Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przy odkręconych na full grzejnikach efektem jest wzrost temperatury w pomieszczeniach do 23 - 25 stopni - jak dla mnie to za gorąco i to przy temperaturze zasilania na kotle nastawionej na 35 stopni - niżej się już nie da

 

kocioł z tego co wiem nie ma modulacji mocy - nic o tym nie ma w instrukcji - na moje oko wygląda to tak, ze palnik albo zapala się na maksa , albo wcale się nie pali (poza stałym płomykiem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

topmek przy systemie rozdzielnym spalin każdy powinien dać radę.

Krismarzyk, tak moim zdaniem to trzeba mieć małe wymagania aby być zadowolonym z 45 litrowego zasobnika :) nie ma mowy aby obniżki temperatur czy ciśnienia nie były widoczne :) Mogę się mylić i lepiej by było aby wypowiedział się jakiś użytkownik który stale ma kontakt z takim rozwiązaniem, obojętnie jakiej firmy ma piec. Warto aby ktoś też określił przybliżone zużycie wody.

Jeśli przepływ na baterii będzie ok 10 litrów na minutę to na ile minut wystarczy taki zasobnik ? możemy dodać trochę czasu na to, że będziemy mieli cieplejszą wodę i wymieszamy ją z zimną. Jeśli ktoś w tym samy czasie odkręci ciepłą wodę gdzieś indziej to wyciągniemy z zasobnika np. 15 litrów na minutę.

Na krótkie pysznice może się to sprawdzić, piec blisko punktów poboru wody, dobra izolacja rur.

 

Witam

Nie koniecznie na krótkie prysznice. Piece z zasobnikiem wbudowanym mają dużą moc, dlatego z tych 45l ciepłej wody jesteś w stanie napełnić wannę 200l, ponieważ przy swojej mocy mogą podgrzewać wodę przepływowo. Mieszkam w szeregowcu i mój sąsiad posiada właśnie Immergas'a VICTRIX ZEUS 26 1 I. B go chwali. Ja w przyszłości również planuje wymienić piec właśnie na Immergasa.

A co do spadków ciśnienia wody przy poborze z kilku pkt, to niezależnie jaki to jest piec, to spadek ciśnienia przy otwarciu kilku kranów i tak będzie. Wiele czynników na to wpływa, ale najważniejszym z nich jest wielkość Twojego przyłącza wodociągowego do budynku. Jak ktoś uważał na fizyce w szkole, to wie o czym pisze. Przecież jak załóżmy, że masz przyłącze wykonane z rury 1 1/4 cala (2bary), a instalacje domową wykonaną rurkami 3/4, to jakbyś się nie starał, to przy poborze w kilku miejscach jednocześnie nie uzyskasz ciśnienia jak przy poborze w jednym miejscu.

Pozdrawiam

Edytowane przez dymek1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy odkręconych na full grzejnikach efektem jest wzrost temperatury w pomieszczeniach do 23 - 25 stopni - jak dla mnie to za gorąco i to przy temperaturze zasilania na kotle nastawionej na 35 stopni - niżej się już nie da

 

kocioł z tego co wiem nie ma modulacji mocy - nic o tym nie ma w instrukcji - na moje oko wygląda to tak, ze palnik albo zapala się na maksa , albo wcale się nie pali (poza stałym płomykiem )

 

Jeżeli przy zasilaniu 35st masz temp. 23 -25st to masz idealne warunki dla kotła kondensacyjnego. Chyba wymiana kotła to jedyna szansa na obniżenie zużycia gazu w Twoim przypadku

Edytowane przez adam998
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile podgrzew na bieżąco w pewnym stopniu jest możliwy przy wymienniku płytowym to już raczej nie przy wężownicy.

 

Wydaje mi się, że jeśli wężownica ma odpowiednią moc, powierzchnie oddawania ciepła jest na tyle duża, że może przekazać wymaganą ilość ciepła do wody dopuszczanej do zasobnika, to takie zjawisko jest możliwe. Producent (Immergas) w karcie katalogowej do zeusa podaje, że piec jest w stanie podgrzewać na bieżąco wodę o 30 stopni przy przepływie 13l/min. to Tyle ile mój aktualny Brotje przy wymienniku płytowym (przepływowy).

 

A tak przy okazji, czy Twój domek nie znajduje się w okolicach Czerwonaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli wężownica ma odpowiednią moc, powierzchnie oddawania ciepła jest na tyle duża, że może przekazać wymaganą ilość ciepła do wody dopuszczanej do zasobnika, to takie zjawisko jest możliwe. Producent (Immergas) w karcie katalogowej do zeusa podaje, że piec jest w stanie podgrzewać na bieżąco wodę o 30 stopni przy przepływie 13l/min. to Tyle ile mój aktualny Brotje przy wymienniku płytowym (przepływowy).

 

A tak przy okazji, czy Twój domek nie znajduje się w okolicach Czerwonaka?

 

Czyli jeden kran da rade na bieżąco podgrzewać do ok 40 stopni, ale co jak pojawiają sie dwa żródła z zapotrzebowaniem na ciepłą wodę jednocześnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi . Właśnie pojawiła się opcja, że wymienię go szybciej niż myślałem. Ktoś chce odsprzedać za trochę ponad tysiąc złotych dwu-trzyletni dwufunkcyjny kociołek Junkersa o mocy ponoć około 20 kW. Na razie wiem o nim tylko tyle, bo info przez kogoś. Kociołek był użytkowany przez okres około roku w Reichu i został zdemontowany. Gdyby ten kocioł odpowiadał parametrami do mojej chałupy, to przy tej cenie to chyba by była rewelacja ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku nastąpi chwilowy spadek ciśnienia. Bo nie sadze, aby w ktoś napełniał sobie wannę do kąpieli, a w tym samym czasie 2 osoba brała prysznic.

 

Przy dwóch łazienkach to spokojnie moze sie zdażyć, ba ja nawet przy jednej taką sytuacje miałem, gdy brałem prysznic, żona stwierdziła, ze napusci sobie wody do wanny, bo ma ochote na kąpiel. Na szczescie ja mam zasobnik i spokojnie dało to radę :p

 

Oprócz małego spadku cisnienia, nastąpi zmniejszenie temperatury wody ciepłej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście mi jeszcze pomóc w doborze grzejników. Chodzi mi jaka moc powinna być na każdy grzejnik.

 

Parametry:

- pow. całkowita użytkowa 134.56 m2

- średni współ. przenikania ciepla osłony budynku U=0,340 (W/m2 x K)

- budynek wykonany w tech. tradacyjnej, ściany dwuwarstowe z pustaka ceramicznego Protherm 25 P+W o gr. 25 cm, ocieplone styropianem 15 cm;

- kubatura 668 m3

parter:

- salon z kuchnią 35.5 m2

- łazienka i pomieszczenie gospodarcze 5.7 m2

- wiatrołap 2.6 m2

- korytarz 5.5 m2

- garaż 26.5 m2

piętro:

- korytarz 4.7 m2

- łazienka 5.6 m2

- pokoj 1 - 13.2 m2

- pokoj 2 - 11.8 m2

- pokoj 3 - 11.5 m2

- pokoj 4 - 11.7 m2

poddasze nieużytkowe

 

przewidziane jest 8 grzejników zwykłych (z czego dwa w salonie) i 2 łazienkowe

 

grzejniki podejśćie dolne, deweloper przewidział 6 x v22, 1 x v11, 1 x v33 plus łazienkowe

 

deweloper przewidział następujace grzejniki Immergasa:

 

V22 600/1400 - 2 szt.

V22 900/700 - 1 szt.

V22 600/900 - 1 szt.

V33 900/400 - 1 szt.

V22 900/600 - 1 szt.

V22 900/500 - 1 szt.

V11 600/500 - 1 szt.

Grzejniki łazienkowe SA 25/60 - 1 szt.

Grzejniki łazienkowe SA 30/60 - 1 szt.

 

 

Grzejniki Immergasa sa jak dla mnie drogie. Sprawdziłem grzejniki Delonghi i są tansze. I chciałbym chyba je wziąźć. Sprawdziłem ile te zaproponowane przez dewelopera mają mocy i sprawdziłem jakie moce mają odpowiedniki Delonghi. Oczywiscie sie roznia - w czesci Delonghi ma moc o 10% wieksza, a w czesci o 10% mniejszą.

 

Zastanawiam się to wszystko zostało prawidłowo wyliczone. Rozumiem że wysokość to pewno tak, ale nie wiem jak z długością a tym samym mocą.

 

Mógłby ktoś mi pomóc? Jak to się liczy. WIem że mnoży się m2 razy ilość Watów ale jeżeli mam salon to mam brać tylko powierzchnie salonu do m2 czy również korytarz wejściowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się to wszystko zostało prawidłowo wyliczone. Rozumiem że wysokość to pewno tak, ale nie wiem jak z długością a tym samym mocą.

Mógłby ktoś mi pomóc? Jak to się liczy. WIem że mnoży się m2 razy ilość Watów ale jeżeli mam salon to mam brać tylko powierzchnie salonu do m2 czy również korytarz wejściowy?

Czy korytarz uwzględniać? Tak. Będzie w nim uciekało ciepło i któryś grzejnik będzie musiał je dostarczyć.

 

Raczej wystrzegaj się uogólnień typu: stały_współczynnik[W] x powierzchnia[m2] (choć, oczywiście, lepsze to, niż nic).

Najlepiej zamodelować swój dom w programie Audytor OZC, ale program wymaga "wgryzienia się" i, choć w sumie jest intuicyjny, z początku, może przerażać.

Na początek spróbuj określić zapotrzebowanie każdego z pomieszczeń tutaj: http://regulus.com.pl/program/dobor-grzejnikow.html

 

Grzejniki V33 wyglądają paskudnie. Są bardzo grube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze rozumiem ze jezeli wiem ze w danym pomieszczeniu ma byc 1500 W i wiem jaka jest mozliwa wysokosc i szerokosc w miejscu gdzie ma byc grzejnik to moge zarowno wziazc v22 jak i v33 - rozumiem ze v33 bedzie krotszy bo ma wieksza moc, czyli jezeli chce zastapic v33 ggrzejnikiem v22 to musze znalezc v22 ktory ma zblizona moc do v22 i zmiesci sie w zaplanowanym dla niego miejscu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dymek1984 i dlatego takie piece produkują :) sam miałem taki przez kilka lat :)

"okolice Czerwonaka " taak

 

Witam

To rozumiem, że nie jesteś zadowolony z takiego rozwiązania, jak piec ma mały zasobnik wbudowany? bo rozważam jeszcze zakup immergasa 12kW plus mały ogrzewacz z wężownicą wielkości 80l. Czy takie rozwiązanie jest b komfortowe? Wg danych producenta, tu wydajność to ok 17l/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli w wiatrołapie i korytarzu mam podłogówkę i na korytarzu nie mam przewidzianego grzejnika to czy mam m2 z korytarza dorzucić do salonu - jest to pierwsze pomieszczenie z grzejnikami?

 

2. Jeżeli mam wc razem z kotlownia i nie zamierzam stawiac scianek by je odddzielac czyli jednym wejsciem wejdzie się do wc i kotlowni to do doboru grzejnika mam do powierzchni wc doliczac powierzchnie kotlowni?

 

3. czy mam do któregoś grzejnika doliczyć moc na powierzchnie schodow z parteru na pierwsze piętro np. do grzejnika na korytarzu na pierwszym piętrze?

 

4. zastosowałem progam purmo DSG i wyszły mi dziwne rzeczy w stosunku do obliczeń dewelopera. Abstrahuje od wielkosci grzejnikow etc. Progam wyliczyl mi zapotrzebowania poszczegolnych pomieszczeń np. dajmy na to na salon wyliczyl 1500 W. Sprawdzam nastepnie laczna moc 2 grzejnikow ktora proponuje deweloper dla tego pomieszczenia i mają one przy 75/65 az 4600 W!!! Rozumiem że ze względu na kondensata musze dobrac grzejniki na 55/45 wiec te 1500 w przeliczac prawie razy 2 ale to mi daje ok 3000 W a do 4600 W to jeszcze daleka droga.

 

5. program purmo DSG sugeruje mi wszedzie grzejniki V11 zamiast zasugerowanych mi przez dewelopera v22. czy warto v22 czy wystarcza v11 tylko jest kwestia doboru mocy tych grzejnikow.

 

6. majac na uwadze ze wychodzi mi rozbieznosci, chcialbym moze zlecic komus zrobienie obliczeń na grzejniki do mojego domu - dalbym wykaz powierzchni, technologie wykonania budynku. Czy macie moze do polecenia kogos kto takie obliczenie moglby mi zrobic i ile coś takiego by kosztowalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...