Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wielokrotnie zadawałem pytanie na tym forum ,dlaczego kotły firm dobrych ,ale przereklamowanych ,gdzie 45% ceny to koszty reklam są kupowane chętniej?Czym się różnią od kotłów np. Termeta .W wyborze kotła powinno brać się również sprawy serwisu :.dostępność serwisu ,i cenę serwisu.Dlaczego ludzie kupują drogi kocioł a instalację tam gdzie nie ma możliwości wymiany traktują po macoszemu i robią z byle czego?Jeżeli macie napisaną na kotle porównywalną sprawność to czego oczekujecie za taki sam kociołek ,który poza za ceną 100% i marką nie ma nic do zaoferowania poza może paroma bajerami marketingowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czego to zależy? Jeśli o tym mieszaczu mówi mi hydraulik, który rozprowadzał hydraulikę, to znaczy, że tak przygotował instalację i ten mieszacz jest konieczny, czy jest dobry i wygodny w użyciu, więc wart tych pieniędzy, czy niekoniecznie - można ten sam efekt uzyskać w tańszy sposób? a

 

Mieszacz - jak sama nazwa wskazuje - służy do mieszania. :-)

Jeżeli masz dwa obiegi grzewcze (grzejniki i podłogówka) to temp. zasilania grzejników może być wysoka (nawet do 70*C) natomiast w podłogówce maksymalnie 40*C (no chyba, że lubisz chodzić po rozżarzonych węglach to możesz nie mieć mieszacza :-) ). Mieszacz rozdziela te dwa obiegi w taki sposób, że do obiegu podłogówki dopuszcza tylko tyle ciepła, żeby podłoga nie była za gorąca (a ile to sobie ustawiasz na 25-40*C). Są mieszacze termostatyczne, które same regulują sobie przepływ tak, żeby utrzymać zadaną temperaturę.

np. taki http://www.termsystem.com/zawory_miesz_termo.htm

Są stosunkowo tanie bo nie wymagają żadnego sterowania, ale kocioł nie ma nad tym obiegiem żadnej kontroli.

Są w końcu mieszacze ze sterowanym zaworem i wtedy można taki mieszacz podpiąć pod kociołek i to on steruje przepływem takiego mieszacza. :-)

Są też inne rozwiązania, ale ja nie znam się na tym, więc poczytaj na sieci. :-)

 

Poczytaj tutaj, fajnie tu opisali:

http://www.oventrop.pl/prospekty/unibox2006.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .. to ja też się przyłączę ... trochę miałem już mętlik a po przeczytaniu tego co tu napisaliście już wogóle nie wiem co wybrać ( jaką firmę)

wymagania ...

kociołek 2 funkcyjny turbiak

ma ogrzeć ok 100m2 ( mieszkanie 2 poziomowe poddaszowe) i zaspokoić potrzeby na ciepłą wodę rodzinie (póki co 2 osobowej)

 

 

Mam do wyboru ...

Goetje energy 24 Et (jeżeli dobrze pamiętam) -3020zl brutto

De Dietrich WHE 2.24 FF - 2390 brutto

Viessmann VITOPEND 100 WH1B - 2490

 

Różnice niby niewielkie... ale nie mam zielonego pojęcia co do jakości tych producentów ...w firmach polecają to co akurat mają lub na czym mają największy zarobek a nie o takie opinie mi chodzi tylko realną pracę tych urządzeń....

Nie jestem zwolennikiem przepłacania tylko za firmę a z drugiej strony nie chcę oszczędzać w miejscu gdzie oszczędności raczej nie są wskazane bo później się to mści ... ech te ciągłe wybory ....

Może coś podpowiecie ciekawego ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skama Pytanie jak najbardziej z sensem. Odpowiedź jest w moim mniemaniu prosta: od każdej powierzchni (zapotrzebowania) warto rozważyć montaż kotła kondensacyjnego. Niezależnie czy to w nowym domu czy też podczas modernizacji kotłowni.

 

 

Kruszyn Jeśli miałbym wybierać z tej trójki to De Dietrich wydaj mi sie najrozsądniejszym wyborem, ale pomyślałbym o modelu MCR - też jest w "ofercie specjalnej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyn Jeśli miałbym wybierać z tej trójki to De Dietrich wydaj mi sie najrozsądniejszym wyborem, ale pomyślałbym o modelu MCR - też jest w "ofercie specjalnej".

 

hmm potrzebuję pieca 2-funkcyjnego a tu sprawa z kondensacją trochę się komplikuje i piec w sumie nie bardzo w tym czasie wykorzystuje swoją główną cechę czyli kondensację. ( tak zrozumiałem czytając kilka artykułów na ten temat)... dobrze zrozumiałem ??

 

I jeszcze namotam bo zadzownił do mnie kolega z propozycją Junkersa ... konkretnie model ZW 14-2 DVAE23 cena 2800 z kawałkiem ...

 

Dosyć szybko muszę podjąć decyzje bo do końca roku niedaleko a jeszcze kupe innych spraw materiałowych mam do kupienia :(

Bardzo proszę o jakieś opinie ... bo dla laika w tym temacie makabrą jest coś wybrać niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm potrzebuję pieca 2-funkcyjnego a tu sprawa z kondensacją trochę się komplikuje i piec w sumie nie bardzo w tym czasie wykorzystuje swoją główną cechę czyli kondensację. ( tak zrozumiałem czytając kilka artykułów na ten temat)... dobrze zrozumiałem ??

 

Stosunek energii do c.w.u./c.o. będzie jak 1/10. Jeśli chodzi o kondensacje w czasie przygotowania c.w.u. to zależy konstrukcji kotła, nawet jeśli nie będzie kondesował to i tak powinien mieć sprawność wyższą o pare % niż normalny kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś użytkuje k kondensacyjny w piwnicy? Jak rozwiązać odprowadzenie skroplin, jeśli wylot kanalizacji do szamba jes powyżej pieca. Wiem że sa specjalne pompki, czy ktoś to ma i jak się sprawdza?

Może głupie pytanie :oops: , ale czy wpiwnicy nieogrzewanej pod gruntem i z ocieplonym fundamentem nic rzeczywiście nie zamarznie?

Proszę napiszcie, jeśli coś wiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie zadawałem pytanie na tym forum ,dlaczego kotły firm dobrych ,ale przereklamowanych ,gdzie 45% ceny to koszty reklam są kupowane chętniej?Czym się różnią od kotłów np. Termeta .W wyborze kotła powinno brać się również sprawy serwisu :.dostępność serwisu ,i cenę serwisu.Dlaczego ludzie kupują drogi kocioł a instalację tam gdzie nie ma możliwości wymiany traktują po macoszemu i robią z byle czego?Jeżeli macie napisaną na kotle porównywalną sprawność to czego oczekujecie za taki sam kociołek ,który poza za ceną 100% i marką nie ma nic do zaoferowania poza może paroma bajerami marketingowymi.

 

Nie wiem o jaką markę ci chodzi konkretnie, że przereklamowana, ale to prawda, że same kociołki w tej chwili niewiele sie różnią jakością... Jest tylko jeszcze jedna sprawa... sterowanie... Ono zapewnia odpowiedni komfort i zarazem oszczędności... Ja wybraem Viessmanna, tylko ze wzgldu na ich pogodowke vitotronica 200...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kondensacyjny Immergas Victrix 24 kw. Zdecydowałem po rozmowach z ludźmi którzy użytkują kotły tej marki oraz po rozmowie z moim instalatorem (jest serwisantem Vaillanta). Kocioł jest cichy, b.prosty w obsłudze no i oszczędny. Na dodatek firma daje 5 lat gwarancji. Osobiście b.podoba mi określenie jakiego używają sprzedawcy i użytkownicy Viessmana i Vaillanta - " mercedesy wśród kotłów" :D :lol: , ale patos.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wszyscy producenci kotłów mają w ofercie, ale są sprzedawane pompy lewarkowe kondensatu (maks. wydatek 4,9l/min; maks. podnoszenie 4,4m). Można też zastosować pompę rozdrabniającą, stosowana w kanalizacji.

W warunkach gwarancji kotłów i zbiorników jest chyba zapis, że muszą stać/być zamontowane w pomieszczeniach ogrzewanych. Zawsze można wpiąć mały grzejnik z głowicą term. aby utrzymywał np. 5 lub 8stC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To ja przyłączę się do pytania użytkownika "Piotrula". Kotłownię będziemy mieć w piwnicy, wyprowadzenie kanalizacji będzie wyżej niż kocioł, a chcielibyśmy kondensacyjny. Czy można to jakoś rozwiązać?

 

A nie możecie na strychu ?

 

Jak już funduję sobie atrakcję pt Piwnica, to chciałbym tam upchnąć te wszystkie symaptyczne piece , pompki, rurki itp. Ale faktycznie zaczynam się zastanawiać... :roll: Właśnie sobie zdałem sprawę, że komin musi być kilka m dłuższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...