Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

w pierwszym poście napisałeś że kociołek sprawuje się dobrze ale ok

ile osób korzysta u Ciebie z ciepłej wody ? może warto zainwestować w zasobnik ?

co oznacza że zimą miałeś 18,5 sC ? Jakiej mocy jest ten kociołek? goniłeś go na max a on nie dawał rady ogrzać pomieszczeń ?

Edytowane przez majschi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeśli z ciepłej wody korztstają 4 osoby to warto zainwestować w zasobnik i kocioł jednofunkcyjny

nieporównywalny konfort po przejściu z grzania wody przepływowo

jeśli posiadasz wanne to 200l a jesli tylko przysznic to wystarczy 120 - 150

planujesz rozbudowe wiec dojdzie pewnie druga łazienka a wtedy zasobnik wody jest niezbędny

Edytowane przez majschi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dużo producentów (jak nie wszyscy), mają w ofercie,kotły gazowe przygotowane pod obsługę kolektorów słonecznych. Czym różnią się takie kotły od kotłów bez wsparcia dla kolektorów słonecznych?

Ja zawsze sobie wyobrażałem, że najlepszym schematem podłączenia kolektorów słonecznych w celu ogrzewania c.w.u., jest ten zaprezentowany na trzecim schemacie.. Czyli dwa autonomiczne mechanizmy. A każdy z nich pilnuje temperaturę w swoim zasobniku.

Czy schemat trzeci by był w jakiś sposób uproszczony, jeżeli kocioł gazowy miał by wsparcie dla instalacji solarnej? A może system całościowo by był w jakiś sposób bardziej wydajniejszy?

Dążę, do tego, że nie bardzo wiem co daje wsparcie instalacji solarnej w kotle gazowym.

Czy tego typu kotły nie są wytworem marketingowców, wymyślone na potrzeby polowania na łosie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GreDi

Elektronika kotłów przystosowanych do współpracy z solarami oferuje ustawienie parametru umożliwiającego opóźnienie zapłonu-startu grzania c.w.u. lub możliwość podłączenia drugiej sondy temp. na wejściu wody użytkowej i jeżeli na wejściu temp. wody jest wyższa od wymaganej, to kocioł nie załączy się. . Co do schematów, to praktycznie 1-szy i 3-ci różni się tylko tym, że zostały rozdzielone wężownice i w 3-cim masz zmagazynowane więcej ciepłej wody.

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaillanta mam i drugi raz bym go w życiu nie kupił. Nie psuje się, ale wykonany jest z tandetnych materiałów, obudowa się grzeje i nie mogą sobie z tym poradzić, okładziny w komorze spalania w 2 sezonie popękały, a radiatory na wymienniku kruszą się przy każdym czyszczeniu. Do tego pracuje głośno w stosunku do odpowiednika np. Junkersa. Wielu ludzi zachwala ten typ, ale ja wiem swoje, bo trochę znam się na urządzeniach i widzę jak to wygląda. Sąsiad ma Junkersa i nie z nim najmniejszych problemów, W Pracy mamy 3 junkersy kondensaty i też pracują wzorowo. Znajomy instalator poleca zawsze De Dietrich. zasobnik mam Polski GALMET 120 l. 16 kW i nie mam z nim żadnych problemów. Był o połowę tańszy w tym czasie od zasobników Vaillant.

 

tez mam vaillant, i mam to samo, z tym , że u mnie chodzi już ok 8l. Okładziny popekały, piec sie po wymianie mocno nagrzewa, az kolor farby zszedł. ogólnie mam takie samo zdanie, nie wiem co kupić ale na pewno nie vaillant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada dla wszystkich forumowiczow 99% osob tu sprzedaje nieudolnie swoje uslugi badz urzadzenia radze unikac forum i zdac sie na zdrowy rozsadek oraz tu nie zagladac bo wam metlik w glowie zrobia,Gredi w polskiej ofercie kazdy kociol wspolpracuje z czujnikiem temperatury zasobnika heheeh ludzie budujecie ,wydajecie kase czemu czytacie te bzdury ?rwxw co ty dziecko piszesz ? o czym ty mowisz jakie wykresy? wez ty jeden moj post przeczytaj ze zrozumieniem a potem pisz bo widze ze gdybym mial cie uczyc .........a ucze serwisy autoryzowane i prowadze szkolenia, to bys go nie skonczył! pozdrawiam jako serwis fabryczny de dietrich junkers buderus ferroli ariston saunier duval hoval wolf junkers viessmann plus palniki olejowe, gazowe 1,5 megawata inszych firm. Licze ze skorzystasz kiedys z mojej wiedzy............nie pisz juz tych bzdur bo mi zal ze to czytam.nie stawiam przecinkow gdyz ludzie inteligentni zrobia to za mnie ;] i niskotemperaturowy to jaki bo sie pogubiles w niewiedzy ? ojej co to za kocioł ?pewnie posiada fotoelement i palnik gazowy oraz wspolpracuje z ufo na dalekiej planecie o nazwie WIEDZA i fizyka.moja rada dla szukajacych kotła gazowego .....nie reklamuje nie sprzedaje wolf cgb jast ok junkers cerasmart ok czesci drogie brak zabezpieczenia przed przepieciem to minus viessmann do kitu saunier znosny sam posiadam vaillant to saunier plus dodatki za marke ......buderus moze byc ale sterowniki drogie hoval ok ariston przecietniak ferroli przecietniak itp Edytowane przez edi_grzes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a jak to jest z viessmann, zazwyczaj kotły stojące sa droższe od wiszących i to sporo.

 

konkretnie chodzi o vitodens 200 oraz vitodens 222-f.

A jakie masz ceny?

Sprawdziłem ceny na portalu aukcyjnym i vitodens 200 19kw + 120l wraz z zasobnikiem tej samej firmy VS. vitodens 222-f, to cena wychodzi bardzo porównywalna.

Edytowane przez GreDi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Pisze slabo i w dodatku na niemieckiej klawiaturze bez polskich znakow, za co przepraszam.Ten temat troche pasuje do mojego pytania.Mam domek 120 m2, wys. pomieszczen 2,9m, drewniany z bala docieplony 15 cm welna na scianach, poddasze 20 cm welna, podloga 50 cm styropian.Kotlownia znajduje sie 15 m od domu w pom. gospodarczym 20m2 tez bylo cieplo.Od trzech lat ogzewam piecem na eko-groszek, solarami i pompa ciepla .Wszystko podlaczone jest do bufora 750 l w ktorym jest zbiornik 180 l na cwu.Piec uzywam tylko w zimie, w lato cwu grzeja solary 15m2 i pompa ciepla powietrze woda 1,8 KW.Z uwagi na opierdliwosc opalania weglem , oraz ze jest po dociepleniu przewymiarowany, 17 KW ,podlacze gaz, i kupie piec jednofunkcyjny.Zuzycie wegla wachalo sie od 1kg/h przy -5 , do 1,5kg przy -30 . W okolicach 0 stopni tez szlo 1 kg i piec wariowal.Uklad gzewczy jest otwarty, czy to bedzie problem ? , i czy kociol 3 - 18 KW bedzie dobrym wyborem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Podpowiedzcie mi co zrobić ze skroplinami. Instalator POŚ zabronił mi wpuszczać skropliny z pieca do kanalizacji. i jak teraz ogarnąć te skropliny. czy jest jakiś filtr do zneutraloizowania kwaśnych skroplin zanim je wpuszcze do kanalizacji czy wywalić rurę na zewnątrz (tyle, że może w zimie zamarznąć)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jak mozna zmiekczyc wode stacja uzdatniania na caly dom ? chyba ze dwie kolumny pracujace zamiennie bo jedna to chyba stoi jako mebel ?heheh co do kotlow to podzielam zdanie 1952 chyba on jeden wie co tu pisze ;] reszte nalezy czytac jako laikow przekazujacych dosc ciekawe opinie na temat dzialania instalacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Podpowiedzcie mi co zrobić ze skroplinami. Instalator POŚ zabronił mi wpuszczać skropliny z pieca do kanalizacji. i jak teraz ogarnąć te skropliny. czy jest jakiś filtr do zneutraloizowania kwaśnych skroplin zanim je wpuszcze do kanalizacji czy wywalić rurę na zewnątrz (tyle, że może w zimie zamarznąć)

 

ano tak, ze nie uzna gwarancji gdyby z pos co sie stalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...