Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

"Ubogi sterownik, mało dziennych okresów grzewczych, brak sterowania pompą cyrkulacyjną, brak programu wygrzewania jastrychu, brak jakiekolwiek integracji ze sterowaniem kolektorami, moduł zabezpieczenia obiegu niskotemperaturowego z temperaturą brzegową... 50 stopni itd."

 

Ja nie jestem obiektywny, ponieważ Immergas Victrix 12 wraz ze zasobnikiem 160l mam już kupione i teraz leżą w garażu w oczekiwaniu na swoją kolej, ale

te argumenty, to śmiech na sali. Może nikt nie odpisał, ponieważ nie bardzo jest na co.

 

Mało dziennych okresów grzewczych? Jest ich 48 na dobę.

Faktem jest, że c.a.r. v2 umożliwia ustawienie jedynie dwóch temperatur: komfortowej i ekonomicznej (ale z rozdzielczością pół godzinną).

 

Brak programu wygrzewania jastrychu? Nie cierpię, jak urządzenie robi zbyt dużo rzeczy za mnie i poza moją kontrolą. Program wygrzewania jastrychu każdy fachowiec ma w głowie i we fachowej literaturze. Nawet gdyby sterownik posiadał taki program, nie pozwolił bym hydraulikowi użyć go. Ma wygrzewać z uwzględnieniem swojej wiedzy i konkretnych, występujących u mnie, uwarunkowań.

 

Pompa cyrkulacyjna, jest - moim zdaniem - zbyt droga w użytkowaniu. A jeśli już ją instalować, należy sterować nią z poziomu indywidualnej charakterystyki zapotrzebowania na ciepłą wodę (czyli jakieś czujki wejścia do łazienki/kuchni, sterowanie zegarowe), a nie z poziomu kotła. Inaczej zużycie gazu będzie nieakceptowalnie wysokie.

 

"(...)brak jakiekolwiek integracji ze sterowaniem kolektorami(...)"

Pewnie tak jest. Zupełnie nie interesowałem się kolektorami.

"moduł zabezpieczenia obiegu niskotemperaturowego z temperaturą brzegową... 50 stopni itd."

U mnie obieg niskotemperaturowy będzie realizowany niezależnie od kotła, poprzez podmieszanie wody zasilającej z powrotem, choć pewnie wygodniej (i drożej) jest, jak realizowane jest to z poziomu kotła.

 

U Junkersa strasznie wkurza mnie traktowanie klientów jak idiotów. Ich (ogólnodostępna) instrukcja obsługi kotła to marketingowy bełkot. Później powstaje, cieszący się dużą popularnością, wątek w którym użytkownicy dzielą się informacjami, które powinny być zawarte w instrukcji.

Immergas udostępnia dużo bardziej szczegółową i "techniczną" instrukcję.

 

Tutaj jest instrukcja kotła:

pl.immergas.com/media/instrukcja_victrix_x12_24_v2011.pdf

tutaj sterownika:

pl.immergas.com/media/car_v2_instrukcja_lr.pdf

 

Niestety przy tych brakach INOX i 5-lat gwarancji okazało się niewystarczające...

Zasobnik ze stali nierdzewnej byłby fajny, gdyby nie wyższa cena i większe straty ciepła. U Immergasa taki zasobnik, pomimo mniejszej pojemności (120l vs. 160l), potrzebuje więcej energii na dobę, by podtrzymać stają temperaturę zgromadzonej wody (1,6kWh vs. 1,4kWh). No i nie mają ludzkiej pojemności. 120l to za mało, 200l za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immergas OKC 160 NTR:

http://pl.immergas.com/zasobniki_cwu/zasobniki_emal/okc160.htm

produkowany w rzeczywistości przez Drazice:

http://www.dzd.cz/en/storage-indirect-water-heaters-stationary-0-6-mpa-with-side-flange/

 

Poważnie zastanawiałem się nad Biawarem Quattro (ma bardzo fajne parametry i jest chwalony przez fachowców), ale ostatecznie kupiłem fabryczny zestaw: kocioł + zasobnik + zestaw podłączeniowy (Immergas sprzedaje takie zestawy: http://www.ceneo.pl/2368295s)

 

Na marginesie. Junkers także nie robi sam zasobników. Już nie pamiętam kto, ale kiedy jeszcze zastanawiałem się nad wyborem kotła znalazłem gdzieś taką informację.

 

O kotle wiem tylko tyle (lub aż tyle), ile wyczytałem w instrukcji. Warto się z nią zapoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aadamuss24 - dzięki, nie wiedziałem, że chodzi o drugi obieg... :)

pawelpiwowarczyk - a dowiadywałeś się może nt. głośności tego kotła? Nie myślałeś kupić ten mocniejszy, skoro cena podobna (żeby szybciej wodę grzał)?

 

Jeszcze jedno - gdzie planujecie umieścić sterownik? Ja zawsze widziałem w salonie, ale zastanawiam się, czy można by drugi w sypialni dać i czy ma to sens...

Edytowane przez owp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi doradzić?

 

Witam,

 

Czy moglibyście pomóc mi w doborze pieca gazowego do domu. Jestem laikiem w tych sprawach więc prosiłbym o łopatologiczne pisanie w temacie.

Dane domu:

- Warszawa-Wesoła;

- segment środkowy;

- oddany do użytkowania w 2011 r.;

- na razie stan deweloperski;

- pow. użytkowa 134.56 m2;

- pow. całkowita 175 m2;

- parter: salon z aneksem o pow. 35 m2, korytarz, małe wc, garaż w bryle o pow. 26 m2 na dwa samochody;

- piętro: korytarz, wc o pow. ok 6.5 m2, 4 pokoje każdy po ok. 12 m2;

- poddasze: nieużytkowe

- jeżeli chodzi o dane wykonania budynku to mam takie: Ściany zewnętrzne z pustaków ceramicznych na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany wewnętrzne konstrukcyjne z pustaków ceramicznych i cegły pełnej na zaprawie cementowo-wapiennej. Ściany działowe z pustaków ceramicznych na zaprawie cementowo-wapiennej. Stropy nad parterem - gęsto żebrowy typu Teriva. Strop nad piętrem - gęsto żebrowy typu Teriva. Nie mam więcej szczegółów, ale wydaje mi się że ta cegła to ma 25 cm.

- ogrzewanie podłgowe w obu łazienkach plus na korytarzu na parterze;

- pow. zabudowy na działce 100 m2;

- jest odrębne pomieszcenie gospodarcze na parterze dla pieca;

- dom dostosowany do pieca kondensacyjnego;

- jedna łazienka z prysznicem i wanną (druga łazineka to tylko wc i zlew);

- nie będzie sytuacji że w jednym czasie jedna osoba będzie się kąpać w prysznicu a druga w wannie;

- rodzina 3 osobowa (2 osoby dorosłe plus małe dziecko) a niedługo będzie pewno 4 osobowa;

- lubimy ciepło ale bez przesady;

- nie akceptuję spadków ciepłoty wody jeżeli ja się kąpię a żona zmywa.

 

Co byście doradzili? Nie chcę za dużo wydać pieniędzy na piec tj. poziom 6-8 tys. zł jest okey ale nie więcej. Rozważam więc piec kondensacyjny, dwufazowy, z wbudowanym zasobnikiem; więc rozważam: Immergas Zeus 26 kW lub DeDetriche MCR/MI 24-28 (czy jakoś tak). Może jeszcze coś polecilibyście? Rozważam zasobnik na ok 50l. Czy warto wziąźć większy na powyżej 100 l?

 

Czy mógłby mi ktoś też powiedzieć o jakiej mocy i parametrach grzejników powinieniem szukać do poszczególnych pomieszczeń?

 

Mielibyście do polecanie w Wawie jakiegoś dobrego fachowca który zamontowałby piec i grzejniki i ustawił piec?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o radę, Państwa opinie na temat sterownika dla kotła Immergas Victrix X 24 2 l.

 

Charakterystyka:

Dom nowy dla 4 osobowej rodziny częściowo podpiwniczony- 180m2 pow uzytkowej (ogrzewanej) + piwnica/kotłownia (nieogrzewana).

50m2 podłogówki, reszta nowe grzejniki -> prawdodpodobnie wybór padnie na KERMI.

Parter + poddasze użytkowe, bryła tradycyjna - dach dwuspadowy, bez okien dachowych.

Ściany zewnętrzne z MAX 28cm + 15cm styro grafit - współczynnik 0,32.

Stropodach ocieplony styro 20cm - współczynnik 0,40. Na ślepych wylewkach 12 cm styro.

Okna MS Tytan Thermo 3 szyby. Instalacja pod rekuperator - ale będzie założony dopiero od 2014/2015.

Dwie łazienki, 1 kuchnia - wymuszony obieg ciepłej wody użytkowej.

 

 

Max moc wszystkich grzejników wymiarowanych do pracy przy temp 55/40/20 wynosi 12 kW. Wychodzi średnio około 65 - 80W/m2 i odpowiednio 28 - 31 W/m3

 

Jestem nadal na etapie inwestycji - więc chciałbym nabyć takai kocioł aby podczas uzytkowania było ekonomicznie i bez ponoszenia zbędnych kosztów, które mogłem zaoszczędzić właśnie na etapie inwestycji.

 

Mój wybór wstępnie padł na Immergas Victrix X 24 2 I + zasobnik 160l + czujnik pogodówki + sterownik.......... i w STEROWNIKU właśnie mam problem.

Immergas ponieważ:

- długa gwarancja,

- wystarczająca ilość punktów serwisowych w mojej okolicy,

- dobry stosunek cena/jakość (wg. opinii różnych forumowiczów....),

- nieska modulacja - choć nie do końca rozumiem dlaczego piece z niższą modulacją spalają mniej gazu.......???? - może ktoś będzie to w stanie prosto wytłumaczyć ?? Ja rozumiem to tak, że w obiegu c.o. mam do ogrzania powiedzmy 100litrów wody i będzie ona ogrzewana do temperatury 50st.

Piec z modulacją np. 6 kW zagrzeje tą wodę w 3 minuty i spali Xm3 gazu.

Piec z modulacją np. 3 kW zagrzeje tą wodę w około 6 minut - jednak wg mojej wiedzy nie spali więcej gazu

Wg mnie jest to przecież proste równanie:

6 kW * 3 minuty = 3kW * 6 minut

Będę wdzięczny za rozjaśnienie - bo oczywiście czuję że czegoś nie wiem i stąd mogę nie mieć racji.....

 

Wracając jednak do sedna - czy ktoś z Was przetestował kocioł Immergas + sterownik bezprzewodowy z serii TYBOX np. 810/811/lub 820 ??

Zależy mi na sterowaniu bezprzewodowym bo np. będę chciał szybko podnieść temperaturę w łazience to zaniosę tam sterownik i ustawię wyższą teperaturę. Zakładam, że w praktyce piec wyłączy się szybciej jeśli sterownik będzie w małej, wyposażonej w dużą moc cieplną grzejników łazience, niż w przypadku gdyby sterownik był w salonie, gdzie czas do podniesienia temperatury o np. 3st będzie o 100% dłuższy niż czas dla łazienki....

 

Słyszałem jednak, że TYBOX nie potrafi sterować pogodówką, krzywą grzewczą ani temperaturą c.w.u. - jedyn słowem potrafi tylko ułamek tego co przewodowy CAR V2 - stąd pytanie do Państwa jak to z tym jest w praktyce i czy wg Was lepiej mieć przewodowy CAR V2 - zamontowany na stałe w np. najzimniejszym pokoju i stamtąd sterować krzywą grzewczą, temperaturą c.o. i temperaturą c.w.u., czy może lepiej mieć bezprzewodowego TYBOX'a a sterowanie bardziej zaawansowane realizować bezpośrednio z panelu LCD kotła w kotłowni ?? czy da się z kotła sterować np. krzywą grzewczą ???

 

Będę wdzięczny za podzielenie się Państwa doświadczeniem i opiniami - gdyż ja swoją wiedzę w tym zakresie zgłębiam dopiero może 2 tygodnie, fachowcem nigdy nie będę, a jednak chcę świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o radę, Państwa opinie na temat sterownika dla kotła Immergas Victrix X 24 2 l.

 

Charakterystyka:

Dom nowy dla 4 osobowej rodziny częściowo podpiwniczony- 180m2 pow uzytkowej (ogrzewanej) + piwnica/kotłownia (nieogrzewana).

50m2 podłogówki, reszta nowe grzejniki -> prawdodpodobnie wybór padnie na KERMI.

Parter + poddasze użytkowe, bryła tradycyjna - dach dwuspadowy, bez okien dachowych.

Ściany zewnętrzne z MAX 28cm + 15cm styro grafit - współczynnik 0,32.

Stropodach ocieplony styro 20cm - współczynnik 0,40. Na ślepych wylewkach 12 cm styro.

Okna MS Tytan Thermo 3 szyby. Instalacja pod rekuperator - ale będzie założony dopiero od 2014/2015.

Dwie łazienki, 1 kuchnia - wymuszony obieg ciepłej wody użytkowej.

 

 

Max moc wszystkich grzejników wymiarowanych do pracy przy temp 55/40/20 wynosi 12 kW. Wychodzi średnio około 65 - 80W/m2 i odpowiednio 28 - 31 W/m3

 

Jestem nadal na etapie inwestycji - więc chciałbym nabyć takai kocioł aby podczas uzytkowania było ekonomicznie i bez ponoszenia zbędnych kosztów, które mogłem zaoszczędzić właśnie na etapie inwestycji.

 

Mój wybór wstępnie padł na Immergas Victrix X 24 2 I + zasobnik 160l + czujnik pogodówki + sterownik.......... i w STEROWNIKU właśnie mam problem.

Immergas ponieważ:

- długa gwarancja,

- wystarczająca ilość punktów serwisowych w mojej okolicy,

- dobry stosunek cena/jakość (wg. opinii różnych forumowiczów....),

- nieska modulacja - choć nie do końca rozumiem dlaczego piece z niższą modulacją spalają mniej gazu.......???? - może ktoś będzie to w stanie prosto wytłumaczyć ?? Ja rozumiem to tak, że w obiegu c.o. mam do ogrzania powiedzmy 100litrów wody i będzie ona ogrzewana do temperatury 50st.

Piec z modulacją np. 6 kW zagrzeje tą wodę w 3 minuty i spali Xm3 gazu.

Piec z modulacją np. 3 kW zagrzeje tą wodę w około 6 minut - jednak wg mojej wiedzy nie spali więcej gazu

Wg mnie jest to przecież proste równanie:

6 kW * 3 minuty = 3kW * 6 minut

Będę wdzięczny za rozjaśnienie - bo oczywiście czuję że czegoś nie wiem i stąd mogę nie mieć racji.....

 

Wracając jednak do sedna - czy ktoś z Was przetestował kocioł Immergas + sterownik bezprzewodowy z serii TYBOX np. 810/811/lub 820 ??

Zależy mi na sterowaniu bezprzewodowym bo np. będę chciał szybko podnieść temperaturę w łazience to zaniosę tam sterownik i ustawię wyższą teperaturę. Zakładam, że w praktyce piec wyłączy się szybciej jeśli sterownik będzie w małej, wyposażonej w dużą moc cieplną grzejników łazience, niż w przypadku gdyby sterownik był w salonie, gdzie czas do podniesienia temperatury o np. 3st będzie o 100% dłuższy niż czas dla łazienki....

 

Słyszałem jednak, że TYBOX nie potrafi sterować pogodówką, krzywą grzewczą ani temperaturą c.w.u. - jedyn słowem potrafi tylko ułamek tego co przewodowy CAR V2 - stąd pytanie do Państwa jak to z tym jest w praktyce i czy wg Was lepiej mieć przewodowy CAR V2 - zamontowany na stałe w np. najzimniejszym pokoju i stamtąd sterować krzywą grzewczą, temperaturą c.o. i temperaturą c.w.u., czy może lepiej mieć bezprzewodowego TYBOX'a a sterowanie bardziej zaawansowane realizować bezpośrednio z panelu LCD kotła w kotłowni ?? czy da się z kotła sterować np. krzywą grzewczą ???

 

Będę wdzięczny za podzielenie się Państwa doświadczeniem i opiniami - gdyż ja swoją wiedzę w tym zakresie zgłębiam dopiero może 2 tygodnie, fachowcem nigdy nie będę, a jednak chcę świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jako ze jestem zielony w temacie prosze forumowych speców o rade.

Dom parterówka 83m2,sciana 30cm styro+ytong 24,sufit wełna 35 cm,podłoga 20 cm styro,w całym domu deski swierkowe na legarach dlatego zdecydowałem sie na kaloryfery.wentylacja raczej mechaniczna.

Jaki kocioł proponujecie,jaka moc itd. kocioł ma w ziemie zasilac cwu i co,natomiast latem bede sie starał pokryc zapotrzebowanie na cwu z solarów.rodzina 2+3 dzieci 1-4 lata

W projekcie mi zaproponowali jakiegos Vaiilanta za 11 tys sam kocioł...nie ukrywam ze troszke mnie to przybiło:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jako ze jestem zielony w temacie prosze forumowych speców o rade.

Dom parterówka 83m2,sciana 30cm styro+ytong 24,sufit wełna 35 cm,podłoga 20 cm styro,w całym domu deski swierkowe na legarach dlatego zdecydowałem sie na kaloryfery.wentylacja raczej mechaniczna.

Jaki kocioł proponujecie,jaka moc itd. kocioł ma w ziemie zasilac cwu i co,natomiast latem bede sie starał pokryc zapotrzebowanie na cwu z solarów.rodzina 2+3 dzieci 1-4 lata

W projekcie mi zaproponowali jakiegos Vaiilanta za 11 tys sam kocioł...nie ukrywam ze troszke mnie to przybiło:)

pozdrawiam

 

Witam

 

Wg mnie tu jest sprawa dość prosta: Nie kupuj pieca gazowego!! przy takim ociepleniu nie ma to sensu, tym bardziej że wodę będziesz miał grzaną z solarów. Sądzę, że Twój dom bedzie miał zapotrzebowanie na ciepło 3 a najwięcej 5kW. Tak małych piecy gazowych jeszcze nie widziałem. Najprostszym rozwiązaniem jest ogrzewanie elektryczne. Natomiast jeśli jest to budynek już istniejący to proponuje PC powietrze-woda. Natomiast jeśli jest to budynek nowy, na etapie proj lub inwestycji to w tym momencie tylko i wyłacznie ogrzewanei el. Unikasz osztów inwestycji w instalacje ogrzewania, przyłączą gazu, budowy kominów, etc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Proszę o radę, Państwa opinie na temat sterownika dla kotła Immergas Victrix X 24 2 l.

 

Charakterystyka:

Dom nowy dla 4 osobowej rodziny częściowo podpiwniczony- 180m2 pow uzytkowej (ogrzewanej) + piwnica/kotłownia (nieogrzewana).

50m2 podłogówki, reszta nowe grzejniki -> prawdodpodobnie wybór padnie na KERMI.

Parter + poddasze użytkowe, bryła tradycyjna - dach dwuspadowy, bez okien dachowych.

Ściany zewnętrzne z MAX 28cm + 15cm styro grafit - współczynnik 0,32.

Stropodach ocieplony styro 20cm - współczynnik 0,40. Na ślepych wylewkach 12 cm styro.

Okna MS Tytan Thermo 3 szyby. Instalacja pod rekuperator - ale będzie założony dopiero od 2014/2015.

Dwie łazienki, 1 kuchnia - wymuszony obieg ciepłej wody użytkowej.

 

 

Max moc wszystkich grzejników wymiarowanych do pracy przy temp 55/40/20 wynosi 12 kW. Wychodzi średnio około 65 - 80W/m2 i odpowiednio 28 - 31 W/m3

 

Jestem nadal na etapie inwestycji - więc chciałbym nabyć takai kocioł aby podczas uzytkowania było ekonomicznie i bez ponoszenia zbędnych kosztów, które mogłem zaoszczędzić właśnie na etapie inwestycji.

 

Mój wybór wstępnie padł na Immergas Victrix X 24 2 I + zasobnik 160l + czujnik pogodówki + sterownik.......... i w STEROWNIKU właśnie mam problem.

Immergas ponieważ:

- długa gwarancja,

- wystarczająca ilość punktów serwisowych w mojej okolicy,

- dobry stosunek cena/jakość (wg. opinii różnych forumowiczów....),

- nieska modulacja - choć nie do końca rozumiem dlaczego piece z niższą modulacją spalają mniej gazu.......???? - może ktoś będzie to w stanie prosto wytłumaczyć ?? Ja rozumiem to tak, że w obiegu c.o. mam do ogrzania powiedzmy 100litrów wody i będzie ona ogrzewana do temperatury 50st.

Piec z modulacją np. 6 kW zagrzeje tą wodę w 3 minuty i spali Xm3 gazu.

Piec z modulacją np. 3 kW zagrzeje tą wodę w około 6 minut - jednak wg mojej wiedzy nie spali więcej gazu

Wg mnie jest to przecież proste równanie:

6 kW * 3 minuty = 3kW * 6 minut

Będę wdzięczny za rozjaśnienie - bo oczywiście czuję że czegoś nie wiem i stąd mogę nie mieć racji.....

 

Wracając jednak do sedna - czy ktoś z Was przetestował kocioł Immergas + sterownik bezprzewodowy z serii TYBOX np. 810/811/lub 820 ??

Zależy mi na sterowaniu bezprzewodowym bo np. będę chciał szybko podnieść temperaturę w łazience to zaniosę tam sterownik i ustawię wyższą teperaturę. Zakładam, że w praktyce piec wyłączy się szybciej jeśli sterownik będzie w małej, wyposażonej w dużą moc cieplną grzejników łazience, niż w przypadku gdyby sterownik był w salonie, gdzie czas do podniesienia temperatury o np. 3st będzie o 100% dłuższy niż czas dla łazienki....

 

Słyszałem jednak, że TYBOX nie potrafi sterować pogodówką, krzywą grzewczą ani temperaturą c.w.u. - jedyn słowem potrafi tylko ułamek tego co przewodowy CAR V2 - stąd pytanie do Państwa jak to z tym jest w praktyce i czy wg Was lepiej mieć przewodowy CAR V2 - zamontowany na stałe w np. najzimniejszym pokoju i stamtąd sterować krzywą grzewczą, temperaturą c.o. i temperaturą c.w.u., czy może lepiej mieć bezprzewodowego TYBOX'a a sterowanie bardziej zaawansowane realizować bezpośrednio z panelu LCD kotła w kotłowni ?? czy da się z kotła sterować np. krzywą grzewczą ???

 

Będę wdzięczny za podzielenie się Państwa doświadczeniem i opiniami - gdyż ja swoją wiedzę w tym zakresie zgłębiam dopiero może 2 tygodnie, fachowcem nigdy nie będę, a jednak chcę świadomie wybrać najlepsze rozwiązanie.

 

Pozdrawiam,

Krzysztof

 

 

Witam,

 

Sam mam Immergasa, co prawda inny model ale do sedna - wspominasz że będziesz miał w domu i kaloryfery i podłogówkę - przy takim mieszanym ogrzewaniu i tak będziesz potrzebował różnych temperatur zasilania dla tych stref ( podłogówka i kaloryfery ) nie wiem jak chcesz zrealizować sterowanie podłogówką bo tutaj są różne szkoły ale najprostszym ( i w sumie najdroższym ) rozwiązaniem jest zastosowanie DIMa - grupy pompowej Immergasa. Ja też mam ogrzewanie mieszane i jedną strefą steruje mi SCAR - podłogówką i tam mam osobną krzywą grzania, a drugą strefą - kaloryferów steruje Tybox 810 a krzywa dla tej strefy ustawiana jest na kotle.

 

Co do modulacji kotła - problem polega na tym że większość kotłów ( tak jak mój Zeus ) ma za dużą moc minimalną w stosunku do zapotrzebowania domu na ciepło - jak mamy temperatury takie jak teraz kotły pracują z mocą minimalną która przy przewymiarowanym kotle jest sporo za duża - tak jak u mnie - minimalna moc Zeusa Superior to 4,7 kW i z taką pracuje a wystarczyło by spokojnie jakby pracował np na 2 kW - zużywając oczywiście mniej gazu. Policz dobrze czy nie wystarczy ci model X 12 z modulacją od 1,9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wg mnie tu jest sprawa dość prosta: Nie kupuj pieca gazowego!! przy takim ociepleniu nie ma to sensu, tym bardziej że wodę będziesz miał grzaną z solarów. Sądzę, że Twój dom bedzie miał zapotrzebowanie na ciepło 3 a najwięcej 5kW. Tak małych piecy gazowych jeszcze nie widziałem. Najprostszym rozwiązaniem jest ogrzewanie elektryczne. Natomiast jeśli jest to budynek już istniejący to proponuje PC powietrze-woda. Natomiast jeśli jest to budynek nowy, na etapie proj lub inwestycji to w tym momencie tylko i wyłacznie ogrzewanei el. Unikasz osztów inwestycji w instalacje ogrzewania, przyłączą gazu, budowy kominów, etc.

Pozdrawiam

 

ok dziekuje pieknie ale jest jeden problem,ja nie chce ogrzewac cwu i co pradem:) czy takiej kubatury (ok 230m3) nie da rady ogrzac piecem gazowym, nie ma takich?

Nie pytam jakie ogrzewanie wybrac tylko jaki piec gazowy byscie mi polecili do mojego domku.:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje pieknie ale jest jeden problem,ja nie chce ogrzewac cwu i co pradem:) czy takiej kubatury (ok 230m3) nie da rady ogrzac piecem gazowym, nie ma takich?

Nie pytam jakie ogrzewanie wybrac tylko jaki piec gazowy byscie mi polecili do mojego domku.:)

pozdrawiam

 

Witaj

Szukaj kotła z jak najniższą mocą minimalną osobiście na chwilę obecną nie znam kotła który ma niższą moc minimalną niż Immergas victrix x 2 12KW moc minimalna tego kotła 1,9KW ale nie wiem czy i to dla Ciebie nie będzie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...