Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy Ktoś mógłby w kilku zdaniach przedstawić argumenty za zastosowaniem pieca jednofunkcyjnego z zasobnikiem, a pieca dwufunkcyjnego, co powinienem brać pod uwage przy wyborze. Z lektury wynika mi, że jesli chce mieć komfort cwu to tylko jednofunkcyjny + zasobnik.. ale jaki zasobnik dla 4os. rodziny 150m2 domu ? a czy z samego założenia utrzymywanie wysokiej temp. 50C w zasobniku o przykładowej poj. 200l jest tanie ? wydaje mi się, że bardzo drogie. Moze ten jednofunkcyjny, Pomózcie :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu radziłam się tutaj w sprawie doboru pieca. Jestesmy teraz chwilę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Projektant podłogówki, po wyliczeniu OZC podał zapotrzebowanie na 16kW (jesteśmy w górnych granicach tego kW, wszędzie podłogówka, grzejnik awaryjny w garażu i kotłowni, dwie łazienki - czyli 2x prysznic + wanna, zlew). Wstępnie instalator zaproponował nam GB022. Po konsultacjach na tym wątku wskazano mi Buderusa GB162. Mam jedną ofertę od sprzedawcy współpracującego z instalatorem na 9150 zł za GB162kw, sterowanie RC35, zbiornik 150l. W necie znalazłam piec ze sterownikiem za 7000 zł (samo kupno, montaż we własnym zakresie). I pytanie. Czy warto brać ten nowy model, czy brać piec z niższej półki cenowej? - starszy Buderus, Junkers, Vaillant?

Czy warto dobrać do sterowania RC35 sterowanie pilotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Proszę o pomoc w doborze pieca gazowego i mocy grzejników. Co do pieca to chyba zdecyduję się na zestaw Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C + zasobnik ST 120l + regulator FW 100 (kondensacyjny) - czy będzie wystarczający ??

Budynek nowy z poddaszem użytkowym ,

Parter :

gazobeton+12 styropian , podłoga 12 styropian, okna plastik 1.0

35 m podłogówki i 44 m grzejniki + garaż 35 m z małym grzejnikiem żeby temp. była w okolicy 10 stopni

Poddasze :

wełna 15+5 niewielka ściana kolankowa i prawie wszystko w skosach, wyprowadzenie pod grzejniki

obliczałem tylko kubaturę bo w tych skosach ciężko dokładnie wyliczyć m 2

pokoje mają po 30, 30 i 40 m3 łazienka 11 m3 hol 19 m3 w pokojach po dwa veluxy

łącznie całe poddasze ma 140 m kubatury

Bardzo mi zależy na Waszej opinii co do mocy grzejników do takiej kubatury (myślałem o aluminiowych żeberkach)

Pytałem 3 instalatorów i każdy ma inne zdanie

Będę wdzięczny za wyliczenia

Edytowane przez igoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, taka sprawa

Mam juz informację ile mnie wyniesie piec i połączenie.

- Broetje Energy Komfort 24 KW za 5000 zł.

i drugie tyle z a materiał i robocizne czyli w sumie 10000.

To jest instalacja i podłączenie całości do istniejącego pieca miałowego.

Ciepła woda i ogrzewanie.

Co WY na to robić??? Piec dobry???

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Umnie padło na:

Broetje Energy Komfort 24 KW za 5000 zł (ma zasobnik w środku 60 litrów)

drugie tyle musze zapłacić za materiał i robocizne czyli w sumie 10000.

Całość będie wpięta do istniejącego kotła miałowego.

Co WY na takie rozwiązanie, no i czy instalator zaproponował dobry piec?

na co jeszcze zwrócić uwagę? Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, taka sprawa

Mam juz informację ile mnie wyniesie piec i połączenie.

- Broetje Energy Komfort 24 KW za 5000 zł.

i drugie tyle z a materiał i robocizne czyli w sumie 10000.

To jest instalacja i podłączenie całości do istniejącego pieca miałowego.

Ciepła woda i ogrzewanie.

Co WY na to robić??? Piec dobry???

 

dzięki

 

Lepszym rozwiązaniem będzie WGB lub chociaż WBS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Proszę o pomoc w doborze pieca gazowego i mocy grzejników. Co do pieca to chyba zdecyduję się na zestaw Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C + zasobnik ST 120l + regulator FW 100 (kondensacyjny) - czy będzie wystarczający ??

Budynek nowy z poddaszem użytkowym ,

Parter :

gazobeton+12 styropian , podłoga 12 styropian, okna plastik 1.0

35 m podłogówki i 44 m grzejniki + garaż 35 m z małym grzejnikiem żeby temp. była w okolicy 10 stopni

Poddasze :

wełna 15+5 niewielka ściana kolankowa i prawie wszystko w skosach, wyprowadzenie pod grzejniki

....

Będę wdzięczny za wyliczenia

 

Mam taki sam kocioł i sterownik, tylko zasobnik większy i biawara. Dom ponad 200m2, parter z poddaszem, tylko podłogówka, kocioł spokojnie dawał radę w największe mrozy - a niektórzy "specjaliści" pukali się w głowę jak mówiłem, że do takiego sporego domu chcę taki mały kociołek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie przy kupnie domu w szeregowcu o powierzchni użytkowej 120m2 plus poddasze 60m2( trzeba tylko zamontować kaloryfery na poddaszu) zaproponowano mi modele pieca a ponieważ dla mnie to czarna magia po chińsku pisana w brajlu to nie mam pojęcia co wybrać.

1)Vitodens 100-W +sterownik+zasobnik 120L -7700,00

2)Vitodens 100-W+sterownik+zasobnik 150L - 8200,00

3)Vitodens 200-W +sterownik +zasobnik 120L -11000,00

4)Vitodens 200-W +sterownik +zasobnik 150L -11500,00

dodam że mam do wyboru te cztery jak by w zniżce gratisowo i nie wiem który będzie najlepszy , dodam że jesteśmy na razie we dwójkę plu w niedalekiej przyszłości dziecko.

Dzięki z góry za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się zlituje...

Męczę się nad wyborem kotła. Domek parterowy 120m2, wszędzie podłogówka, dodatkowo trzy nieduże drabinkowe grzejniki w łazienkach. 3 osoby.

Zapotrzebowanie w projekcie było 7,7kW, 4coś tam na podłogi i 2,8 na grzejniki (w 2 pokojach), które to grzejniki zmieniliśmy na podłogówkę. W efekcie nie mam pojęcia, czy zapotrzebowanie się zwiększa czy zmniejsza. Liczę, że między 6 a 10kW na ogrzewanie będzie ok - jeszcze trzeba podgrzać c.w.u. (ile ?)

Chciałabym coś dobrego możliwie niedrogo, nie musi być najnowsza nowinka, byleby było sprawne, ekonomiczne, solidne, z niedrogimi częściami

 

Zasugeroiwano nam 3 piece:

 

De Dietrich - kondensacyjny gazowy, wiszący MCR/II 24 BS 100, 5,5 - 23,6kW (z podgrzewaczem 100 l stojącym) - ok.5 tys

 

Vaillant - wiszący, gazowy, kondensacyjny VC ecoTEC plus 186/3-5 10,8-32,4kW (+ zasobnik VIH + 120l) - ok 6300 PLN

(a może lepszy byłby VC ecoTEC plus 126/3-5 5,3 - 12,9kW?)

 

Viessman - Vitodens 100-W (WB1B) 11,0 - 35,0kW/GZ-50 z podgrzewaczem 120l - 6,5 tys

 

Jeżeli dobra jakaś dusza jest mi w stanie podpowiedzieć cokolwiek, ew. ukierunkować ku innemu kotłowi, będę zobowiązana.

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się zlituje...

Męczę się nad wyborem kotła. Domek parterowy 120m2, wszędzie podłogówka...

Od razu pomyślałem co kolega Salik.

Poszukaj kotłów o mocy MAX 16-17kW. Absolutnie nie więcej (taktowanie!).

Swego czasu szukałem sam coś o mniejszych mocach i ja kupiłem kondensata Immergasa 12kW (mam 120m2, tylko podłogówka) - ~3700zł brutto.

Kolega ma 180m2, też sama podłogówka i też ma 12kW kocioł.

Jest też Beretta chyba 16kW, tańsza - ma od razu pogodówkę w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie.

I te 17kW na ogrzanie CWU w zasobniku ok 100l tez wystarczy?

Oprocz podlogowki mam jeszcze te 3 grzejniki lazienkowe ;)

Lubie ciepla wode, w domku bedzie nas 2 osoby, w porywach 3.

 

Czyli z tej serii wymienionej wypada najlepiej Vaillant - wiszący, gazowy, kondensacyjny VC ecoTEC plus 126/3-5 5,3 - 12,9kW?

Edytowane przez azalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie.

(...)

Czyli z tej serii wymienionej wypada najlepiej Vaillant - wiszący, gazowy, kondensacyjny VC ecoTEC plus 126/3-5 5,3 - 12,9kW?

 

w ubiegły piątek kupiłem:

Immergas VICTRIX X 12 2 (2-12kW, ubiegłoroczny model bez LCD) - 3400 zł

zasobnik wiszący 80 litrów z wężownicą i dodatkowo (na wszelki wypadek niezależną grzałką 2,2kW) - 1000 zł

zestaw do podłączenia zasobnika 275 zł

czujnik temp. do pogodówki 265 zł

 

RAZEM 4940 z zasobnikiem. Chyba taniej niż jakakolwiek Twoja inna propozycja.

ps

nie wiem, czy uda Ci się kupić jeszcze ubiegłoroczny kocioł, tegoroczne (z wyświetlaczem LCD) znalazłem po 3600.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za sugestie.

I te 17kW na ogrzanie CWU w zasobniku ok 100l tez wystarczy? (...)

Czyli z tej serii wymienionej wypada najlepiej Vaillant - wiszący, gazowy, kondensacyjny VC ecoTEC plus 126/3-5 5,3 - 12,9kW?

Spokojnie wystarczy i jeszcze sporo zapasu zostanie. Ale jak lubisz kąpiele w wannie - to radziłbym wziąć większy zbiornik.

Popatrz na jeden z najważniejszych (w dobie dobrze ocieplonych domów) parametrów - minimalna moc kotła.

Twój Vaillant startuje od 5,3kW, a nasz Immergas od 2.0kW (model z zeszłego roku nawet chyba 1.9kW).

Bierz IMMERGASA :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...