Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No niby z jednej strony zarobić a z drugiej psuje markę całej firmie. Obudzą się za dziesięć lat, że sprzedaż stoi.Widać, że świat stoi już na głowie

To już trwa 10 lat.Lepiej sprzedać i zarobić niż trzymać markę i nie sprzedać.

Każda firma tak ma.Poziom jest wyrównany.

ale czasem zdarzają się perełki. Porozmawiajcie z serwisantami kotłów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - ale jak to wyliczyłeś - czyżby taka proporcje wynikała z porównania sprawności obu kotłów??? A może któryś z producentów przesadził w wyliczeniach sprawności swojego produktu - chyba, że palnąłeś tak sobie a muzom.

 

To wynika z doświadczenia.

Wyobraź sobie kocioł stojący dobrany na styk ,to znaczy ,że średnio połowę czasu pracuję palnik i ma sprawność 90 % połowę czasu nie pracuję.

Ale wtedy 20 % ciepła ucieka w komin.

Jestem jednak pewien ,że masz za duży kocioł powiedzmy 2 x Tak jest z reguły. w pierwszym przypadku sprawność wychodzi 80% .W drugim około 60%

Przyjąłem optymistyczną sprawność 90 %.

Kocioł kondensacyjny ma sprawność powiedzmy 100 %.

Miałem tak w domu .ale i u klientów:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bzdura - kocioł pracujący z nominalną mocą przy określonej sprawności i zużywa np 1m3 gazu to dostarcza do systemu 9,97*sprawność kWh energii, jeśli inny dostarczyłby o połowę mniej to musiałby mieć sprawność o połowę mniejszą - takich kotłów nie znam - może podasz jakiś przykład? Może masz na myśli kocioł źle wyregulowany i wyrzucający niespalony gaz do komina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam forumowiczów. Ja także muszę wybrać kocioł gazowy. Zdecydowałem się na kondensacyjny 1-funkcyjny. W sklepie doradzają Saunier Duval Thema condens FAS 18. Czy ktoś może coś powiedzieć o kotłach tej firmy ? z góry dziękuję za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki piecyk 1- funkcyjny zastosowac w domku 117 mkw uzytkowej 24 mkw garaz 80 mkw podłogówki + 4 grzejniki

Ocieplenie

- sciana styro 15 cm superfasada 0.38

- podłoga 13 cm

- strop drerwniany 30 cm wełny

 

instalator poleca mi buderesa gb022 lub de dietrich mcr 24II t

 

Zasobnik mam juz zakupiny Acv 200l SME

Edytowane przez gkobe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki piecyk 1- funkcyjny zastosowac w domku 117 mkw uzytkowej 24 mkw garaz 80 mkw podłogówki + 4 grzejniki

Ocieplenie

- sciana styro 15 cm superfasada 0.38

- podłoga 13 cm

- strop drerwniany 30 cm wełny

 

instalator poleca mi buderesa gb022 lub de dietrich mcr 24II t

 

Zasobnik mam juz zakupiny Acv 200l SME

 

Do domu tej wielkości powinien być jak najmniejszy kocioł, rzędu max 10kW i dolną granicą modulacji 2-3kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie sterowania kotłem kondensacyjnym za pomocą sterownika pokojowego. Bez "pogodówki".

 

Kilkanaście postów wyżej wyczytałem, że kocioł steruje modulacją poprzez pomiar temperatury powracającej do kotła. Czyli niezależnie od typu sterowania, modulacja występuje.

 

A co z temperaturą czynnika grzewczego? Przy pogodówce kocioł działa na podstawie krzywych grzewczych, a przy sterowniku pokojowym? Czy to jest tak, że ja sam nastawiam temperaturę czynnika grzewczego i ten parametr jest stały bez względu na zapotrzebowanie na ciepło? Nastawia się wówczas maksymalną temperaturę czynnika, na jaką obliczona jest instalacja pracująca przy -20st.C? Czy wówczas kocioł, przy niewielkich mrozach, nie pracuje zbyt gwałtownie (w sensie temperaturowym - na krótko, ale ostro rozgrzewa grzejniki)?

Jak następuje dozowanie ciepła? Poprzez czas pracy kotła, czy może zmienną prędkość przepływu czynnika grzewczego połączoną z odpowiednią modulacją?

 

Pytanie raczej akademickie, ponieważ prawie na pewno zdecyduję się na pogodówkę, ale chciałbym wiedzieć jak steruje się kotłem bez tejże mitycznej pogodówki. Jakoś mało o tym na forum.

 

Przymierzam się do jednego z dwu kotłów:

Immergas Victrix 12,

Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wyborem grzejników. Zakres zawęził się do dwóch firm - jak w temacie. Wertuje fora w celu uzyskania pomocy, niestety nigdzie nie znalazłam porównania grzejników firm Radson i Viessmann. Nasi hydraulicy zachwalają sobie grzejniki Viessmann, no ale oni współpracują z tą firmą więc nic dziwnego, że będą zachwalać. Dlatego kieruje pytanie do was drodzy grupowicze/użytkownicy abyście się wypowiedzieli na temat grzejników tych dwóch firm. Może pomoże mi to w decyzji. Będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

tak czytam to forum, a jak to jest z serwisem pieca? poniewaz co roku trzeba zrobic tzn przeglad, orientuje sie ktos z was ile taki serwis kosztuje? i czy lepiej teraz zaplacic za lepszy piec ktory w teorii jest juz potem bez obslugowy tez tez pojsc w tansze rozwiazanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem o kotłach bezobsługowych.

Pewnie nie ma co generalizować, ale raczej jest tak, że kocioł "droższej" marki, to droższy serwis.

Przed chwilą rozmawiałem z koleżanką, która serwisuje kocioł regularnie i u której był akurat wczoraj serwisant. Za przegląd bierze 120zł. Kocioł Termet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...