Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

szkoda tylko że jesteśmy osamotnieni w nasze dyskusji :D

 

Czy nie wydaje Ci się że 24 Kw to troche duze na nasze domy ?

 

juz sam nie wiem,

 

lukol-bis zapewnia ze 17 kw mi wystarczy

 

Wg wyliczeń do mego domu starczy 13 kW :o Dlatego koniecznie kocioł musi być z dużym zakresem modulacji.

 

Wracając do ocen kotłów formowanych przez userów forum. Dużo tu snobizmu, pewnego rodzaju nakręcania się i kultu najdroższych marek. Dlatego zawsze tzw TOP firmy są wysoko oceniane przez forumowiczów, co nie oznacza, że taka jest rzeczywistość.

 

Jeżeli chodzi o kotły, to dużo pochlebnych wypowiedzi (ze strony fachowców) było na temat DeDietrich. Ale mają tak słabą stronę www, że nijak nie wiem jaki kocioł miałby być dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

szkoda tylko że jesteśmy osamotnieni w nasze dyskusji :D

 

Czy nie wydaje Ci się że 24 Kw to troche duze na nasze domy ?

 

juz sam nie wiem,

 

lukol-bis zapewnia ze 17 kw mi wystarczy

 

 

ja bym bardziej zwracał uwagę na minimalną moc danego kotła

 

Wracając do ocen kotłów formowanych przez userów forum. Dużo tu snobizmu, pewnego rodzaju nakręcania się i kultu najdroższych marek. Dlatego zawsze tzw TOP firmy są wysoko oceniane przez forumowiczów, co nie oznacza, że taka jest rzeczywistość.

niestety tak jest, bo gra jest o wielkie pieniądze, firmy wydają kasę na reklamę i antyreklamę mającą na celu wyeliminować słabszych graczy (firmy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na swojej liście też mam kocioł de dietrich

 

http://www.allegro.pl/item166086036_de_dietrich_kondensacyjny_mcr_24_kw_zas_100_l.html

 

w cenie zwykłego mam kondensacyjny, tylko nadal nie wiem czy nie będe musiał doinwestować do swojego komina

 

chodzi mi tez po głowie

 

dwufunkcyjny

 

Kocioł Viessmann Vitopend 222 TURBO (z wbudowanym zasobnikime 50 l)

 

tylko czy bedzie on w stanie utrzymać konfort ciepłej wody w cały domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

W kominie w kanale dymowym mam juz wsadzona rure z nierdzewki fi 120mm i drugi kanał wentylacyjny, mam również doprowadzone kanałem świeże powietrze z zewnątrz wylot przy podłodze.

 

to takie rozwiazanie pod kocioł z zamknietą komorą,

 

- wylot spalin O.K, nie wiem tylko jaki "fi" będzie potrzebowała twój kociołek

- wlot powietrza, trzeba wybić wyżej drugi wylot do tego kanału wentylacyjnego, zaślpeić ten niżen i podłączyć rurką zasysanie powietrzna kotła do tego kanału wentylacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to takie rozwiazanie pod kocioł z zamknietą komorą,

 

- wylot spalin O.K, nie wiem tylko jaki "fi" będzie potrzebowała twój kociołek

- wlot powietrza, trzeba wybić wyżej drugi wylot do tego kanału wentylacyjnego, zaślpeić ten niżen i podłączyć rurką zasysanie powietrzna kotła do tego kanału wentylacyjnego

 

o taką odpowiedź mi chodziło, dodam że mam jeszcze doprowadzony kanał doprowadzojący świeże powietrze do kotłowni, cxzy można tą rurke do zasysania powietrza podłaczyć do tego kanału tzw zetki

 

czy taką sztukę można też zastosować do kondensacyjnego

 

jeśli mam w kominie rure fi 120 a kocioł załóżmy kupie z wylotem fi 130 (bo większość mnie interesujących ma takie) to będzie duży problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukam małego kociołka (o małej mocy minimalnej)

znalazłem coś takiego

Kotel Tiger 12 KTZ firmy http://www.protherm.sk/item.php?itid=1053

z wbuowanym zasobnikiem 45l

moc minimalna 3,5kw, max 11,5kw, jednak niestety sa to kotły słowackie, jak to jest jak go sobie tam kupie to u nas może go instalować ktoś, żeby byla na niego gwarancja?

Dodam że można go kupić poniżej 3 tys. zł

Tylko jakoś nie mogę się dowiedzieć jak to jest z instalacją i gwarancją takiego kociołka, bo w Polsce chyba nie można go dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzin jeżeli z obliczeń masz 13 kw to kup kocioł którego moc optymalna to 10kw

Jeżeli masz kominek to nie martw sie że będzie za zimno.

 

Czaję się na Vaillanta, który ma np 15 i modulację od 7kW. Więc powinno być OK. :roll:

 

Wiesz co, ja sam ju nie wiem jaką moc ma mieć kocioł u mnie. Wg projektu obliczeniowe zapotrzebowanie na moc cieplną dla mojego domu wynosi 9300W i to widze, że przyjmując temp. -20 st.C.

Gdzie ja znajdę taki piec ?

 

Zastanwiam się jakie skutki będzie niosło za sobą zastosowanie pieca o zkresie mocy od 9 do 24 kW ? Skoro dla -20 stopni wystarczy 9,3kW to jak taki piec będzie się zachowywal jak na dworzu będzie -5 st. czy 0 st. ? Jak z regulacją wtedy i ekonomicznością eksploatacji ? Z drugiej strony wieksza moc chyba dobra jest dla przygotowywania ciepłej wody w zasobniku, czy nie?

Oj, ciężko sprawa. Im dalej tym bardzie jestem zakręcony.

 

 

Acha, jestem póki co przy opcji kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem dla c.w.u. plus cyrkulacja. Wczoraj widziałem sie z pewnym instalatorem, który ma mi sporzadzić oferte na materiały i robociznę. Jak będę miał to zapodam szczegóły. Powiem jedynie, ze to kolejna osoba, która poleciła mi Berettę :roll: w zakresie kotłów jednofunkcyjnych z otwartą komorą w cenie do 3-3,5 tys pln. Przy okazji dowiedziałem się, ze w miescie mam 2 serwisantów Beretty, czyli brzmi ok. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam naleze do szczesliwych ludzi ktorzy maja dostep do gazu ziemnego z sieci. Mam Viessmanna Vitogas 100 z zasobnikiem cwu 160l. Poki co sprawuje sie super. Co prawda mam go na ruchu od ok 4 miesiecy ale mam nadzieje ze bedzie dobrze. Spalanie to ok 10m3 na dobe jak sa wieksze mrozy to wiadomo ze pociagnie wiecej. czujka pogodowa jest. komputer tez jest ma tyle funkcji ze nie ogarniam tego. Znajomy tez ma taki sam zestaw i tez wszystko jest OK.

Buderusa mial kolega i po roku uzytkowania i comiesiecznej wizycie serwisu zmienil go na viessmanna.

Vailanta nikt ze znajomych nie ma wiec nic nie moge powiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, jestem póki co przy opcji kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem dla c.w.u. plus cyrkulacja. Wczoraj widziałem sie z pewnym instalatorem, który ma mi sporzadzić oferte na materiały i robociznę. Jak będę miał to zapodam szczegóły. Powiem jedynie, ze to kolejna osoba, która poleciła mi Berettę :roll: w zakresie kotłów jednofunkcyjnych z otwartą komorą w cenie do 3-3,5 tys pln. Przy okazji dowiedziałem się, ze w miescie mam 2 serwisantów Beretty, czyli brzmi ok. Zobaczymy.

 

Wstaw może jakieś skany oferty, tak jak ja mam w dzienniku. Będziemy porównywać. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kolejny instalator polecił De Dietrich

 

Trzeba się poważnie nad tym producentem zastanowić. Po co płacić 30% więcej tylko po to, zeby na obudowie był emblemat znanego producenta :roll:

 

ot cała prawda ! zgadzam się w 100% a najbardziej przekonują mnie opinie urzytkowników no i wiadomo, że serwisanta trzeba mieć w miarę blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamierzam miec podlogowke i stad zainteresowanie kotlami glownie kondensacyjnymi, ale te ceny sa :cry: naprawde zabojcze. Dlatego zainteresowala mnie firma termet, ale nie znalazlam na forum duzo opini o tych piecach ale ceny sa zachecajace.

Jednak na forum wiekszosc uznaje tylko vailant, viessman albo inne takie niemieckie marki, a moze ktos zna jakies inne tansze marki i je uzytkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...