Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Immergas ma pięc la gwarancji.

Zapytaj instalatora, czy kocioł 3-14 kiedykolwiek będzie pracował u Ciebie z pełna mocą na potrzeby CO ?

Kazdy kocioł ustawia sobie moc pracy, różnica bedzie taka, ze przy umiarkowanym chłodzie na zewnatrz ten słabszy bedzie potrafił zejść z moca nizej i pracować na najmniejszej mocy ciagle, a MCR 2 bedzie sie co jakis czas wlaczal, dogrzewał, wyłaczał, znowu wlączał, dogrzewał itd...

To szczegolnie jest nasilone w przypadku instalacji z grzejnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 months później...

Witam,

Jestem po kilku wizytach specjalistów w sprawie wymiany starego pieca konwencjonalnego na kondensacyjny. Po sprawdzeniu wszystkich warunków propozycje pieców są następujące:

Buderus gb160

Viessman Vitodens 200

Junkers Cerapur Comfort ZSRB 28-3A

 

Dodam, ze dostęp do serwisu wszystkich firm jest bezproblemowy w moim mieście. Oczywiście dwa pierwsze są droższe ale czy warto płacić wiecej jeśli podobno ten Junkersa jest tez bardzo ok.

Co doradzacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

W ciągu najbliższego miesiąca -dwóch chcę wyposażyć kotłownię w niezbędne graty i muszę się określić nt pieca. Chce piec jednofunkcyjny (+ oddzielny bufor), wiszący, kondensacyjny , na gaz ziemny - czyli std :)

 

Dom (170m2 +garaż) wg projektu ma obciążenie cieplne ok 13 kW, projektant założył moc 16kW. Z racji że dość znacznie zmieniłem termike budynku OZC wg moich wyliczeń pokazuje 6,5kW, także ok 9kW myślę że będzie dobrym wyborem. Tyle, że takich pieców nie ma :(

 

Zrobiłem sobie rozeznanie, zakładając wymagania:

- modulowana moc, im niżej tym lepiej

- jak najniższy piec - niestety wlot spalin mam obsadzony na ok 1,8m

- możliwość sterowania sterownikami innymi niż producenta oraz sterowanie zdalne będzie dod atutem

 

Sprawdziłem ofertę Vaillant, Die ditrich, Viessman, Junkers, Buderus, Immergas i Termet. Generalnie bez rewelacji,nie znalazłem kociołka który by mi idelanie podpasował.

Nr 1 jest Termet, z nową linią kotłów "gold", mają niby unikalny palniki, który może pracować z 10% mocy, co daje 2-20kW, wspierają też opentherm, więc będzie coś można pokombinować ze sterowniem.

Pytanie czy ktoś się spotkał z tymi kotłami ? Czy jest to zupelnie nowa linia, czy tylko jakieś graty zmienili ?

 

W moim porównaniu dobrze też wypadł Viessman (Vitodens 300W), ale z ceną przeszło 2x większa niż inne kotły, więc odpada. Jest jeszcze Buderus GB072, ale jest najwyższy :(.

Czy doradzicie jakim jeszcze piecem warto się zainteresować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje kocioł 2 funkcyjny, który CWU tylko dogrzewa do nastawionej temperatury. Gdy CWU wpływająca do kotła ma np: 30 stopni C to jest dogrzana do np: 40 stopni C. gdy natomiast CWU ma ponad wymagane 40 to kocioł się nie włączy. (Lecz ciepła woda płynie przez kocioł)

Kocioł gazowy jest tylko dodatkową alternatywą dla CO i ma uzupełniać potrzeby CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje kocioł 2 funkcyjny, który CWU tylko dogrzewa do nastawionej temperatury. Gdy CWU wpływająca do kotła ma np: 30 stopni C to jest dogrzana do np: 40 stopni C. gdy natomiast CWU ma ponad wymagane 40 to kocioł się nie włączy. (Lecz ciepła woda płynie przez kocioł)

Kocioł gazowy jest tylko dodatkową alternatywą dla CO i ma uzupełniać potrzeby CWU.

 

dwufunkcyjny podgrzewa wodę przepływowo poprzez wymiennik ciepła, więc każdy pobór ciepłej wody uruchomi palnik kotła, chyba, że ma wbudowany zasobnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwufunkcyjny podgrzewa wodę przepływowo poprzez wymiennik ciepła, więc każdy pobór ciepłej wody uruchomi palnik kotła, chyba, że ma wbudowany zasobnik...

A palnik nie jest regulowany czujnikiem temperatury wylotowej? Jeśli woda będzie ciepła, to mimo przepływu nie powinien się uruchamiać, dopóki temperatura nie spadnie poniżej zadanej. Piec moduluje palnik zależnie od przepływu i temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlasnie musze zmienic olej na gaz . Wszystkie Wasze wpisy sa fajne , chciale zapytac czy ktos z forumowiczow lub specow od ogrzewania slyszal cos na temat piecow BROTJE . Pan z serwisu zachwalal bardzo - cena kotla kondensacyjnego z zasobnikiem o mocy22KW to ok 6700 zl - niby atrakcyjne ale do wczoraj o takiej firmie nie slyszalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A palnik nie jest regulowany czujnikiem temperatury wylotowej? Jeśli woda będzie ciepła, to mimo przepływu nie powinien się uruchamiać, dopóki temperatura nie spadnie poniżej zadanej. Piec moduluje palnik zależnie od przepływu i temperatury.

 

gdzie będzie ciepła woda? w kotle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...