Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

Zdecydowanie Polecam GB072 . Fajna Automatyka RC35 EMS, Bardzo dobry i sprawdzony wymiennik WB6 ,armatura 848 Sigma,Dmuchawa EBMPapst. ,naczynie flamco, zawory bez.SYR, zawór 3-dr. Honywell, Naprawdę Bardzo Dobre i Sprawdzone Komponenty. Jest to bliźniacza konstrukcja bardzo zachwalanego kotła na forum Junkers CerapurSmart. A włoszczyzna to dobra ale na talerzu ;-). Oczywiście taki żarcik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanie. Powiedz mi co sądzisz o piecu Immergas Victrix X 2 v.2011 - 12 kw. czy warto pakować się w to ustrojstwo. Ma bodajże najniższą modulację

 

P.S. Dom 135 mkw + 20 styro na sćianach + 30 w dachu+ ogrzewanie podłogowe po całości

 

 

Możesz samemu (program Audytor OZC), możesz to zlecić.

Kilka osób z FM robi obliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do ciebie pytanie. Powiedz mi co sądzisz o piecu Immergas Victrix X 2 v.2011 - 12 kw. czy warto pakować się w to ustrojstwo. Ma bodajże najniższą modulację

 

P.S. Dom 135 mkw + 20 styro na sćianach + 30 w dachu+ ogrzewanie podłogowe po całości

 

Kocioł ma stosunkowo niską sprawność ( http://pl.immergas.com/products1/kotly_kondensacyjne/1f/victrix_x_2_v2011/x_12_2_i.htm ) i niską cenę.

 

Wiem, że Viessmann to inna półka cenowa ale nowy Vitodens 300-W również moduluje od 1,9kW do 11kW (19kW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Użyteczna sprawność cieplna (40º/30º) przy mocy znam./min. % 107,0 / 106,8"

 

Na Moduli NT 10kW i 20kW dochodzi do 110,2%.

 

 

Czyli rozumiem że to kiepsko?

 

bo rozważam ten piec immergasa oraz junkers cerapur smart 14KW. Podpowiedz mi ktory z tych dwoch będzie lepszym wyborem (cenowo są podobne) i jaki zbiornik na ciepla wode do nich oraz automatykę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że to kiepsko?

 

bo rozważam ten piec immergasa oraz junkers cerapur smart 14KW. Podpowiedz mi ktory z tych dwoch będzie lepszym wyborem (cenowo są podobne) i jaki zbiornik na ciepla wode do nich oraz automatykę?

110% i 107% oznacza tylko tyle, że (o ile te wartości mają odzwierciedlenie w rzeczywistości) kocioł o sprawności 107% będzie miał o 3% większe zużycie gazu (i owych 3% nie uzyskałem odejmując 107 od 110, tylko dzieląc 110,2/107).

Ile chcesz wydać na ogrzewanie? 3 tysiące złotych rocznie? Więc montując Modulę NT wydasz 3000zł, a montując Immergasa wydasz 3000zł+3%=3090zł (3000*1,03). 100 złotych rocznie różnicy. Teraz sprawdź jaka jest różnica w cenie pomiędzy tymi kotłami i zadecyduj który wybrać.

 

Dodam, że granicą sprawności, której nawet marketing nie będzie w stanie przekroczyć (pewnie się jeszcze zdziwię) jest 112%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zastanawiam sie nad wyborem pieca wybrałem wstępnie JUNKERS CERAPUR MODUL ZBS 14/100S-3MA ale jeżeli ktoś taki posiada proszę o opinię , dom posiada ok 140m2 +20m2 garaż , ocieplony 18cm styropian, 50/50 podłogówka/grzejniki, baterie termostatyczne w łazienkach, sterowanie pogodowe.

Mam budżet na piec ok 8000-10000pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem gb072 20 kW. Piec uruchomiony dzisiaj. Teraz muszę rozkumac rc35. Instalatorzy co dzisiaj byli trochę słabi, podłączyli mi cyrkulacje pod piec, ustawili prace wg temperatury wew + wspomaganie pogodówką. Dobra opcja czy nie?

Mam osobną pompę(rozdzielacz - nie wiem jak to fachowo nazwać) pod podłogówkę da się podłączyć ją pod piec jako dodatkowy obieg tak jak cyrkulację, czy trzeba kupować jakiś dodatkowy moduł?

Jakie są wg was optymalne ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie teraz na placu boju Buderus gb 072 14kw i Junkers Cerapur Smart ZSB 14-3 C. Niby kotły niemal bliźniacze, hydraulik poleca Buderusa (bo jest partnerem handlowym), ale widzę, że ten Junkers nie wiedzieć czemu bardzo popularny, a ten Buderus nie. Edytowane przez e_tomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie budowy domu wg projektu "Dom w rododendronach 14". Dom jest wykonany z thermoporu 25, do tego ocieplenie ze styropianu 15 cm. Dach jest ocieplony 25 cm warstwą wełny.

W domu będzie mieszkać 6 osób (są dwie łazienki). W części domu (ok. 25%) jest zamontowana podłogówka.

 

Po wstępnej analizie tematu, wymyśliłem, że kupię piec kondensacyjny jednofunkcyjny + zasobnik (>= 120l) .

Po zasięgnieciu opinii pojawiły się marki: Viessmann, Buderus, Junkers.

 

Tyle na razie wiem. Proszę o poradę: jaki konkretny model powyższych firm wybrać (ma najlepszy współczynnik jakość/cena)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem w trakcie budowy domu wg projektu "Dom w rododendronach 14". Dom jest wykonany z thermoporu 25, do tego ocieplenie ze styropianu 15 cm. Dach jest ocieplony 25 cm warstwą wełny.

W domu będzie mieszkać 6 osób (są dwie łazienki). W części domu (ok. 25%) jest zamontowana podłogówka.

 

Po wstępnej analizie tematu, wymyśliłem, że kupię piec kondensacyjny jednofunkcyjny + zasobnik (>= 120l) .

Po zasięgnieciu opinii pojawiły się marki: Viessmann, Buderus, Junkers.

 

Tyle na razie wiem. Proszę o poradę: jaki konkretny model powyższych firm wybrać (ma najlepszy współczynnik jakość/cena)?

 

Z firm, które wymieniłeś polecam kotły:

Viessmann Vitodens 300-W 11kW *;

Buderus GB162 15kW;

Junkers ZSBR 16-3A.

 

Ze swojej strony dodatkowo mogę polecić kotły:

Broetje WBS 14;

Paradigma Modula NT 10*.

 

Zbiornik wziąłbym pojemności ~200l.

 

Docelowo, moim zdaniem, powinieneś dążyć do koncepcji Sonnenenergie Haus. Sporo osób korzystających z c.w.u., wspaniały dach - oby na południe, prawdopodobnie niskie zapotrzebowanie na energię.

 

* moi faworyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...