Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kup projekt, zdecyduj o sposobie i grubości ocieplenia, daj to profesjonalście do policzenia Obliczeniowego Zapotrzebowania na Ciepło, jak dostaniesz wynik, to bedziesz wiedział ile kWh potrebujesz na sezon.

A wiedząc ile potrzebujesz kWh, bedziesz mógł wybrać to źródło ciepła, które będzie najekonomiczniejsze, patrząc na koszt instalacji i eksploatacji.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Komfort użytkowania zapewni zbiornik min. 120 litrów. Przy zasobniku 27 litrów zapomnij o kąpieli w wannie, pozostaje prysznic i zmywanie garów.

Poza tym, przy tak małym zbiorniku, piec "uzupełniając" ciepłą wodę większość czasu będzie pracował pełną mocą, czyli bez kondensacji.

Weź pod uwagę to co napisał gersik, a przede wszystkim fotohobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze juz pytalem, wiem ze juz bylo na forum ale Twojego "za" chyba nie czytalem.

dlaczego tylko kondensat?

jak dla mnie ma jeden minus - nie moze chodzic w ukladzie otwartym. ja przynajmniej nie znalazlem modelu, ktory moze pracowac w ukladzie otwartym.

 

a wiec ....sadze ze 99% produkowanych obecnie urzadzen bez wzgledu na to czy sa kondensacyjne atmosferyczne badz z zamknieta komora spalania producent przystosowal do ukladu zamknietego do układow otwartych sa urzadzenia na paliwo stałe ze wzgledow bezpieczenstwa jesli juz pytasz ;] wiec dalej wady nie widze

jesli chodzi o marki to odnosnie ostatniego postu reklamy nie szerze i takich informacji udzielam na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w niedalekiej przyszłości w zakresie małych mocy będą tylko kotły kondensacyjne.Ceny tego typu urządzeń cały czas maleją. Zamknięta komora spalania,modulowany palnik,regulacja pogodowa sprzyjają oszczędności i bezpieczeństwu użytkowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.31.03.2012 - 21.03.2013, = 1008 m3 gazu, - 1 rok , immergas kondensat 2F victrix 26 2 I, f vat - rok 2455zl, gaz -co, cwu, kuchnia, domek smyk z archetonu 70,6 m2, mury - thermomur 250, kominek 2 razy w miesiącu, tylko orzejniki aluminiowe, grzejniki do poprawienia po zimie, od marca 2013 taryfa W.2, temp " pokojówka " - od stycznia 2013 - 20,5 C,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

w starym domu o pow ok 220m2 (grzejniki Purmo cała instalacja kiedyś wymieniana) użytkuję Junkersa ZR 24-3 KE z zasobnikiem 120l(Junkers) sterowanie pokojowo-pogodowe.

Piec swoje lata już ma ale jeszcze "hula"()chociaż w ubiegłym tygodniu przechodził "okres buntu"

Czy jest sens wymienić ten piec na inny np. kondensat jeśli to jaki w rozsądnej kwocie

i czy taka wymiana "TYLKO" pieca może ulżyć choć trochę mojej kieszeni.

Pytania wzięły się po wizycie serwisanta który doprowadzał piec do posłuszeństwa .Z jego słów zamiana tylko pieca może dać oszczędności rzędu 20%?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przychodze po porade.

Dom ma powierzchnie netto 210m2, p.u. to 150m2. Sciany to gazoeton 600 + styro grafit 15 cm (lamba 0.32), na gruncie EPS100 12cm, garaz EPS 4cm, poddasze ocieplone welna 25cm.

W projekcie wyliczyli zapotrzebowanie ciepla 11 448W. Zapotrzebowanie na ciepli w sezonie grzewczym 8850 kWh. Wszedzie podlogowka.

Hydraulik proponuje kondensat jednofukncyjny + zbiornik na C.W.U 150l. Moc kotła chce uzyc 24 kW firmy Hoval badz Wolf.

Na moju uwagi ze jest tendencja do mniejszych mocy stwierdzil ze jest nieduza roznica w cenie kotlow na mniejsze moce. Dodal ze kociol o mniejszej mocy bedzie ciagle dzialal na max wydajnosci wiec bedzie bardziej przeciazony.

Jakie sa wasze opinie co do mocy kotla do mojego domu?

 

pozdrawiam

Rafal

Edytowane przez rafus12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przychodze po porade.

Dom ma powierzchnie netto 210m2, p.u. to 150m2. Sciany to gazoeton 600 + styro grafit 15 cm (lamba 0.32), na gruncie EPS100 12cm, garaz EPS 4cm, poddasze ocieplone welna 25cm.

W projekcie wyliczyli zapotrzebowanie ciepla 11 448W. Zapotrzebowanie na ciepli w sezonie grzewczym 8850 kWh. Wszedzie podlogowka.

Hydraulik proponuje kondensat jednofukncyjny + zbiornik na C.W.U 150l. Moc kotła chce uzyc 24 kW firmy Hoval badz Wolf.

Na moju uwagi ze jest tendencja do mniejszych mocy stwierdzil ze jest nieduza roznica w cenie kotlow na mniejsze moce. Dodal ze kociol o mniejszej mocy bedzie ciagle dzialal na max wydajnosci wiec bedzie bardziej przeciazony.

Jakie sa wasze opinie co do mocy kotla do mojego domu?

 

pozdrawiam

Rafal

 

Zarówno obciązenie cieplne jak i zapotrzebowanie na ciepło całkowicie niewiarygodne. Lokalizacja o ile dobrze przypuszczam to I strefa klimatyczna, obciążenie cieplne zbytnio przeszacowane , zapotrzebowanie na ciepło niedoszacowane. Moc kotła to maks. 12-14 kW. Pogratulować tak skrupulatnych obliczeń i projektantów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt, Wielkie dzieki za rade!

Te obliczenia to sa z projektu gotowego wiec wiadomo ze niewiarygodne. W projekcie jest 3 strefa klimatyczna, 2 wiatrowa i 3 sniegowa. Z analizy weba wynika ze moje okolice Gdanska jak i cala polnocno-zachodnia Polska to 1 strefa klimatyczna :)

Czy mozesz mi rozwinac mysl jaka bedzie roznica jesli zastosuje kociol 14kW a 24kW - czy chodzi o minimalna moc ktora w tym mniejszym jest mozliwa na nizszym poziomie? Czy zuzycie kotla? Czy taki kociol 14kW nie bedzie mial sporych problemow z podgrzaniem CWU?

pozdrawiam

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt, Wielkie dzieki za rade!

Te obliczenia to sa z projektu gotowego wiec wiadomo ze niewiarygodne. W projekcie jest 3 strefa klimatyczna, 2 wiatrowa i 3 sniegowa. Z analizy weba wynika ze moje okolice Gdanska jak i cala polnocno-zachodnia Polska to 1 strefa klimatyczna :)

Czy mozesz mi rozwinac mysl jaka bedzie roznica jesli zastosuje kociol 14kW a 24kW - czy chodzi o minimalna moc ktora w tym mniejszym jest mozliwa na nizszym poziomie? Czy zuzycie kotla? Czy taki kociol 14kW nie bedzie mial sporych problemow z podgrzaniem CWU?

pozdrawiam

Rafal

 

Im bardziej dopasowany kocioł do obciązenia cieplnego (moc minimalna) tym mniej taktuje. Z kolei im mniejsza moc maksymalna tym wiekszy powinien byc zasobnik cwu. Mysle ze moc maks. 14 kW w twoim przypadku bedzie wystarczająca, ale zwiekszyłbym pojemność zasobnika cwu do 200 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........cgb wolfa niech wezmie a serwisu miec nie musi ..........chyba pierwszy raz zareklamowalem marke co do postow wyzej alsoft .......kondensaty moduluja co do doboru mocy sie zgodze jedyny minus cgb wolfa to rozbudowany sterownik dla finalnego uzytkownika czyli szalenstwo z krzywa grzewcza ;] dodam ze z nim wsio ok ale trzeba popracowac nad wlascicielem instalacji ;] amciek80 zadałes pytanie odnosnie układu otwartego w kotłach gazowych wiec informuje cie ze 99,9% producentow robi je w układzie zamknietym z zaworem bezpieczenstwa i naczyniem a ty pytasz czemu kondensat..........poniewaz najmniejsze zuzycie gazu/oleju precycyjne sterowanie procesem spalania oraz oszczednosci zostajace w kieszeni jesli zainteresowal cie moj post do moze dodam ze mam autoryzacje na 99% marek w zakresie serwisu Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...