieważ jestem na etapie instalacji chciałbym zapytać jaki puścić przewodzik od kotłowni (tam będzie piec) do ewentualnego miejsca usytuowania regulatora i sterownika?

I drugie pytanko.

Czy w pomieszczeniu w któtym będzie stał piec gazowy może być też umieszczona jednostka centralnego odkurzacza...?

 

Jesli mozna zapytac, to na jaki kociol sie wkoncu zdecydowales?

Na 1 pytanie nie znam odpowiedzi, a jesli chodzi o drugie to ja tez jestem w podobnej sytuacji i zdawalo mi sie nie ma zadnych przeciwwskazan.

Jesli sie myle to rowniez prosze o wypowiedz kogos bieglego w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, czy ma ktos taki kocioł Vaillant VC ecoTEC plus 186/3-5, ktory wspołpracuje z solarami. czy w ogole moze współpracowac??

 

w gre wchodzi jeszcze:

- DE DIETRICH MCR II 24

- Vitodens 200-W

- ACV Prestige Solo 24

- ARISTON GENUS PREMIUM 24FF

- VICTRIX 24 kW

 

ktory najlepszy przy zalozeniu ze cena jednakowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optykus napisał:

Jesli mozna zapytac, to na jaki kociol sie wkoncu zdecydowales?

Tej decyzji jeszcze nie ma. Wciąż jestem na etapie czytania po forach o różnych piecach. Zastanawiające jest to, że nie ma chyba żadnego kotła o którym nie można by było znaleźć w sieci niepochlebnych opinii.

Trudny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! A ja trochę pośrednio w temacie Vaillanta...

 

Prawie jestem już zdecydowany na zestaw Vaillant 246 + zasobnik VIH S 300, w przyszłości pod solary. Parter podłogówka, piętro grzejniki.

 

I... I problem jest w tym, że zupełnie zgłupiałem w temacie programatora pogodowego. Jaki wybrać? A może zestaw pogodowy + pokojowy? Czy więcej czytam forum Muratora, czym więcej wczytuję się w specyfikacje producenta, tym bardziej chce mi się... już Świąt Bożego Narodzenia...

 

 

Z góry dziękuję za Waszą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optykus napisał:

Jesli mozna zapytac, to na jaki kociol sie wkoncu zdecydowales?

Tej decyzji jeszcze nie ma. Wciąż jestem na etapie czytania po forach o różnych piecach. Zastanawiające jest to, że nie ma chyba żadnego kotła o którym nie można by było znaleźć w sieci niepochlebnych opinii.

Trudny wybór.

Wiesz, to tak jak z autem jest mnostwo super aut, ale zawsze znajdzie sie jakis model/egzemplarz, w ktorym cos sie popsuje. Nie ma mozliwosci zeby gdzie cos nie poszlo nie tak. Wybierz ten, ktory jest najblizszy Twoim potrzebom i spelnia Twoje wymagania. Pomysl tak, lepiej jest miec szeroki wybor, niz ograniczony.

Ja staralem sie postawic sobie jakies kryteria i kazdego dnia wracalem do listy piecow i odrzucalem kolejne. Tak sie ograniczala ta lista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja również poproszę o pomoc w doborze kotła do CO i CWU :)

Dane:

- gaz ziemny

- parter + poddasze użytkowe, pow. użytk. ~120m2, pow. netto ~142m2

- kubatura ~350m3

- planowana płyta fundamentowa zamiast fundamentów, a pod nią styropian 20cm

- planowane ściany zewn. silikat 24 + styropian szary 25cm

- planowane ocieplenie poddasza wełna 30cm być może więcej

- okna energooszczędne 0,6, być może 0,5 w „ciepłym montażu”

- planowana WM z reku, w przyszłości również GWC

- podłogówka wszędzie jako jedyne źródło ogrzewania (nie będzie kominka)

- kocioł będzie stał na parterze w PG ~ 6m2

- 3 osoby (docelowo 4) - wszyscy lubimy ciepełko

- dwie łazienki jedna nad drugą (wanna + prysznic) i punkt w kuchni w odległości ok. 6m od miejsca w którym stanąłby kocioł

- w przyszłości (raczej daaaaalekiej :)) solary

Projekt przewiduje VAILLANT VC ecoTEC plus 186 i zasobnik VIH S 300. Jednak to przy "standardowym" dociepleniu, oknach itd. a jaki wg Was byłby dobry przy danych, które podałam?

Z góry dzięki wielkie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek z zamkniętą komorą zainstalujesz to będzie dobrze - taki urok bardzo dobrze ocieplonych domków. W tej sytuacji decyduje jedynie komfort CWU.

Skłaniam się ku zasobnikowi min. 150l, ale co z kotłem? Kondensat czy zwykły? Jakiej mocy? Ten, który jest w projekcie nie wydaje się mieć zbyt dużej mocy?

Aha - i tak sobie jeszcze wymysliłam, że najlepiej byłoby nie robić komina tylko "rura w rurze" przez ścianę. Rozumiem, że przy piecu poniżej 21 kW można? Czy jakies inne przeciwskazania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś - ja tu czytam o tym taktowaniu, modulacji i czymś tam jeszcze i mało z tego rozumiem :( Potrzebuję zatem konkretnych informacji: jakim kotłom powinnam się bliżej przyjrzeć? Czy moc 14kW spokojnie wystarczy do tych 140m2 podłogówki i do grzania zasobnika min. 150l tak żeby można się było spokojnie wychlapać w dwóch łazienkach jednocześnie w gorącej wodzie? Wyczytałam tu jeszcze że zasobnik warstwowy jest lepszy, ale dlaczego? A przy okazji - ten dach na Twoim przyszłym domu - cudo! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...