Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

odświeżam temat bo niedługo przyjdzie podjąć ostateczną decyzję co do pieca.

Ogrzewać będziemy 160m2. Wg projektu zapotrzebowanie na ciepło wynosi 9,5 kW. Ogrzewanie będzie mieszane, tzn. ok 70 m2 to będzie podłogówka, reszta grzejniki. Nie mamy piwnicy, piec musi wisieć w łazience, dlatego planujemy zakup kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem stojącym. Mamy komin systemowy IBF, do którego wprowadzimy jeszcze rurę z kwasiaka fi 80 i chcemy kupić piec z zamkniętą komorą spalania. Myśleliśmy o Viessmanie, ale do ich kotła nie można podłączyć innego zasobnika (nie uwzględnią ewentualnej gwarancji - takie dostałam informacje). A nam zależy, żeby przez pierwsze miesiące ogrzewać wodę w zasobniku na prąd, ponieważ na razie nie będzie gazu ziemnego (2-3 miesiące).

I tu mam standardowe pytanie do speców od kociołków: który kocioł jest lepszy:

-Vailant TurboMax Plus VU 202-5 - za 3.476,- (7,7 - 20 kW)

- Junkers Eurostar 25E 24-4 MFA - za 4.200,- (8 - 24 kW)

 

Zasobnik chcemy kupić firmy Galmet 140 l za 968,-

 

Będę wdzięczna za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżam temat bo niedługo przyjdzie podjąć ostateczną decyzję co do pieca.

Ogrzewać będziemy 160m2. Wg projektu zapotrzebowanie na ciepło wynosi 9,5 kW. Ogrzewanie będzie mieszane, tzn. ok 70 m2 to będzie podłogówka, reszta grzejniki. Nie mamy piwnicy, piec musi wisieć w łazience, dlatego planujemy zakup kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem stojącym. Mamy komin systemowy IBF, do którego wprowadzimy jeszcze rurę z kwasiaka fi 80 i chcemy kupić piec z zamkniętą komorą spalania. Myśleliśmy o Viessmanie, ale do ich kotła nie można podłączyć innego zasobnika (nie uwzględnią ewentualnej gwarancji - takie dostałam informacje). A nam zależy, żeby przez pierwsze miesiące ogrzewać wodę w zasobniku na prąd, ponieważ na razie nie będzie gazu ziemnego (2-3 miesiące).

I tu mam standardowe pytanie do speców od kociołków: który kocioł jest lepszy:

-Vailant TurboMax Plus VU 202-5 - za 3.476,- (7,7 - 20 kW)

- Junkers Eurostar 25E 24-4 MFA - za 4.200,- (8 - 24 kW)

 

Zasobnik chcemy kupić firmy Galmet 140 l za 968,-

 

Będę wdzięczna za opinie.

 

posłałem odpowieź na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholerka też bym sie dowiedziała z chęcia jaki piec kupić z tych co powyżej wymieniono.

Czy może ktoś podpowiedzieć jakie warunki musi spełniać komin dla pieców kondensacyjnych z zamkniętą komora spalania, np na jakiej wysokości musi być wlot do komina przy tego typu piecach, czy może być nisko tj 1m od podłogi czy wysoko. 1 metr od sufitu?Planuję piec de ditrich kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżam temat bo niedługo przyjdzie podjąć ostateczną decyzję co do pieca.

Ogrzewać będziemy 160m2. Wg projektu zapotrzebowanie na ciepło wynosi 9,5 kW. Ogrzewanie będzie mieszane, tzn. ok 70 m2 to będzie podłogówka, reszta grzejniki. Nie mamy piwnicy, piec musi wisieć w łazience, dlatego planujemy zakup kotła jednofunkcyjnego z zasobnikiem stojącym. Mamy komin systemowy IBF, do którego wprowadzimy jeszcze rurę z kwasiaka fi 80 i chcemy kupić piec z zamkniętą komorą spalania. Myśleliśmy o Viessmanie, ale do ich kotła nie można podłączyć innego zasobnika (nie uwzględnią ewentualnej gwarancji - takie dostałam informacje). A nam zależy, żeby przez pierwsze miesiące ogrzewać wodę w zasobniku na prąd, ponieważ na razie nie będzie gazu ziemnego (2-3 miesiące).

I tu mam standardowe pytanie do speców od kociołków: który kocioł jest lepszy:

-Vailant TurboMax Plus VU 202-5 - za 3.476,- (7,7 - 20 kW)

- Junkers Eurostar 25E 24-4 MFA - za 4.200,- (8 - 24 kW)

 

Zasobnik chcemy kupić firmy Galmet 140 l za 968,-

 

Będę wdzięczna za opinie.

 

posłałem odpowieź na PW

 

Nic nie dostałam... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Co powiecie na te kociołki:

http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/ogrzewanie/cerasmartmodul.html

http://www.broetje.com.pl/produkty/technika_kondensacyjna/kotly-gazowe/ecocondens-kompakt/

Dom o powierzchni: 60m2 piwnica,

parter 100m2(w tym garaż 20 i pomieszczenia gospodarcze ok. 15 m2)

podasze użytkowe 100 m2.

Dwie łazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się też podepnę pod wątek.

 

Pomijając uwarunkowania obiektywne (zakładam, że obie propozycje są porównywalne) prosze o podpowiedź, czy wybrać system oparty na kotle Buderus Logamax Plus GB 022 z zasobnikiem SU 160 czy też Vaillant ecoTEC VU 186/3-5 z VIHR150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profus

Co powiecie na te kociołki:

http://www.junkers.com/pl/pl/ek/produkty/ogrzewanie/cerasmartmodul.html

http://www.broetje.com.pl/produkty/technika_kondensacyjna/kotly-gazowe/ecocondens-kompakt/

Dom o powierzchni: 60m2 piwnica,

parter 100m2(w tym garaż 20 i pomieszczenia gospodarcze ok. 15 m2)

podasze użytkowe 100 m2.

Dwie łazienki.

 

 

Gdybym musiał wybierać między junkersem a Brotie to wybrał bym że względu na serwis Junkersa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KiZ

 

To ja się też podepnę pod wątek.

 

Pomijając uwarunkowania obiektywne (zakładam, że obie propozycje są porównywalne) prosze o podpowiedź, czy wybrać system oparty na kotle Buderus Logamax Plus GB 022 z zasobnikiem SU 160 czy też Vaillant ecoTEC VU 186/3-5 z VIHR150?

 

 

Jeśli gazowy to Vaillant

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwia13

 

Witam

To ja też mam małe pytanko.

Planuje piec Vaillant eco TEC plus VC246/3-5 i czy można podłączyć do niego inne firmy zasobnik 300l? Jakiś tańszy, może poradzi mi ktoś jakiej innej firmy by pasował.

 

 

Zasada jest taka że do każdego kotła jedno funkcyjnego powinien pasować obcy zasobnik Nie będę pytał do czego 300L beczka ale z czystym sumieniem mogę polecić firmę Biawar może jeszcze Galmet ale tez jako ciekawostkę zasobnik z nierdzewni o mniejszej pojemności ale o dużym wydatku ciepłej wody firmy ACV W Saillancie musisz tylko dokupić czujnik do obcego zasobnika cos około 180 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulkaa

 

Ja też sie dołączę - czy Vaillant turboTEC VUW PRO 242-3 - wystarczy do domu o powierzchni 180 m@ w tym garaż, ogrzewanie podłogowe prawie na całym parterze plus górna łazienka.

 

Pozdrawiam

 

 

Ania

 

powinno byc Vaillant TURBOmax VUW PRO 242-3 chyba

Pewnie że wystarczy ale dlaczego przy tak dużym domu i podłogówce nie kondensacyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwia13

 

Witam

To ja też mam małe pytanko.

Planuje piec Vaillant eco TEC plus VC246/3-5 i czy można podłączyć do niego inne firmy zasobnik 300l? Jakiś tańszy, może poradzi mi ktoś jakiej innej firmy by pasował.

 

 

Zasada jest taka że do każdego kotła jedno funkcyjnego powinien pasować obcy zasobnik Nie będę pytał do czego 300L beczka ale z czystym sumieniem mogę polecić firmę Biawar może jeszcze Galmet ale tez jako ciekawostkę zasobnik z nierdzewni o mniejszej pojemności ale o dużym wydatku ciepłej wody firmy ACV W Saillancie musisz tylko dokupić czujnik do obcego zasobnika cos około 180 zł

 

Dlaczego 300l, poniważ w planach są solary :wink:

A czy ten model pieca wystarczy na dom o pow 123m2 + 26m2garaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulkaa

Biorąc pod uwagę powyższe wymagania mogę zaproponować dwa rozwiązania

Pierwsze

VSC 196-C150

Jest to lodówka kondensacyjna Vaillanta z zasobnikiem warstwowym 98L odpowiadającym wydajności dla zwykłego zasobnika o pojemności 150 L W jesiennej promocji można go było kupić z automatyką do podłogówki za 1 zł

Cena katalogowa 13542 zł brutto

Drugie

 

VC eco TEC plus 186/3-5+VIH R 150 + VRC 630 ZA 1220 ZŁ brutto katalog

Jest to tzw pakiet w skład którego wchodzi kociołek kondensacyjny wiszący zasobnik 150L firmy Vaillant i programator 630 do podłogówki i dodatkowo jeszcze programuje pracą pompki co cyrkulacji ciepłej wody

Jak wszystkim wiadomo od cen katalogowych sa spore upusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulkaa

Biorąc pod uwagę powyższe wymagania mogę zaproponować dwa rozwiązania

Pierwsze

VSC 196-C150

Jest to lodówka kondensacyjna Vaillanta z zasobnikiem warstwowym 98L odpowiadającym wydajności dla zwykłego zasobnika o pojemności 150 L W jesiennej promocji można go było kupić z automatyką do podłogówki za 1 zł

Cena katalogowa 13542 zł brutto

Drugie

 

VC eco TEC plus 186/3-5+VIH R 150 + VRC 630 ZA 1220 ZŁ brutto katalog

Jest to tzw pakiet w skład którego wchodzi kociołek kondensacyjny wiszący zasobnik 150L firmy Vaillant i programator 630 do podłogówki i dodatkowo jeszcze programuje pracą pompki co cyrkulacji ciepłej wody

Jak wszystkim wiadomo od cen katalogowych sa spore upusty

 

Identyczne kotły są zalecane do mojego domu... Rzeczywiście są najlepsze, czy mocno promowane? :D I gdzie je dobrze kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...