Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kasiaiwojtek taki komin może być i nie będziesz potrzebował dodatkowej rury. Nie widzę zdjęcia na tej stronie, coś tam piszą o odprowadzeniu kondensatu ? Najlepiej jakby kondensat wpływał do kotła, jeśli nie to ważne aby gdzieś to było odprowadzone a nie zostawione na żywioł bo wtedy nie wiadomo gdzie ten kondensat poleci. pozdr adam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

odp na Dylematy: moc jest wystarczająca

odp. na Pytania:

Jak zasobnik jest osobny można coś innego w przyszłości zastosować, łatwiej wymienić, zamienić, naprawić. Może lepiej wygląda wbudowany ale to już rzecz gustu i miejsca.

Zasobnik warstwowy: woda jest podgrzewana przez dodatkowy wymiennik przez co układa się warstwami w zasobniku (jak Shrek i cebula :) Dodatkowy wymiennik łatwiej ulega zabrudzeniom niż zwykła wężownica w zwykłym zasobniku.

Warto stosować wyłączenie podgrzewu cwu i cyrkulacji na kilka godzin, na kilka minut nie warto, trudno powiedzieć ile się zaoszczędzi.

Każde ogrzewanie powierzchniowe będzie lepsze/bardziej komfortowe niż grzejniki, bardziej niskotemperaturowe.

Ogrzewać kotłownie jeśli ma być w niej ciepło, jeśli nie to izolować rury.

pozdrawiam adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konkretnie jaki moduł ??? Jeśli jest taki sam i jest dużo tańszy to ja chętnie kupię kilka sztuk :) Koszty serwisu myślę, że są porównywalne. Czasami różne firmy sugerują jaka powinna być cena przeglądu, serwisu, tak aby nie było zupełnie wolnej amerykanki wśród serwisantów. Ceny te są bardzo zbliżone jeśli porównuje się odpowiednie modele urządzeń. Serwisanci najlepiej zarabiają na tanich urządzeniach :)

W niektórych rejonach Ariston jest bardziej popularny w innych mniej. Im bardziej popularne urządzenia tym lepiej, wynalazki zwykle kosztują drożej, po jakimś czasie może się okazć, że czegoś tam nie można naprawić. Poszukaj czy będziesz miał blisko serwis.Podejrzewam, że w podobnej cenie można mieć bardziej popularne urządzenie. pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serwis24

 

Sam raczej zajmuje się kotłami na paliwa stałe, mam jednak tzw zagwostke ze swoim mieszkaniem, które jest w starym budownictwie (1933rok wybudowania)

 

Rejon, gdzie gaz popularny, od kilku lat tak mieszkanko 42m2 jest ogrzewane. Z róznych względów formalnych a także prywatnych ogrzewanie domu odbywa sie kotłem jednofunkcyjnym, który jest w piwnicy pod mieszkaniem a grzanie wody do mycia to junkers zainstalowany w kuchni już w mieszkaniu.

 

Kocioł do grzania to jakis model Vaillant, zmieniony przez dziadków jakies 2lata temu, zatem nad jego wymiana na chwile obecna nie myślę.

 

Junkers to jednak jakis antyk i strach odkręcac ciepła wodę.

 

Będę go musiał zmienić, prosze o jakąś poradę na jaki model mam to wymienić:

 

Sprawa wygląda tak:,

 

mieszkanie jest obecnie o charakterze wakacyjnym.

Mycie- głównie 2osoby (90%czasu) rzadko 4

Krany, które mogą byc odkręcone w jednym czasie to prysznic bądź zlew w kuchni

Ciepła woda potrzebna tylko jak przyjeżdżam

Chciałbym, aby było bezpiecznie, czy mozna uniknąc ciągłego palenia tej świeczki?

Chciałbym, aby po odkręceniu wody nie rzeźbić z jej przepływem bo obecnie albo jest zimna, albo gotująca, dojście do stanu pośredniego graniczy z cudem.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekazuje tylko zasłyszana opinie :) nie jestem serwisantem, jak juz zakupie ten piec to po roku powiem co i jak ...

 

Swoja droga nie poważam marki :) ariston, ale teściowa ma sprzęt i długo działa :) bez problemów -tyle że nie piec.

 

Serwis Aristona mam z Wrocławia - +- 15 km,

 

Pytanie tylko czy działa lepiej niz instalatorzy bo od 3 tygodni nie mogę się doprosić od autoryzowanych instalatorów Aristona oferty - a jest ich kilku w Środzie Ślaskiej.

 

Co do serwisu De Dietrich szału podobno nie ma ... zmniejszają liczbę serwisantów itp. Koszt przeglądu rocznego dla Aristona to 250 PLN, a w DD 450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czegoś takiego jak ustalony koszt przeglądu,

jest wolny rynek i cena też ma znaczenie,

koszt w moim regionie kształtuje się w granicach 150-200 zł + koszty dojazdu

 

do De Dietricha też masz +- 15 km,

a jeżeli ktoś zmniejsza liczbę serwisantów, w co nie do końca wierzę,

to znaczy o jednym - o jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 -200 + 50 = 250 :)

zmniejszanie liczby serwisantów może świadczyć o dążeniu do monopolu co w pewnych firmach już ma miejsce :( Jeśli będzie jeden serwisant w okolicy to jakie będzie miał ceny ? Niskie bo się nie psują i nie ma co robić ? Czy może ceny będzie miał normalne ale terminów wolnych brak ?

Cena przeglądu De Dietrich to jakiś kosmos - 450 pln ? Ariston może i robi dobre kuchenki ale kotła bym takiego nie kupił :) Tak jak nie kupiłbym kotła Toyota :)

Jarecki sprawdź model tego vailanta, kiedyś były takie gdzie można było dołozyć zasobnik za pomocą adaptera, może akurat masz taki model. pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 -200 + 50 = 250 :)

zmniejszanie liczby serwisantów może świadczyć o dążeniu do monopolu co w pewnych firmach już ma miejsce :( Jeśli będzie jeden serwisant w okolicy to jakie będzie miał ceny ? Niskie bo się nie psują i nie ma co robić ? Czy może ceny będzie miał normalne ale terminów wolnych brak ?

Cena przeglądu De Dietrich to jakiś kosmos - 450 pln ? Ariston może i robi dobre kuchenki ale kotła bym takiego nie kupił :) Tak jak nie kupiłbym kotła Toyota :)

Jarecki sprawdź model tego vailanta, kiedyś były takie gdzie można było dołozyć zasobnik za pomocą adaptera, może akurat masz taki model. pozdr adam

 

Kurcze do tego mieszkania to mam daleko i teraz nie mam jak sprawdzić.

Został tam zaprogramowany sterownik tj. termostat pokojowy, aby po spadku poniżej 15st.c załączał grzanie.

Koło 28listopada może się uda. Wiem tylko,że ten Vaillant był montowany 2lata temu. Pamiętam,że ma takie pokrętło, gdzie widać temperatury na skali, przy wyjeździe daje na 5, co odpowiada 50st.C, jak tam jestem to daję na ok.6, co daje jakieś 60st.c, po lewej jest kwadratowy termometr. Dół kotła ciemno szary, góra tj obudowa jasna, taka a'la biała.

 

Możesz jednak polecic jakis rodzaj gazowego podgrzewacza wody (ja to nazywam junkersem, ale nie znam się na tym) do zamontowania w kuchni?

Taki, aby nie było świeczki, 2osoby, 2krany moga działać w jednym czasie.

 

Cena może być z zakresu 1tys-2tys.zł, chyba do grzania wody dobrze kombinuję, drożej chyba nie będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przepływowy to tylko Junkers, jest najbardziej popularny i ma kilka modeli do wyboru, z bateriami lub turbinką. Jeśli korzystanie z dwóch kranów jednocześnie jest konieczne to wybierz taki o największym przepływie.

Ten vaillant który masz będzie prawdopodobnie za nowy i przeróbki normalnej nie da się zrobić :( pozdr adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAPczyn czy nie spotkałeś się z falowaniem temperatury ciepłej wody użytkowej przy zastosowaniu zaworów mieszających na wyjściu cwu z zasobnika ? Jakiej firmy najwięcej zakładasz takich zaworów? Łączysz je z zwu czy cyrkulacją ? Masz doświadczenia z Esbe, Honeywell ? pozdr adam

 

Używam tylko ESBE, podłączenia zgodne ze schematami. Różne zbiorniki wymagają różnych podłączeń. Nie zauważyłem "falowania" temperatury. Montujesz zawór zwrotny na podmieszaniu?

 

a czy zakres mocy odpowiedni

junkers który model byś polecił dla mojego domku

 

ZSBR 16-3A lub ZSB 14-3C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam temat. czy ktoś podejmie pytania?

 

Bardzo podobne mam zalozenia jak Ty, założyłem Junkersa kondensata 14kW (ten mniejszy) + zasobnik CWU 120 dm3.

Podlogowka 80m2, dom parter 160m2 - piwnica bez grzania - tam kotłownia, grzejniki 10 szt, okna 2szyb + rol. zewn, ocieplenie chyba lepsze strop ceram+22cm, sciany Solbet 24+20 styro.Instalacje odpale mam nadzieje w nastepnym tygodniu, narazie grzeje kominkiem z DGP połączonym z WM + reku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...