Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam, aktualnie posiadam kocioł kondensacyjny vaillant eko tec plus 306/3-5. zakres mocy 10 - 30kW, jednak jest on za duzy to mojego domu 210m2. aktualnie przy -15C kocioł daje rade na nastawie 10kW, krzywej 0,6. niepokoi mnie praca palnika (często się włącza , podgrzewa wodę i się wyłącza) nie powinien on pracować pracą ciągłą ale z jeszcze mniejszą mocą? czy ta za duża moc wpływa na zuzycie gazu znacząco? w okresie przejsciowym grzanie 10kW to raczej wyrzucanie kasy w błoto, dobrze myśle? pozdrawiam i wesołych swiat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o dość istotnym aspekcie. Posiadam również sprzęgło hydrauliczne w układzie. może ono jest przyczyną czestych odpaleń palnika? może nagrzewa mi jedynie krótki obieg/puszcza wode/ponownie nagrzewa krótki obieg/ i tak w kółko. demontować sprzęgło? ponadtt sprzęgło dogrzewa mi powrót....i nici z kondensacji..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy raz na forum i od razu z pytaniem, dobór kotła ?. Ogólne dane, metraż 550m2, kubatura 2500m3, styropian 10cm, dach blacha i 15cm wełna, okna plastikowe. Budynek sezonowy, sezon letni zużycie wody wg. wodomierza 7000l/24h, ogrzewanie 0. Sezon zimowy, woda 0. budynek grzany będzie od połowy grudnia do końca lutego + dogrzanie przed sezonem. Prosił bym o sugestie. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na ofertę ultra all inclusiv Valianta pod mój dom z podpisu?

1 obieg - ok 160 m2 ogrzewanej podłogówki

2 obieg 2 drabinki w łazienkach, 2 płytowce garaż + strych

18 kW C.O. + 150l C.W.U.

VC 186/3-5 ecoTEC plus,VIH R 150, calorMATIC 470, system powietrzno-spalinowy z polipropylenu (w szachcie) do 10 m, kompletny osprzęt, pakiet Ultra All Inclusive 20k netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

W lutym planuję montaż instalacji i kotła gazowego do domu parterowego 110m2 powierzchni uzytkowej.+ 30m2 piwnicy.

1/3 domu to ogrzewanie podłogowe + 8 grzejników. Dom jest raczej nie duży i chyba dość dobrze ocieplony pustak 25+12cm i styropian 8cm, okna 3-szybowe Pagen. Moje podstawowe pytanie brzmi czy opłaca się inwestowac w kocioł kondensacyjny czy turbo z zamkniętą komorą spalania? Pytalem się kilku firm i odpowiedzi to 50/50. Wiem że kocioł kondensacyjny to późniejsza oszczędność na zużyciu, ale jednak wyższa cena kotła, wyższa cena grzejników i wkładu kominowego. Mój dom to 1 łazienka (prysznic i wanna), 4 osobowa rodzina, CWU, zasobnik 120-150l, nie wiem jeszcze czy mieszacz czy rtl? Z tego co wyczytałem roczne koszty gazu to jakieś 4000zł, czyli oszczedność na kotle kondensacyjnym to pewnie z 500zł/rok. Więc czas zwrotu byłby dość długi może nawet dłuższy niż żywotność kotła? Proszę o jakieś opinie no i przede wszystkim doradztwo jeśli kocioł kondensacyjny to jaki?, a jeśli turbo to też jaki?

Bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...