Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

 

Mam na oku kocioł Beretta Conica Green 25kW, jest dobra oferta z programatorem, kominem, zasobnikiem 120l i montażem za 5500. Nie mam żadnych uprzedzeń, ale chciałbym poznać opinię "znawców". Znajomy hydraulik stwierdził tylko, że dzisiaj kotły w tym przedziale cenowym niczym się nie różnią. Beretta jest składana w Polsce, w Bydgoszczy jest sporo serwisów, co mi pasuje. Daje 3 lata gwarancji no i ma wymiennik z mosiądzu i nierdzewki.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Pracownikiem buderusa może nie jesteś, ale instalatorem pewnie już tak.

 

Tak czytam i dla mnie to w 90% marketingowy bełkot. Jedyne co znalazłem to faktycznie pompa w GB162 jest bardziej energooszczędna, cała reszta to zwykłe bicie piany, szczególnie te 280 lat doświadczenia w technice grzewczej:lol2:

 

- nagroda IF Design Award to coś podobnego do red dot - znaczy tyle że ładnie wygląda, nie ma nic wspólnego z parametrami

- sprawność 110% - wszystkie kondensaty maja podobną - nic z tego nie wynika na + dla Buderusa\

- możesz mi konkretnie wytłumaczyć dlaczego wymiennik ze szlachetnej stali jest gorszy od aluminiowego?

- inteligenty tryb pracy palnika - bardziej inteligenty niż moja lodówka? Na czym polega ta inteligencja a przede wszystkim oszczędność?

- elektroda z ceramiczną oprawą to raczej standardowe rozwiązanie a nie extra wypas

- Flow plus - kolejne superhiperultra niewiadomo co ale fajnie brzmi - jakiś konkret o tej oszczędności by się przydał

- aluminiowe rury wymiennika... itd - no jak są aluminiowe to musieli je czymś pokryć bo piec by nie pociągnął 2 miesięcy.

- wyjątkowa wydajność... - to znaczy konkretnie jaka?

- system sterowania.. - system jak system, tez nie widzę nic wyjatkowego, normalne rozwiązanie.

 

Najlepsza jest cena tego pieca, bez 60% rabatu nawet bym się nie przyglądał temu urządzeniu, no i póki co 2 letnia gwarancja nie bardzo przystaje to takiej hiper jakości moim zdaniem, a przy tej cenie to wręcz porażka.

 

Nie twierdzę że nie warto kupować droższych rozwiązań ( mój piec najtańszy nie był ale też nie kosztował 10 tys. ), ale powinne one dawać wymierne korzyści których tutaj po prostu nie widzę - 30W różnicy na pompie nie zwróci się nawet przez 280 lat kolejnych doświadczeń w technice grzewczej.

 

Nagroda za design akurat jest najmniej istostna.

To co jest istotne to minimalna modulacja i sprawność - w tym przypadku 15% i 110,5% oraz budowa wymiennika tzw samoczyszcząca - czekam na listę kotłów innych producentów z tymi parametrami, ja nie znam ale może ktoś analizował i przedstawi taką listę.

Pomijalne już wydają się być kwestie możliwości rozbudowy automatyki tego kotła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i mi ktoś doradzi, bo ja jestem zupełny laik i do tego kobieta :) przebrnęłam właśnie przez kawał tego wątku i sporo się dowiedziałam, ale wciąż to za mało...... Audytor ozc też cholera nie dla mnie, za trudny......

 

Jaki piec mi radzicie do domku parterowego z poddaszem użytkowym, 330m2 podłogi w tym 40m2 garaż w bryle, 240 m2 powierzchni użytkowej, ocieplenie styro 20 cm, dach wełna mineralna 30 cm, 5 osób w tym 3 dzieci. Będzie ogrzewanie gazem z butli. Miało być podłogówka + kaloryfery, ale po lekturze wątku skłaniam się ku 100 % podłogówka. Będą 2 łazienki, które mogą być używane w tym samym czasie.

 

Rozważam albo piec i do co i do cwu, ewentualnie piec do co, mała pompa powietrzna na potrzeby cwu.

 

Na razie mam dwie propozycje od hydraulików:

1. Kocioł gazowy kondens. Brotje BBK 22E z podgrzewaczem warstw. 95L, automatyka pogodowa - 9500

 

2. Buderus GB 072 w pakiecie ze zbiornikiem 120l + sterownik pogodowy RC-35 + czujnik zewnętrzny + czujnik CWU As - 1 - 6450 zł.

 

Dzięki z góry

Edytowane przez qlesh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kotłownia DUVAL THEMA CONDENS f18 z zasobnikiem 150 - cena wyjściowa

2. kotłownia BUDERUS GB 072 PLUS 20KW z zas. S120/3 - minus 540zł od ceny wyjściowej

3. kotłownia DUVAL ISOFAST F30 - bez zmian

4. kotłownia VAILLANT VC 226/3-3 ecoTEC pro - bez zmian

5. kotłownia Prestige Solo ACV 18 z zasobnikiem HL130 - plus 2500 od ceny wyjściowej

 

Które rozwiązanie będzie lepsze? Tańszy kocioł Saunier Duval czy może warto dołożyć do ACV? Już mam niezły mętlik z tymi kotłami i nie wiem na co się decydować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do osób ogrzewających dom gazem ziemnym.

Cztery lata temu pobudowałem dom w miejscu gdzie nie było gazu, do ogrzania domu używam automatycznego pieca na paliwo stałe (eko groszek). Piec + instalacja kosztowała mnie około 13 tyś zł, do chwili obecnej wszystko działa bez zarzutu sezon grzewczy dla domu 145 m2 kosztuje mnie około 2,6 tyś.

W tym roku z inicjatywy mieszkańców ulicy został złożony wniosek o budowę gazociągu, sprawa potoczyła się dość sprawnie i mam przed sobą umowę z „mazowiecką spółką gazownictwa” którą mogę podpisać lub nie do 16.06.2012.

W umowie ww. spółka określa koszty wybudowania gazociągu i odnogi do mojej bramy koszt całkowity to grubo powyżej 150 tyś. ja muszę zapłacić 2,2 tyś, umowa zobowiązuje mnie w terminie 19 miesięcy od daty zawarcia do podłączenia do gazociągu (wykonawcą ma być firma wskazana przez spółkę) oraz rozpoczęcia odbioru gazu.

Pytania:

Jakie mogą być orientacyjne koszty podłączenia do gazociągu wliczając w to wszystkie odbiory i jakiś najtańszy piec ?

Czy spółka jest w stanie wymusić na mnie odbiór gazu w ilości jaka została zawarta we wniosku.

Jakie są koszty miesięczne posiadanie przyłącza gazowego czyli chodzi o koszty stałe nie związane ze zużytymi metrami gazy (np.: koszty przesyłowe, koszty konserwacji gazociągu itp.)?

 

Bardzo proszę o pomoc, być morze ktoś był już w podobnej sytuacji, generalnie moim celem jest przejście na gaz ale dopiero jak obecny piec się

zużyje.

 

pozdrowienia,

facy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facy1- Jeśli dobrze rozumiem- 2,2tys. masz zapłacić jako udział w realizacji gazociągu i potem dodatkowo za przyłącze? nie wiem, czy obecnie przepisy jeszcze na pozwalają- w końcu w interesie gazowni jest doprowadzić i sprzedać gaz. Klient płaci za przyłącze. U mnie przyłącze do 15m to koszt ok.1,8tys. zł. Koszty stałe ą różne w kraju, niektórzy ponoć płacą do ok.100zł mimo, że gazu zużywają niewiele, np. w lecie.

Inne koszty- kominiarz, projekt instalacji gazowej wewnętrznej, odbiór z gazowni też różne ceny.

Piec- zależy jaki chcesz: jedno- lub dwufunkcyjny, kondensacyjny. Praktycznie każdy poradzi sobie z Twoją powierzchnią.

Jeśli jest to możliwe, możesz kupić piec z zamkniętą komorą spalania, a przewód spalinowy wyprowadzić przez ścianę zewnętrzną- odpada koszt kominiarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Sporo się naczytałem w tym temacie i wiem że do mojego segmentu najlepszym rozwiązaniem byłby piec jednofunkcyjny, jednak z racji ze kocioł zamontowany mam w łazience nie mam miejsca na takie rozwiązanie poszukuje najlepszego rozwiązania w postaci kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego z zasobnikiem, który w moim przypadku będzie się dobrze sprawdzał.

 

Segment:

-140m powierzchni całkowitej (w tym 25m garaż)

-Dwie łazienki (jedna nad drugą w jednej prysznic w drugiej wanna)

-Ogrzewanie podłogowe tylko w łazienkach i kuchni, reszta kaloryfery VASCO 10sztuk.

-Budynek ocieplony styropianem 24cm

 

Jaki model pieca dwufunkcyjnego z zasobnikiem byście polecali???

 

Może któryś z poniższych modeli?

-De Dietrich MCR II 24-28 BIC

-IMMERGAS VICTRIX ZEUS 26 1 I

-IMMERGAS VICTRIX ZEUS SUPERIOR 26 kW

-JUNKERS Cerapur Acu ZWSB 24/28-3A

 

I Kotły Stojące z zasobnikami ok 100l:

-JUNKERS Cerapur Modul ZBS 14/100S-3MA

Nominalna moc grzewcza c.o.: 2,9 - 14,2 kW

-VAILLANT ecoCOMPACT VSC 126/2-C140

Nominalna moc cieplna przy 40/30 °C: 5,3 - 15,2 kW

Edytowane przez jarroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo się naczytałem w tym temacie i wiem że do mojego segmentu najlepszym rozwiązaniem byłby piec jednofunkcyjny, jednak z racji ze kocioł zamontowany mam w łazience nie mam miejsca na takie rozwiązanie poszukuje najlepszego rozwiązania w postaci kotła kondensacyjnego dwufunkcyjnego z zasobnikiem, który w moim przypadku będzie się dobrze sprawdzał.

 

Segment:

-140m powierzchni całkowitej (w tym 25m garaż)

-Dwie łazienki (jedna nad drugą w jednej prysznic w drugiej wanna)

-Ogrzewanie podłogowe tylko w łazienkach i kuchni, reszta kaloryfery VASCO 10sztuk.

-Budynek ocieplony styropianem 24cm

 

Jaki model pieca dwufunkcyjnego z zasobnikiem byście polecali???

 

Może któryś z poniższych modeli?

-De Dietrich MCR II 24-28 BIC

-IMMERGAS VICTRIX ZEUS 26 1 I

-IMMERGAS VICTRIX ZEUS SUPERIOR 26 kW

-JUNKERS Cerapur Acu ZWSB 24/28-3A

 

I Kotły Stojące z zasobnikami ok 100l:

-JUNKERS Cerapur Modul ZBS 14/100S-3MA

Nominalna moc grzewcza c.o.: 2,9 - 14,2 kW

-VAILLANT ecoCOMPACT VSC 126/2-C140

Nominalna moc cieplna przy 40/30 °C: 5,3 - 15,2 kW

 

Osobiście wziąłbym ZBS 14/100s-3MA najlepiej dopasowany mocą do budynku a zbiornik warstwowy zapewnia bardzo szybki dostęp do ciepłej wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rapczyn, ciężko mi znaleźć jakiekolwiek opinie użytkowników na temat tego kotła, jednak w opisie prezentuje się bardzo ciekawe. Myślisz, że będzie to najlepsze rozwiązanie w mojej sytuacji? Może jeszcze jakaś ciekawa pozycja? Sporo pozytywnych opinii można przeczytać o kotle IMMERGAS VICTRIX ZEUS 26 1 I.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo czeka mnie remont domu, w planach mam wymianę wszystkich grzejników, rur od ogrzewania i pieca gazowego.

Dom ma parter i pierwsze piętro, w sumie jakieś 130m^2, odległości od pieca nie przekraczają 7-8m.

W domu 4 dorosłe osoby, prysznic, wanna, 4 zlewy. Kocioł ma służyć do ogrzewania domu i CWU.

Z racji braku miejsca biorę pod uwagę tylko piece z zamkniętą komorą spalania i najpoważniej myślałem o tych, z wbudowanym zasobnikiem.

Chciałbym zapytać, czy warto inwestować w kondensaty, bo wiem, że wykorzystują one swą max sprawność tylko w określonych warunkach,

w związku z tym boję się, że będę miał kondensat działający jak zwykły kocioł..

Na rynku jest kilka modeli piecy niekondensacyjnych z wbudowanym zasobnikiem, zastanawiałem się nad:

-Saunier Duval Isotwin F25 H-mod

-Immergas Zeus

-Vaillant Aqua Plus

Ma ktoś doświadczenia w ich użytkowaniu? Jak wygląda serwis (Poznań)

i ile kosztują części, gdyby coś się zepsuło?

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

niedługo czeka mnie remont domu, w planach mam wymianę wszystkich grzejników, rur od ogrzewania i pieca gazowego.

Dom ma parter i pierwsze piętro, w sumie jakieś 130m^2, odległości od pieca nie przekraczają 7-8m.

W domu 4 dorosłe osoby, prysznic, wanna, 4 zlewy. Kocioł ma służyć do ogrzewania domu i CWU.

Z racji braku miejsca biorę pod uwagę tylko piece z zamkniętą komorą spalania i najpoważniej myślałem o tych, z wbudowanym zasobnikiem.

Chciałbym zapytać, czy warto inwestować w kondensaty, bo wiem, że wykorzystują one swą max sprawność tylko w określonych warunkach,

w związku z tym boję się, że będę miał kondensat działający jak zwykły kocioł..

Na rynku jest kilka modeli piecy niekondensacyjnych z wbudowanym zasobnikiem, zastanawiałem się nad:

-Saunier Duval Isotwin F25 H-mod

-Immergas Zeus

-Vaillant Aqua Plus

Ma ktoś doświadczenia w ich użytkowaniu? Jak wygląda serwis (Poznań)

i ile kosztują części, gdyby coś się zepsuło?

Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Jeśli kocioł gazowy to tylko kocioł kondensacyjny sterowany pogodowo czyli w zależności od temp. zew. odpowiednia temp. na zasilaniu c.o.

Czy dom jest ocieplony?

Jeśli planujesz remont z pruciem, warto zastanowić się nad instalacją wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Wracam po 8 m-cach i ciągle mam dylematy

stoję przed wyborem pieca gazowego, instalację mam już zrobioną od 7 lat połączone grzejniki i podłogówka z mieszaczem i sterowaniem pogodowym.

Kubatura mojego domu to 750 m3

Powierzchnia użytkowa 175 m2 po podłogach około 300 m2 z użytkowym poddaszem

Ściana 30 cm porotherm+10 cm styropianu poddasze wełna 25 cm

 

Generalnie dom jest ciepły a aktualnie ogrzewany ekogroszkiem

 

Stoję przed dylematem który kocioł wybrać:

1. Cerapur Smart 14-3

2. Cerapur Comfort 16-3 - czy warto dopłacać, jaka jest różnica między tymi kociołkami?

3,De Dietrich Innovens MCA15 - ale ten jest już dużo droższy

4. Buderusa GB072 - przyzwoita cena - porównywalna do Smarta

5. GB162 cena podobna Junkersa Comforta

 

Podpowiedzcie mi proszę, bo zaczynam świrować :-)

 

Czy warto dopłacać do droższych piecy? Jakie będę miał korzyści?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) połączone grzejniki i podłogówka z mieszaczem i sterowaniem pogodowym.
Bardzo mnie interesuje jak masz rozwiązaną kwestię obniżenia temperatury wody w podłogówce. Mieszaczem termostatycznym? Pewnie nie. Mieszaczem realizującym podmieszanie według ustalonych proporcji? Czy na mieszaczu masz siłownik zmieniający nastawę w zależności od temperatury reprezentatywnego pomieszczenia z podłogówką, czy proporcje są stałe i niezmienne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

od początku mam mieszacz, który jest sterowany pogodowo przez czujnik zewnętrzny za pomocą sterownika compit.

Działa to w taki sposób, że w zależności od tego jaka jest temperatura na zewnątrz, taką ustawiona na sterowniku mieszacz podaje na podłogówkę.

Dodatkowo mam jeszcze siłowniki na pętlach, które są sterowane czujnikami wewnętrznymi montowanymi w pomieszczeniach i w przypadku kiedy temperatura w pomieszczeniach osiągnęła zadaną przymykają poszczególne obiegi - to rozwiązanie wyeliminowałem po pierwszym sezonie otwierając na max'a sterowniki i regulując odpowiednią temperaturę na compit'ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...