Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Łącznie 80 żeberek w całym domu, czyli 130W*80 + 2*282W (grzejniki łazienkowe)=11kW.

Zdecydowałam się na Junkersa Ceraclass + zasobnik Biawar.

Nie wiem czy 12kW czy 14kW? No i jakoś tej ceny 2300 znaleźć nie mogę.

Ilu litrowy zasobnik będzie dla mnie najbardziej odpowiedni?

 

 

Ceny masz tutaj:

 

http://www.ceneo.pl/1475088

 

Zasobnik co najmniej 120l.

 

Pomyłka z mojej strony - podałem cenę tego modelu z otwartą komorą. Z zamkniętą jest droższy. Za te pieniądze można się zastanowić już nad Cerapur Smart do 14kW albo jeszcze lepiej Immergas Victrix 1.9-12kW. Cena obu to około 3600 PLN. Jeżeli teraz ten dom jest nie ocieplony i taka ilość żeberek wystarcza, to po solidnym ociepleniu będzie sporo przewymiarowana, a więc odpowiednia dla kotła kondensacyjnego. Zawsze "wypoci" jakieś oszczędności.

Edytowane przez psulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytanko.

Mam na short liście dwa piece niemalże w tej samej cenie Buderus GB162 i Viessmann Vitodens 200-W.

Poniżej jest wycena na 25 kW, ale ja będę brać 35 kw.

No i tradycyjne pewnie pytanie - który lepszy - co w moim przypadku oznacza:

1. łatwiejszy w obsłudze

2. mniej psujący się

3. ekonomiczniejszy w działaniu

oraz czy wszystkie istotne składniki zostały ujęte w ofercie, żeby nie wyskoczyły potem "nieprzewidziane wydatki";)

 

Wycena kotłowni na materiałach firmy Viessmann (wszystkie ceny są cenami brutto):

1. Kocioł Vitodens 200-W 26 kW WB2C - 6561 zł

 

2. Zestaw uzupełniający mieszacza (7301063) - 1474 zł

3. Rozszerzenie AM 1 (7452092) - 332 zł

4. Czujnik temperatury NTC (7438702) - 278 zł

5. Sprzęgło hydrauliczne ( nie marki Viessmann) - 520 zł

6. Mieszacz specjalny 3-drogowy R 1" (7338215) - 675 zł

7. Złączki do skręcania 1" (7338231) - 73 zł

8. Urządzenie pomocnicze do montażu nadtynkowego (Z002337) - 639 zł

9. Zanurzeniowy czujnik temperatury sprzęgłą hydraulicznego (7179488) - 280 zł

Dodatkowo:

Komin wysokość 10 m - 1022 zł

 

Materiały do montażu kotłowni - ok. 1000 zł

Koszty robocizny z uruchomieniem - 2000 zł

SUMA: 14 854 zł brutto na VAT 8%

 

Wycena I kotłowni na materiałach firmy Buderus (wszystkie ceny są cenami brutto):

1. Buderus LOGAMAX plus GB 162 25kW + sterownik Logamatic RC 35 - 7746 zł

2. Moduł do sterowania obiegiem grzewczym MM10 - 737 zł

3. Moduł do sterowania instalacji grzewczej WM10 - 572 zł

4. Czujnik temperatury zewnętrznej FA - 45 zł

5. Zestaw przyłączeniowy czujnika bojlera AS 1.6 - 117 zł

6. Siłownik Honeywell - 550 zł

7. Sprzęgło hydrauliczne ( nie marki Buderus)- 520 zł

8. Mieszacz Honeywell 1" - 320 zł

Dodatkowo:

Komin wysokość 10 m - 1022 zł

 

Materiały do montażu kotłowni - ok. 1000 zł

Koszty robocizny z uruchomieniem - 2000 zł

SUMA: 14 629 zł brutto na VAT 8%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny masz tutaj:

 

http://www.ceneo.pl/1475088

 

Zasobnik co najmniej 120l.

 

Pomyłka z mojej strony - podałem cenę tego modelu z otwartą komorą. Z zamkniętą jest droższy. Za te pieniądze można się zastanowić już nad Cerapur Smart do 14kW albo jeszcze lepiej Immergas Victrix 1.9-12kW. Cena obu to około 3600 PLN. Jeżeli teraz ten dom jest nie ocieplony i taka ilość żeberek wystarcza, to po solidnym ociepleniu będzie sporo przewymiarowana, a więc odpowiednia dla kotła kondensacyjnego. Zawsze "wypoci" jakieś oszczędności.

Bardzo dziękuję za odpowiedź i cierpliwość do mnie ;)

Będzie zatem Immergas Victrix 12kW. W sklepie w okolicy 3600zł (brutto).

Można tez kupić zestaw - ten piec z zasobnikiem Immeras 100l w cenie 4800zł lub z zasobnikiem 160l za 5200zł.

Ceny zasobników Biawar kształtują się następująco:

100l - 1100zł, 125l - 1200zł, 150l - 1300zł.

Na co się najlepiej zdecydować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to do Victrixa 12 trzeba dokupić zestaw do podłączenia zasobnika - około 200 PLN (napęd zaworu, sonda do zbiornika). Jeżeli jest on w komplecie firmowym (a pewnie jest), to bierz komplet producenta. Ja bym brał 150-160l (sam mam 220). Zasobnik 100l to trochę mało na czterosobową rodzinę - napełnisz wannę i już trzeba czekać na podgrzanie.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Edytowane przez psulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam, to do Victrixa 12 trzeba dokupić zestaw do podłączenia zasobnika - około 200 PLN (napęd zaworu, sonda do zbiornika). Jeżeli jest on w komplecie firmowym (a pewnie jest), to bierz komplet producenta. Ja bym brał 150-160l (sam mam 220). Zasobnik 100l to trochę mało na czterosobową rodzinę - napełnisz wannę i już trzeba czekać na podgrzanie.

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Zgadza się, zestaw do podłączenia zasobnika jest w tej cenie.

Pięknie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kocioł kondensacyjny WOLF CGB-20 (większy brat CGB-11) od początku marca 2012. Wcześniej, przez ponad 10 lat wisiał na ścianie piwnicy poczciwy, atmosferyczny Vaillant o mocy 21 kW.

Zalety WOLFa w stosunku do Vaillanta:

- pracuje zauważalnie ciszej,

- pobiera powietrze do spalania z zewnątrz, więc można go było umieścić w wygodniejszym dla mnie miejscu piwnicy niż Vaillanta, który pobierał powietrze z pomieszczenia,

- zauważalne mniejsze zużycie gazu ziemnego, ale bez szaleństw - tak około 8-10% (zapewne efekt kondensacji)

Mam w domu grzejniki, podłogówka tylko w łazienkach. Podejrzewam, że przy podłogówce w całym domu (200m2 pow. użytk.) różnica w spalaniu na korzyść WOLFa byłaby większa.

Uważam, że WOLF nie odbiega jakością od innych kotłów dostępnych na rynku. Co prawda mam go tylko 10 miesięcy, ale nie zaliczył żadnej wpadki.

Edytowane przez mishka2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, zestaw do podłączenia zasobnika jest w tej cenie.

Pięknie dziękuję.

 

Tylko jak będziesz robić remont, to nie zapomnij pociągnąć kabelków od kotła do sterownika :). Bezprzewodowe są droższe i trzeba zmieniać baterie, a jakbyś chciała pogodówkę (polecane do kondensatu), to jeden kabel od kotła na elewację po północnej stronie, co najmniej 2m nad ziemią, nie za blisko okien, drzwi itp. Po elewacji/remoncie w środku może być ciężkie do zrobienia, a przy okazji innych prac prawie nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o dobór kotła. Dom parterowy 110m2 pow. użytkowej, 30m2 ogrzewanie podłogowe, 80m2 grzejniki+ piwnica 30m2. OZC - 14kw.

Zastanawiam się nad:

1. Vaillant VC 186/3-5 z zasobnikiem VIH R 120l - cena 6200zł

2. Immergas VICTRIX 24 kW ECO PLUS 160 - cena 5300zł

3. De Dietrich MCR II 24 BS 150 - cena 4900zł

a może coś innego i jak wygląda serwis w okolicach Krakowa?

 

I czy przy takiej powierzchni opłaca się kondesat czy może turbo z zamkniętą komorą spalania i zaoszczędzić z te 2000zł

 

Dodatkowo doradźcie czy opłaca się brać sterownik pogodowy czy wystarczy pokojowy?

Czy lepiej dopłacic do bezprzewodowego czy jednak na kablu?

Czy opłaca się brać głowice do grzejników zwykłe czy takie elektryczne z ustawieniem temperatury no i czy przy takich wogóle potrzebny jest sterownik pokojowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Michałku http://www.mgprojekt.com.pl/michalek planujemy ogrzewanie podłogowe / całość. Jaki piec (najlepiej jednofunkcyjny + zasobnik) polecilibyście?. Z projektem budowlanym zamówiliśmy również projekt ogrzewania podłogowego; wychodzi z obliczeń, iż 9 KW wystarczy. Nie zależy nam na fajerwerkach. Wystarczy aby nie był zbyt drogi i mało awaryjny/dobry serwis :)

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez RafBed
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było 1000 razy to przepraszam - przekartkowałem temat i nie znalazłem...

 

Chciałbym dobrać sobie moc kotła, ale na kartce papieru to mi zajmie tydzień...

Widzę, iż polecacie OZC - audytor. Bawiłem się troszkę tym programem, ale głównie na pojedynczych ściankach, jest to zbyt kompleksowy program troszkę jak na moje potrzeby. Czy jest jakiś inny program, który w PROSTSZY sposób (szybszy) pozwoli niedoświadczonemu userowi zbudować sobie model domku i policzyć zapotrzebowanie na C.O. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak było 1000 razy to przepraszam - przekartkowałem temat i nie znalazłem...

 

Chciałbym dobrać sobie moc kotła, ale na kartce papieru to mi zajmie tydzień...

Widzę, iż polecacie OZC - audytor. Bawiłem się troszkę tym programem, ale głównie na pojedynczych ściankach, jest to zbyt kompleksowy program troszkę jak na moje potrzeby. Czy jest jakiś inny program, który w PROSTSZY sposób (szybszy) pozwoli niedoświadczonemu userowi zbudować sobie model domku i policzyć zapotrzebowanie na C.O. ?

http://www.regulus.com.pl/kadobcan/doborcanal.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o dobór kotła. Dom parterowy 110m2 pow. użytkowej, 30m2 ogrzewanie podłogowe, 80m2 grzejniki+ piwnica 30m2. OZC - 14kw.

Zastanawiam się nad:

1. Vaillant VC 186/3-5 z zasobnikiem VIH R 120l - cena 6200zł

2. Immergas VICTRIX 24 kW ECO PLUS 160 - cena 5300zł

3. De Dietrich MCR II 24 BS 150 - cena 4900zł

a może coś innego i jak wygląda serwis w okolicach Krakowa?

 

I czy przy takiej powierzchni opłaca się kondesat czy może turbo z zamkniętą komorą spalania i zaoszczędzić z te 2000zł

 

Dodatkowo doradźcie czy opłaca się brać sterownik pogodowy czy wystarczy pokojowy?

Czy lepiej dopłacic do bezprzewodowego czy jednak na kablu?

Czy opłaca się brać głowice do grzejników zwykłe czy takie elektryczne z ustawieniem temperatury no i czy przy takich wogóle potrzebny jest sterownik pokojowy?

 

I jeszcze takie pytanie, jak ustawię sobie na sterowniku pokojowym powiedzmy żądane 21st. to jak powinny być ustawione głowice(pokrętła) w grzejnikach? Czy jest to jakoś odgórnie ustawione że np poziom 3 to ok. 21st a np. 5 to 25st.? i co gdy ustawie 21st jako żądaną temp a potem podkręce na pokrętle na 5 bądź na głowicy z elektronicznym wyświetlaniem np w łazience ustawie sobie 24st? Czy kocioł będzie miał z tym problem i czy tak da się zrobić, czy wtedy będzie to zaburzać ogólnie przyjętą wartość na sterowniku pokojowym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pomieszczeniu ze sterownikiem ustawić na MAXA, jak osiągnie zadaną temp to kocioł odłączy zasilanie. W innych pokojach wg. wymagań. tak aby nie przegrzewać pomieszczeń. sterownik umieszczamy w pokoju najchłodniejszym/najszybciej tracącym ciepło czy też pokoju dziennym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczow

Prosze o rade odnosnie dobrania kotla gazowego kondensacyjnego do nowobudowanego domu. Powierzchnia to 160 m2 plus 35m2 garaz. Ocieplenie: 15 cm styropianu podloga plus dodatkowe ocieplenie fundamentow od wewnatrz 10cm. Sciany 15 cm styropianu 0,035, beton komorkowy, welna 30 cm.

Nad salonem (35m2) jest pustka, ogrzewanie podlogowe na dole ok 80m2 plus grzejniki na gorze w 3 sypialniach. Okna 3szybowe, cieple U<0,9 - duze powierzchnia przeszklenia od poludnia (ok 13m2). Nie wiem czy warto wydawac pieniadze na Viessmanna czy moze Junkers bylby ok.

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Użytkuję dom z podobnym rozwiązaniem w salonie (dom w melisie-archon -147m2) , wyłącznie podłogówka, izolacja podobna. Ogrzewany kotłem Junkers Cerapur Smart 14-3C , spokojnie daje radę przy mocy ograniczonej do 50% przy obecnych temperaturach. Nawet zimą musisz liczyć się z ogromnymi zyskami od słońca. Przy temp. ok. -10 oC kocioł grzeje dom tylko rano i parę godzin wieczorem. Zużycie gazu w tych temp. (wliczając CWU) ok. 9-12m2 na dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...