Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

po przeczytaniu formu zgłupiałem. Wczoraj byłem w salonie Viessmanna i miałem kupić Vitopend100 z zasobnikiem 150L. Ale facet powiedział, że ten model to głownie idzie ne developerkę bo jest tani a do domów ludzie biorą kondensacyjny ( nie pamiętam modelu ) ale koszt to 12tys PLN.

Dom mam z Ytonga 36,5 + syropian 8cm.

I już teraz zupelnie nie wiem co wybrac. To co zwróciło moją uwagę na formu to to, że większośc z was nie bierze pod uwagę Viessmanna. Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Jeżeli ktoś jeszcze jakieś argumenty to poproszę.

Chciałbym w tym tygodniu kupić piec i mieć już to z głowy.

 

za deditrichem najlepszy argument to jednak cena/jakosc. Kondensat dobrej jakosci z zasobnikiem 100l, sterownikiem pogodowym, czujnikiem temp zew, interfacem z zaworem mieszjacym i podlaczeniem do komina wyszedl mnie 6400PLN brutto - wszystklo oryginał

Jak pisalem w innym watku mcr24 jest do konca wrzesnia w promocji i goly kociol z zasobnikiem w ofercie dla instalatorow wychodzi jakies 4800 brutto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu formu zgłupiałem. Wczoraj byłem w salonie Viessmanna i miałem kupić Vitopend100 z zasobnikiem 150L. Ale facet powiedział, że ten model to głownie idzie ne developerkę bo jest tani a do domów ludzie biorą kondensacyjny ( nie pamiętam modelu ) ale koszt to 12tys PLN.

Dom mam z Ytonga 36,5 + syropian 8cm.

I już teraz zupelnie nie wiem co wybrac. To co zwróciło moją uwagę na formu to to, że większośc z was nie bierze pod uwagę Viessmanna. Dlaczego?

 

JA POSTAWIŁEM NA BERETTĘ KOMPACT GREEN I NIE ŻAŁUJĘ ! BYŁ O POŁOWĘ TAŃSZY OD PODOBNEGO VIESSMANNA. MAM 3 LATA GWARANCJI I SUPER SERWIS ! SPRZEDAWCY VISSMANNA BYLI BESZCZELNI I IGNOROWALI MOJE PYTANIA. . . NON STOP POWTARZALI ŻE VISSMANN TO "MERCEDES" WŚRÓD PIECY. ŻAŁOSNE. . . ZADUFANE PALANTY !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu formu zgłupiałem. Wczoraj byłem w salonie Viessmanna i miałem kupić Vitopend100 z zasobnikiem 150L. Ale facet powiedział, że ten model to głownie idzie ne developerkę bo jest tani a do domów ludzie biorą kondensacyjny ( nie pamiętam modelu ) ale koszt to 12tys PLN.

Dom mam z Ytonga 36,5 + syropian 8cm.

I już teraz zupelnie nie wiem co wybrac. To co zwróciło moją uwagę na formu to to, że większośc z was nie bierze pod uwagę Viessmanna. Dlaczego?

Arkadiuszu, jeśli mogę Ci coś zasugerować. Proponuję abyś podjechał sobie do Starej Wsi koło Nadarzyna do firmy Instalsan-bud. Porozmawiaj z właścicielem Panem Janem Pawlicą, a na pewno Ci doradzi co wybrać. Facet ma pojęcie i nie opowiada farmazonów. Przecież nie masz daleko, a rozmowa nic nie kosztuje. Sklep wygląda imponująco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, pomóżcie, jaki piec gazowy wybrać do niewielkiego domku 140 m. Ma być przede wszystkim ekonomiczny i tani w eksploatacji. 2-funkcyjny czy może 1-funkcyjny? A może kondensacyjny albo taki z zasobnikiem? Jestem całkiem zagubiona.[/b]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malwinek,

 

fajne masz cyferki po lewej stronie ekranu :D , a ponieważ też mam taką cyferkę ( tylko jedną :cry: ), odpowiadam.

Przeczytaj też teksty tam zawarte, a znajdziesz odpowiedź.

 

A na poważnie.

Czy chodzi Ci o piec, czy kocioł ?

Rozumiem, że o kocioł.

Za mało danych aby Ci pomóc.

Ile osobowa rodzina ?

Jak ocieplony dom ( bilans energetyczny ) ?

Jakie ogrzewanie ; grzejniki, podłogówka ?

 

... ekh, gdyby odpowiedź na Twoje pytanie była oczywista ... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy też mały domek -120m i planujemy podłogówkę plus kaloryferki. Do grzania kupujemy Vaillanta:

http://www.allegro.pl/item241567651_vaillant_ecotec_vc_plus_186_3_5_vih_r_120_.html

Tylko weźmiemy większy zasobnik dwuwężownicowy -200-300l bo chcemy dogrzewać wodę kominkiem z płaszczem wodnym. Jest to kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny. Cena samego pieca bez zasobnika -ok 5tys. Ten konkretnie model i firmę polecił nam nasz instalator -zainstalował już kilkanaście tych pieców i wszyscy sobie chwalą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kociał jednofunkcyjny z zasobnikiem min. 120l (komfort) oraz koniecznie wersja Turbo (zamknieta komora spalania). Podlogowka na osobnym obiegu. Wystaraczy ci piec do gora 21KW (najwazniejszy by mial modulowany planik w naj najwiekszym zakresie np. 5-20KW, a nie 12-20). Rozgladaj sie za vaillantem, buderusem, Detrichem (czy jakos tak).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgladaj sie za vaillantem, buderusem, Detrichem (czy jakos tak).

 

Ja bym mocno polecał De Dietrich - maja teraz duza promocje na kotły MCR. Kocioł z zasobnikiem 100L mozna kupic za 5000PLN brutto. Jakosciowo to w zasadzie to samo co vaillant. Buderus i viessman sa wedlug mnie przereklamowane choc znawca tematu nie jestem :oops: Aha modulacja w zakresie 6 - 24kW i do tego kondensat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Co sądzicie o tym kotle, bo jakoś nie mogłem znaleść opinii na jego temat, a można go kupic w promocji z zasobnikiem 120 l za 5000 PLN netto . Czy wymiennik ze stopu aluminium, który on posiada jest trwały?

Mam do wyboru też Ulrich Wandich Futura+ z zasobnikiem 100l za 4200 PLN (z 7% VAT)- który warto brać?. A może inny kocioł z zasobnikiem ( ale do ok. 5500 brutto)? Dom nowy- szczelinówka+ 15 cm stropian, pow. użytkowa 120 m2, 3 osoby, 3 punkty pobory cwu.

Dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam; ja również cały czas zastanawiam się nad wyborem kotła - 125,91 powierzchni użytkowej i ok. 280 m powierzchni całkowitej (Dom za Rogiem z Muratora wersja z podwójnym garażem ale on będzie zmniejszony). Planujemy ogrzewanie podłogowe ok. 30m2 na dole i łazienka na górze pow. po podłodze 13,18. Jaki kocioł wybrać - dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania i zasobnikiem czy też dwufunkcyjny kondensacyjny z zasobnikiem. Jakie duże grzejniki będziemy potrzebować przy kotle kondensacyjnym, jak to obliczyć?.

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.

 

Pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...