Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ponieważ staję przed wyborem kotła do co. prosiłbym o poradę , który kocioł wybrać.

Mam w tej chwili dwie, moim zdaniem najlepsze oferty do wyboru:

Buderus GB072. cena 4000zł. brutto.

Immergas VICTRIX X 24 2l v.2011 - cena 3600zł. brutto.

Który polecacie i dlaczego ? A może w ogóle kupić inny (jaki)?

Edytowane przez tmic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na dniach planuje zamówić kocioł gazowy kondensacyjny ze zintegrowanym warstwowym zasobnikiem c.w.u 100l (lodówka).

Znalazłem dwa kotły w dobrych cenach (ceny z dostawą) nad którymi się zastanawiam:

 

1. JUNKERS Cerapur Modul ZBS 14/100S-3MA - 7850,00PLN

Modulacja: 2.9-14.2 kW dla c.o. i 15.8 kW dla c.w.u.

 

2. VAILLANT ecoCOMPACT VSC 126-C 140 - 8575,00PLN

Modulacja: 5,3-15,2 kW

 

Generalnie oba kotły mają podobne parametry. Jedynie modulacja palnika jest korzystniejsza w Junkersie.

Słyszałem, że Vaillant ma jakiś kulowy palnik który jest wydajniejszy od palników stosowanych w innych piecach. Czy jest tak rzeczywiście, czy słyszeliście może drodzy forumowicze coś o tych palnikach?

Skłaniam się trochę w stronę Junkersa. Słyszałem jednak, że Junkers odkąd połączył się z jakąś firmą parę lat temu to jakoś już nie ta sama co kiedyś?

 

Który piec według was będzie lepszy i mniej kłopotliwy w eksploatacji. A może macie jakąś alternatywę (jedynie lodówka z warstwowym zasobnikiem)?

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

ja stoje przed podobnym wyborem i z tego co wypowiadali się inni forumowicze to oba kotły tej samej klasy są - polecali kierować się kwestią finansową. Z tym , że ja zasobnika wody chcę oddzielny (nie zintegrowany).

 

Może ktoś jeszcze coś ciekawego podpowie, chętnie sam będę monitorował ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście kierowałbym się bliskością i "sprawnością" serwisu na danym terenie. Piec to tylko urządzenie i ma prawo się zepsuć. Wystarczy mała pierdołka za kilka złotych ale trzeba zapłacić za dojazd. Serwisant też w duże mrozy nie będzie się palił jechać 100 km, żeby naprawić drobiazg. Zarabia na częściach i pracy ale nie na kilku godzinach spędzonych w aucie. Dla mnie kluczową sprawą była by DOSTĘPNOŚĆ SERWISU NA DANYM TERENIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

mam kilka pytań związanych z tematem wątku, ale najpierw parametry...

 

domku:

- powierzchnia netto (wszystkie pomieszczenia) 177,5m2

- powierzchnia użytkowa (bez garażu i pom. gosp.) 139,1m2

- powierzchnia zabudowy 134,7m2

- powierzchnia całkowita 215,0m2

- powierzchnia dachu 235m2

- kubatura 645m3

 

planowanej liczby mieszkańców: 4

 

planowanego ocieplenia:

- ściany 15cm styro,

- dach 25cm wełny,

- na gruncie 10cm styro

 

preferowanego ogrzewanie:

- zorientowany na grzejniki,

- podłogówki będzie tylko 50m2

 

no i kotła:

- kondensat

- z zasobnikiem

 

Uff, nie wiem czy wszystko podałem....

 

Hydraulik proponuje Junkers Cerapur Smart 22kW, ale podobno starczy też 14kW, bo:

- prosty,

- tani,

- niezawodny,

- blisko serwis,

- ma na niego papiery (może odpalać)

 

+ jakiś polski zasobnik 150 litrowy.

 

Czy producent i moc (22kW) dobrze dobrana ?

Czy wielkość zasobnika dobrze dobrana ?

 

Pozdrawiam.

 

Nikt nie chce odpowiedzieć, więc może uściślę pytanie,

 

niech będzie ten Junkers, czy na takie parametry brać 14KW czy 22KW ?

Różnica w cenie niewielka, ale niższa modulacja różni się już znacząco (3,3 i 7,3 KW).

Hydraulik zachowawczo proponuje 22KW ale wg niego także 14KW da radę.

 

Tylko na ile sugerować się niską modulacją ? Nie mam pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lodówka, to polecam kocioł WOLF CGS-20/160. U mnie śmiga już rok i jest OK. W niemieckich testach central kondensacyjnych wypadł lepiej niż Viessmann czy Vaillant. Mi udało sie go zakupić w świetnej cenie, bo WOLF akurat robił jedną z promocji. Do tego jeszcze zakupiłem wkład spalinowy z PP do komina (ale nie WOLFA) i cenowo wszystko wyszło naprawdę nieźle. A co do serwisu, to trzeba sprawdzić jak to wygląda lokalnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam wielką prośbę, jesteśmy na etapie wyboru pieca. Podam może podstawowe info

- 130m2 do ogrzania (poddasze w domu + wejście i 1 pokój na parterze), 1 łazienka, 1 kuchnia

- brak komina, spaliny będą wyrzucane za ścianę

- dom ocieplony styropianem 10cm, w środku wełna 25cm

- spiżarnia (ok 6-7m3) więc miejsce na mały zasobnik jest lub kocioł z wbudowanym warstowym zasobnikiem

1950, RAPczyn mogłabym liczyć na waszą fachową pomoc i opinię? wszędzie gdzie pytamy każdy poleca swoje jako najlepsze ;). Czy kondensat jest dobrym rozwiązaniem?? Myśleliśmy o Junkersie, Termecie lub trochę droższe Wolf - Kondensacyjne centrale grzewcze CGW (w wersji wiszącej na ścianie), Zakres mocy: 11, 20, 24 kW, cena ok 9tys brutto. W zasadzie firma obojętna, chodzi mi o dobranie mocy kotła do naszego domu. Będę bardzo wdzeczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moglibyscie napisac cos wiecej a nie tylko ze "gorszy od kondensacyjnego"??? jakie argumenty - nadmienie ze ogrzewanie gazowe bede mial tylko na dogrzanie domu jak bedzie wygasal kominek wiec wydaje mi sie ze stopa zwrotu pieca kondesacyjnego w stosunku do jego oszczednosci wzgledem tego ktory wybralem bedzie wynosila kilkadziesiat lat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale moglibyscie napisac cos wiecej a nie tylko ze "gorszy od kondensacyjnego"??? jakie argumenty - nadmienie ze ogrzewanie gazowe bede mial tylko na dogrzanie domu jak bedzie wygasal kominek wiec wydaje mi sie ze stopa zwrotu pieca kondesacyjnego w stosunku do jego oszczednosci wzgledem tego ktory wybralem bedzie wynosila kilkadziesiat lat

 

To tak jak z samochodami. Jedni płaca więcej i kupują samochód z nowoczesnym silnikiem diesla, który jest bardziej wydajny i oszczędny, ale droższy. Inni wolą tańszy benzynowy, ale mniej ekonomiczny. Ci, co jeźdzą bardzo dużo to zapłacą drożej, zeby potem jeździć taniej, ci co jeźdzą w około komina i mało to kupią benzynę. Wybór należy do ciebie, musisz sobie przekalkulować czy, przy twoim małym zużyciu gazu, opłaca ci się kupować droższy kondensat, ale mniej palący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bardzo prosze w wyborze pieca,chodzi mi szczegolnie o prawidlowe dobranie mocy.domek z poddaszem uzytkowym ok 180m2.podlogowki jest ok 60m2 z rozdzielaczem 5-obwodowym,bedzie tez ok 10 kaloryferow.bedzie tez zasobnik ok 100litrow.domek ocieplony termoorganika 12cm,poddasze 25cm welny.rodzina jak na razie 3 osobowa.mam na mysli nastepujace piece kondensacyjne

junkers 14-3c

junkers 22-3c

immergas x24

bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bardzo prosze w wyborze pieca,chodzi mi szczegolnie o prawidlowe dobranie mocy.domek z poddaszem uzytkowym ok 180m2.podlogowki jest ok 60m2 z rozdzielaczem 5-obwodowym,bedzie tez ok 10 kaloryferow.bedzie tez zasobnik ok 100litrow.domek ocieplony termoorganika 12cm,poddasze 25cm welny.rodzina jak na razie 3 osobowa.mam na mysli nastepujace piece kondensacyjne

junkers 14-3c

junkers 22-3c

immergas x24

bardzo prosze o pomoc.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

Jako, że zacząłem temat Immergasa pare dni temu, śpiesze poinformować, ze decyduje sie na Victrixa 24, montaz za jakieś 2 tygodnie. Do tego zasobnik Biawara 125 l i automatyka C.A.Rs 2, hydraulik dla lepszego funkcjonowania kotłowni ma dołożyć mi do istniejącej instalacji sprzęgło hydrauliczne ( podobno układ bedzie lepiej działał).

Do do Immergasa nie znalazłem wg mnie lepszej alternatywy za ta cenę, długo rozważany Junkers odpadł, mimo, ze jest bardziej popularny ze względu na zakres modulacji, wymiennik INOX ( Immergas) i okres gwarancji.

 

pozdrawiam

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

mój wykonawca dał mi dobrą ofertę na piec Buderus GB072 z zasobnikiem 100l.

Co sądzicie o tym piecu. czy nie za mały zasobnik?

A może lepszy będzie IMMERGAS VICTRIX X 24.

Edytowane przez michu.t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem możliwość rozmowy z przedstawicielem Buderusa na targach eko. Wraz z moim instalatorem dobrali mi piec Buderus GB162 z zasobnikiem Biawaru 160l.

Michu.t - zasobnik dobiera się do ilości osób w rodzinie - 100-140 l dla 1-2 osób, 140-200 l dla 3 - 4 osób. Ja wybrałem 160 litrowy zasobnik. A piec GB072 to dobry wybór, ja również rozważałem ten model, ale ostatecznie chyba wybór przypadnie na model 162 - wszystko zależy od ceny.

Edytowane przez Karlsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...