Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

nr uprawnien koledzy poprosze ;] realna sytuacja ? nie widzialem kotla gazowego o takiej mocy, a chyba to watek o kotlach gazowych i pytasz do jakiej mocy zejdzie ........moj teoretyku na wielu nickach co na boga mam ci odpisac na tak glupio zadane pytanie ?moim zdaniem titanic po jeziorach mazurskich nie przeplynie a wroble na to niemozliwe TO DARMOWE FORUM nie dla debili odczytaj to jak chcesz badz jak to napisalem.dodam ze mi przykro ze [kliiijientow] na forum ci zabieram ales glab wiec musze Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Po co mam podawać numery uprawniń, skoro nic nie instaluję, ani nie sprzedaję - nie wiem :)

Przeanalizuj sobie - choć długo Ci to potrwa, bo z mozołem składasz litery - moje posty.

Wyjdzie , że na tym Forum sprzedaję kondensaty, powietrzne pompy ciepła, wiązary, silikaty i płyty fundamentowe :)

 

Dobranoc, wracaj do gawry, tak jałowego forumowicza chyba tu jeszcze nie spotkałęm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecie wy o nic nie pytacie heheh, tylko sprzedajecie mizerna wiedze o technice grzewcze,j wiec co kaman ? to podasz ten nr uprawnien ktorych nie masz ? swiadczy o tym liczba bzdurnych postow na wielu nickach ktore czlowieku posiadasz ...........co mam ci napisac zes glab to wiem bo widze ...czytam......blagam nie sprzedawaj tu juz nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooooo, jeszcze mam kilka nicków. Oczywiście nie jesteś w stanie podać jakich, ale to nic dziwnego, bo odpowiedzi na banalne nawet pytania przychodzą ci trudem :)

Zawiadom Administrację, bo to nielegalne z tymi nickami.

Żegnam cię, boś niewart nawet moich uderzeń w klawisze...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakby odsiać niepotrxebne docinki to przyznam że bardzo ciekawe rzeczy piszecie.

O ile kolegi edigrzesia nie znamy za dobrze to koledze 1950 wiedzy odmówić nie możemy, a w podstawowej kwestii Ci panowie się zgadzają (moc kotła). Potwierdzają to też porady ktore uzyskałem na infoliniach producentów (brak taktowania).

Jest to sprzeczne z utartą na fm opinią na te tematy, ale przyznać trzeba, że czasami chłopski rozum to za mało żeby coś ogarnąć. Kontynuujcie proszę, ale już bez przepychanek :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edigrześ, niejeden kocioł widziałeś - czy są takie które możesz z ręką na sercu polecić (moje straty to 11kw a zapotrzebowanie to 40kwha, 5 osób, reszta w stopce).

Będę bardzo wdzięczny za sugestie bo w przyszlym tygodniu miałem kupować immergasa głównie ze względu na niską moc minimalną.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby, wyglądasz na inteligentnego a polemizujesz z burakiem. Dyskutować można z np. 1950. Ja to zrozumiałem od razu, asolt nieco później. Nie dyskutuje się z chamskimi trollami i durniami, sprowadzą Cię do swojego poziomu a następnie pokonają doświadczeniem! edi_grzes nie szanuje niczego i nikogo, widać było to od razu jak pisał c©ię , czy t(T)woje, przekręcając złośliwie nicki. Oczywistym było że następnie będą ubliżania i wyzwiska. Takich" fachofcuff" nie wpuszcza się również do budowanego domu, nawet jeśli mają papiery i orientację w temacie. Nawet na tym forum trudno tolerować takie chamskie wpisy.

Łatwo byłoby sprawdzić umiejętności edi_grzes czy asolta. Mianowicie poprosić wymienionych o dobranie kotła gazowego, rozstaw rurek podłogówki, obliczenie sezonowego zużycia gazu w istniejących (może naszych) domach a następnie skonfrontować to z rzeczywistością. Jednak z takim userem jak edi_grzes to nie ma sensu, szkoda nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pendrox rozumiem ze chcesz zastosowac glowice w rozdzielaczu ogrzewania podlogowego do ograniczenia temperatury w okreslonych petlach ,całosc i tak poprowadzi sterownik pokojowy producenta pieca i to on bedzie czuwal nad tym kiedy i jak wlaczyc wylaczyc ogrzewanie ,modul mi 6 uponora steruje glowicami na zasadzie zamknij otworz poprzez sterownik pokojowy temperatury[tez uponora nie pieca],co nie jest ci niezbednie potrzebne ,,za to w rozdzielaczu zastosuj przeplywomierze i zrob prosty uklad mieszajacy na bazie zaworu np esebe z sterownikiem np pompy plus czujnik temp.przylgowy zamontowany na zasileniu kotła ,oszczedzisz sporo kasy a efekt ten sam,glowice tylko zamykaja badz otwieraja obiegi ograniczajac temperature pomieszczen, immergas niezle urzadzenie ale pisalem cos o cgb wolfa boze bron nie reklamuje marki,podobal mi sie jakosciowo [swietnie zmontowana bestja]fajna automatyka i moc bodajze 11kW najmniejszy model.dodatkowo w testach niemieckich jakosc/sprawnosc/cena wypadl swietnie ,sadze ze kolega 1950 przychyli sie do tego zdania,sam uzywam saunier duval od 10 lat i tez jest ok. niczego nie reklamuje ,instalatorem nie jestem ale gdybym mial teraz cos kupic pewnie wolfa bym nabyl Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Do Pendrox i Edi grzes - proponuję mały luzik, każdy wybrany kocioł po 1 roku grzania sam o sobie dużo powie, m3, zł pln, ważne ustawienia 1 - ego uruchomienia i nastawiona temp. w domu ( jedna lub kilka na dobę ) ...... a reszta zmartwień po 1 roku grzania ( radość lub płacz) !!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ale mamy luzik ja siedze z usmiechem na twarzy zauwazylem tylko ze w watku pojawiaja sie niekompetentni sprzedawcy urzadzen badz uslug ktore z zasady na DARMOWYM FORUM powinny byc darmowe ale cholera ciezko mi to przepchnac bo ja niczego nie sprzedaje,innym jezykiem jak osoba majaca ponad 1000 postow szuka rady u innych forumowiczow ? odpowiedz prosta nijak chce tylko sprzedac swe uslugi .......dlatego mała wymiana zdan miedzy nami Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam luzik...

Każdy inteligentny użytkownik forum po pobieżnym choćby przeglądnięciu moich postów może się w 100% przekonać, że niczym tu nie handluję, no, ale jak komuś trochę oleju w głowie brakuje, to bredzi...

O sprzedaży usług, o kilku nickach....

 

Nie rozumiem, dlaczego osoba mająca 1000 postów nie mogłaby szukać rady u innych?

Nikt nie jest omnibusem, a człowiek uczy się aż do śmierci, choć akurat tego edi_grzes nie jest przykladem (co widac) :)

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te posty o taktowaniu i buforach ? ucz sie ucz az do smierci, tylko mi kitu nie wstawiaj kolego, bo teraz okna sa na uszczelki,i nie wymienilem twojego nicka ale uderz w stol a znajdziesz ........zainteresowanego ..................1061 post wzmaga moja ciekawosc czy naprawde wierzysz w to co piszesz?Ps.nie zadales tu zadnego madrego pytania wiec sadze ze produkujesz spam Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wymienilem twojego nicka ale uderz w stol a znajdziesz ........zainteresowanego ..................

 

Nie ???

 

fotohobby nie bardzo wiesz co piszesz cytujac mnie wroc sie chlopie do postow wyzej NA MOJE PYTANIE ODNOSNIE WASZYCH UPRAWNIEN milczycie ,jedyna osoba ktora moze zabrac glos w temacie jest 1950 ale nie ty ani alsofty sprzedajace cos na DARMOWYM FORUM i obaj o tym nie wspominacie. smieszne i zenujace zeby na darmowym forum szukac pieniedzy ...

 

Demencja starcza ?

 

O buforze pisałem, że w gazie nie jest potrzebny. Ale Ty oczywiście nie odróżniasz moich opini od cytatów - w tym przypadku RAPczyna...

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Typowo polskie forum - bijatyka...

A ja zapytam tak. Mam dom 240m2 - piwnica, parter, pietro. Na parterze kilka m2 podłogówki. Obecnie ogrzewam dom węglem ale chcę zamontować kocioł gazowy. Proszę mi coś polecić. Obecnie mam piec węglowy ok 24KW i zimą mam ustawioną temperaturę na piecu 40 stopni a teraz 38 i nie mogę w domu wytrzymać (jakieś 24 stopnie). Dwa obiegi wody ciepłej - kaloryfery i podłogówka (dwie pompy). Zasobnik na wodę ciepłą 150 litrów ( z grzałką na lato i wężownicą na zimę). Szukam fachowca z 3-miasta a porady z forum :).

Pozdrawiam

Stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spam spam spam nic nie wnosisz do tematu ,wiec te ponad 1000 postow w ktorych szukasz pomocy, a nic nie sprzedajesz....... uwazam za Zgadnij co.......chyba reklame wlasnej niewiedzy i cytowales cos odnosnie taktowania i bufora po czym wycofales te bzdurne twierdzenia .......moze wroc sie i przeczytaj wlasne posty? stev wez jednofunkcyjny piec bez zasobnika cieplej wody bo taki juz masz ,skoro przegrzewa to daj to komus do policzenia Ps. w lecie piec weglowy moze grzac zasobnik i bez pomp i zbednych cudow ;]na zasadzie grawitacji Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...