Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
Pytanie - Czy ktoś miał do czynienia z piecami typu Immergas VICTRIX ZEUS SUPERIOR, chodzi mi głównie o użytkowanie oraz sprawność jeśli chodzi o wodę. Piec ma wbudowany zasobnik 54L który jak na moje potrzeby w zupełności wystarczy, tak naprawdę sprawdził by się dwu funkcyjny ale przez dużą odległość do kuchni może być upierdliwy w korzystaniu wiec szukam innej opcji tzn. pośredniej pomiędzy :stirthepot: jedno funkcyjnym z zasobnikiem i dwu funkcyjnym. Mam do ogrzania ok. 140m2. Może macie inny ekonomiczny pomysł :D. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad wyborem między

Buderusem GB 072

a

Vaillant ecotec plus

Buderusa zachwala monter instalacji twierdząc ze posiada super serwis

Vaillanta natomiast polecają znajomi którzy mają ten piec

Czy ktoś zna jakieś argumenty które przemawiały by za jednym bądź drugim

Jak narazie to plusem Buderusa jest troszkę lepsza modulacja mocy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad wyborem między

Buderusem GB 072

a

Vaillant ecotec plus

Buderusa zachwala monter instalacji twierdząc ze posiada super serwis

Vaillanta natomiast polecają znajomi którzy mają ten piec

Czy ktoś zna jakieś argumenty które przemawiały by za jednym bądź drugim

Jak narazie to plusem Buderusa jest troszkę lepsza modulacja mocy

 

Pozdrawiam

 

witam

 

kotły b. porównywalne

dla mnie serwis urządzeń, które montuję jest b. ważny

ja bym się tym kierował "długością" gwarancji, w Buderusie istnieje możliwość przedłużenia gwarancji do 5 lat (w Vaillancie o ile się nie mylę gwarancja tylko 2 lata), oczywiście jak się serwisuje kocioł co roku

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest temat kotłów gazowych, ja przez wiele lat miałam Termet i zasłużony model wymieniłam w zeszłym roku na MiniTerm Termetu.

Kultura pracy jeszcze lepsza niż w poprzednim modelu a i zużycie gazu trochę mniejsze. Po roku używania nie mam nic do zarzucenia temu urządzeniu :)

Możesz zdradzić czy zasilasz nim podłogówkę, czy grzejniki? Teraz mam Termet i nowy też raczej będzie Termet, ale właśnie do zasilania podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

Szukam pieca do budynku mieszkalno-biurowgo. Dwa obiegi, wszędzie grzejniki, powierzchnia ok. 200m2 + garaż 40m2 (dogrzewanie).

 

Jaki piec polecacie do ogrzewania wysokotemperatrowego?

 

 

pozdrawiam

 

rumunezz

 

Na początek proponuję zrobić OZC budynku a potem dobrać kocioł kondensacyjny z automatyką pogodową i jeśli nie ma głowic termostatycznych na grzejnikach to zamontować (np. Danfoss living connect)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek proponuję zrobić OZC
Niestety nie będzie robione, a szkoda ale to już ode mnie nie zależy. Dotychczasowy piec olejowy miał 23kw i wystarczał. Głowice są, Herz 'ca. Co do kotła to myślłem nad Vaillant VSC 246-C 170 ale jest troszkę drogi (i już parę lat na rynku), może polecacie jakieś inne nowe, tańsze rozwiązania?

 

pozdrawiam

rumunezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdradzić czy zasilasz nim podłogówkę, czy grzejniki? Teraz mam Termet i nowy też raczej będzie Termet, ale właśnie do zasilania podłogówki.

 

Cześć DEZET. Swoim Termetem ogrzewam kaloryfery żeliwne (mają ok 15 lat) na powierzchni 100 metrów kwadratowych. W tym tygodniu zrobiłam przegląd termy, aby przedłużyć gwarancję. Została tylko oczyszczona, a tak to wszystko jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...