Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

Stoje przed wyborem kotla gazowego do ogrzewania domu. Uzytkuje go starsza osoba ktora nie ma juz sily schodzic do piwnicy i codzien rozpalac pieca weglowego.

 

Kiedys zostal obok pieca weglowego zainstalowany piec gazowy, byl uzywany kilka razy, ostatni raz jakies 17 lat temu i nie nadaje sie on obecnie do bezpiecznego uzytkowania wg, fachowca, poza tym ma mala sprawnosc. Z piecem jest sterowanie (komputer w pokoju) i 2 czujniki temperatury - mieszkaniu i poza nim. Sa tez dwie pompy wody, rowniez nie uzywane od 17 lat.

 

Dom o ktorym mowa ma 100mkw, wybudowany 45 lat temu. Nie posiada zadnej warstwy ocieplenia, poddasze jest nieogrzewane i nieocieplone. Nie mam bladego pojecia jaka moc pieca dobrac. Obecnie rocznie schodzi ok. 5t wegla i utrzymywana jest temperatura srednio 18 stopni (wahania noc dzien 14 - 22 stopnie) . Kaloryfery sa zeliwne, bardzo masywne, rury o duzym przekroju, mieszcza hektolitry wody - instalacja nie modernizowana od wybudowania domu.

 

Dom stoi w okolicach Tarnowa (15km). Nie bardzo wiem jakiej firmie zaufac i jaki kociol wybrac. Musi byc oszczedny i zapewnic przynajmniej 20 stopni nawet w najzimniejsze dni.

Edytowane przez victor89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

każdy kocioł gazowy da radę,

pozostaje tylko kwestia kosztów,

musisz się liczyć z tym, że będzie na pewno drożej niż ogrzewanie węglem,

ale z kolei będzie bezobsługowo,

ze względu na duży zład instalacji, najlepszy będzie kocioł kondensacyjny,

TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukuje pomocy w doborze pieca gazowego.

Obecnie mam piec miałowy jednofunkcyjny co, oraz bojler gazowy do cwu. W chwili obecnej noszę się z zamiarem założenia kotła gazowego jedno lub dwufunkcyjnego. No i tu rodzi się pierwsze moje pytanie czy zainstalować kocioł 2-funkcyjny, czy pozostawić bojler gazowy ( nie jest stary ok3 lata i dobrze sobie radzi a koszt grzania wody to ok 120zł/mies) i założyć piec jednofunkcyjny ??? Co jest ekonomiczniejsze w użytkowaniu?? Ma ktoś doświadczenie w takiej podmiance??

Jeśli chodzi o kocioł do c.o. to myślałem o kondensacyjnym Saunier Duval Thema Condens F AS 25, czy może ktoś coś powiedzieć na temat tego producenta?? A jeśli nie to proszę o poradę jaki kocioł wybrać w pieniążkach do 5 tys zł.

Domek dobrze ocieplony, okna plastik, powierzchnia ok 170m, kaloryfery stalowe i oddzielna kotłownia

pzdr i dzięki za pomoc:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Viessmann to dobre ale drogie rozwiązanie ale zastosowana w nim Lambda Pro Control jest doś skomplikowanym urządzeniem, może warto jak zastanowisz się nad Buderusem to także dobry produkt w dobrej cenie, zobacz Buderusa GB162 kocioł o wysokiej sprawności wydatek jak Vitocrossal Viessmanna ale za pół ceny, ja coś to poczytaj o tym jakbedziesz potrzebował pomocy to napisz do mnie to doradzę chętenie, zajmuje się techniką grzewczą od ładnych kilku lat http://www.bbt.com.pl

 

Ja zapytałem dwa dni temu i cisza. BBT odczytał wiadomość, ale już nie odpisał. Widocznie roboty dużo i o klientów nie trzeba dbać - i tak sami przyjdą.

Gratuluję podejścia i życzę samych sukcesów. Na szczęście BBT nie jest jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Stoje przed wyborem kotla gazowego do ogrzewania domu. Uzytkuje go starsza osoba ktora nie ma juz sily schodzic do piwnicy i codzien rozpalac pieca weglowego.

 

....

Dom o ktorym mowa ma 100mkw, wybudowany 45 lat temu. Nie posiada zadnej warstwy ocieplenia, poddasze jest nieogrzewane i nieocieplone. Nie mam bladego pojecia jaka moc pieca dobrac. Obecnie rocznie schodzi ok. 5t wegla i utrzymywana jest temperatura srednio 18 stopni (wahania noc dzien 14 - 22 stopnie) . Kaloryfery sa zeliwne, bardzo masywne, rury o duzym przekroju, mieszcza hektolitry wody - instalacja nie modernizowana od wybudowania domu.

 

Dom stoi w okolicach Tarnowa (15km). Nie bardzo wiem jakiej firmie zaufac i jaki kociol wybrac. Musi byc oszczedny i zapewnic przynajmniej 20 stopni nawet w najzimniejsze dni.

 

Jeśli dobrze życzysz tej osobie to dociepl jej dom, w przeciwnym razie zawał po obejrzeniu rachunków za gaz murowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do osób które są w trakcie wyboru albo juz wybrały piec gazowy do swojego domu do grzania wody i do grzejników . Jaki piec wybrać i jakich producentów??

 

Pozdrawiam

 

Mogę polecić szereg artykułów na temat doboru kotłów grzewczych, zacząć można od tych dwóch:

Jak ogrzać dom - źródła ciepła. Poradnik inwestora

Jakie źródło ciepła jest najbardziej ekonomiczne? Poradnik inwestora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak - dzięki za podpowiedź :)

Na chwilę obecną Junkers wygląda na najlepszy stosunek ceny do parametrów.

Innovens - sam kocioł wychodzi 2-krotnie drożej niż Junkers, aczkolwiek w pakiecie jest już regulator.

Za to wychodzi że przy tych obu kotłach najsensowniej wziąć zasobnik 2-wężownicowy innego producenta (np. Biawar).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esiak - dzięki za podpowiedź :)

Na chwilę obecną Junkers wygląda na najlepszy stosunek ceny do parametrów.

Innovens - sam kocioł wychodzi 2-krotnie drożej niż Junkers, aczkolwiek w pakiecie jest już regulator.

Za to wychodzi że przy tych obu kotłach najsensowniej wziąć zasobnik 2-wężownicowy innego producenta (np. Biawar).

a co chcesz jeszcze do zasobnika podłączyć? solary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

potrzebuję pomocy mam wybrać kocioł gazowy Deweloper daje w cenie 2500 zł.

Sanier Dival z zmaknieta kom.spalania, ale ja chcę coś lepszego tzn.kondensat tylko nie wiem czy jedno czy dwu funkcyjny

Dodatkowo tak dogadałem sie z Deweloperm będe miał instalację pod kominek z płaszczem wodnym i drugą instalację pod pompę ciepła

jaki kocioł mam wybrać jak myslicie:( jak to wszystko połączyć żeby działało zaznaczam że narazie bede korzystał z układu piec gazowy kominek z płaszczem

acha jeszcze bedzie podlogówka , Dom ma pow.118m, parter i poddasze ocieplenie 15 cm. steropianu,to będzie blizniak.

Nie wiem jak zabezpieczyć komfort Ciepłej wody użytkowej.Może ktos pomoze :bye:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz mieć komfort cwu to kocioł jednofunkcyjny i do tego zasobnik, lub kocioł z wbudowanym zasobnikiem (jeśli masz mało miejsca)...

kominek z płaszczem wodnym podłączasz albo w układzie otwartym przez wymiennik, albo w układzie zamkniętym, kominek wtedy musi mieć chłodnice płaszcza wodnego...

jak to wszystko podłączyć? znajdź dobrego instalatora, który się tym zajmie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli liczy się dla Ciebie komfort cwu to typowy kocioł dwufunkcyjny odpada,

do dwufunkcyjnych zalicza się jeszcze tzw lodówki, czyli kotły z zintegrowanym zasobnikiem warstwowym (gdzie woda do zasobnika jest nagrzewana przepływowo) ale mają one zazwyczaj co najmniej 100L pojemności, więc jest zachowany komfort cwu...

ja akurat taki kocioł wybrałem dla siebie: vaillant ecoCOMPACT VSC 126-C 140 i też będę miał kominek z płaszczem wodnym...

typowym rozwiązaniem jest kocioł jednofunkcyjny (kondensacyjny) i dołączany do niego osobny zasobnik stojący, i tu już dowolnie możesz sobie wybierać jego pojemności...

przy dzisiejszych cenach to kupuj tylko kondensata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...