Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

najczęsciej w kotle dwufunkcyjnym po odkręceniu wody wysuwa się taki cycek, na niego nasuwany jest włącznik, w którym się zwierają styki. możesz przerwać ten obwód termostatem z kapilarą a kapilare umieścić w zasobniku, może na rurze od ogrzewania też zadziała.

czasami zamiast wysuwanego cycka jest turbinka

Dziękuje. Mam jeszcze pytanie czy "przerwanie" tego obwodu nie unieruchomi kotła i na CO. Mam aktualnie awarię kotła i nie mogę sprawdzić doświadczalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo proszę o ten pomysł. Jak zablokować start grzania CWU w kotle dwu funkcyjnym - gdy woda jest już ciepła. .Kocioł jednofunkcyjny będzie grzał zasobnik (w moim przypadku wymiennik przepływowy i CO) nawet jak nie potrzebuje CWU - a więc nie jest to najlepsze rozwiązanie.

 

http://www.esbe.eu/pl/pl-pl/zastosowania/ogrzewanie-sloneczne/solar-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 20 litrów,

neutralizator skroplin

Neutralizator mi odradził instalator Poś .Że niby dużo to wyjdzie :(

A jak sobie wyobrażacie możliwość wypuszczenia rurki nisko przez elewację . Czy to może zamarzać ? Czy kondensat jest ciepły?

A jakby tak ocieplić tą rurę i włożyć głęboko do drenażu .:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinia dużo bardziej doswiadczonego serwisanta niż ja, jest taka, że jak kogoś nie stać na buderusa to termet z tanich a przyzwoitych, jak będę miał z 10 lat doświadczenia to swoje zdanie pewnie będę miał wyrobione, chociaż wiadomo, że model to inny przypadek

 

Popieram kolegę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam,

 

 

Fachowcy od montażu polecają Buderusa albo Yunkersa... a ja nie wiem, co wybrać.

obie firmy mają tego samego właściciela, u obu w ofertach powtarzają się urządzenia, różnią się "naklejką" :)

z popularnych to jeszcze viessmann

 

z buderusa to logamax u044k lub u054k

Edytowane przez BrodowskiG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A który z nich jest 'lepszy' albo raczej mniej awaryjny?

 

u054 ma nowocześniejsze sterowanie, o obu możesz poczytać http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/kotly-gazowe/konwencjonalne2/ przy obu jest instrukcja obsługi, budowy nie pamiętam ale chyba zbytnio się nie różnią, kupisz taniej od tego co podają w katalogach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam pieca kondensacyjnego do ogrzania 160m^2 domku. W całości ogrzewanie podłogowe, Podłoga 12 cm styro, ściany silka 25 + 14cm wełny + ściana zewnętrzna cegła, dach 30 cm wełny, okna 3 szybowe.

Z wyliczeń OZC wynika że max 10kw piec jest potrzebny. Proszę o polecenie pieca który wraz ze zbiornikiem na 160L zmieści się w 7-8k.

Nie musi to być markowy sprzęt. Ważne, żeby była to sprawdzona i polecana konstrukcja.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam pieca kondensacyjnego do ogrzania 160m^2 domku. W całości ogrzewanie podłogowe, Podłoga 12 cm styro, ściany silka 25 + 14cm wełny + ściana zewnętrzna cegła, dach 30 cm wełny, okna 3 szybowe.

Z wyliczeń OZC wynika że max 10kw piec jest potrzebny. Proszę o polecenie pieca który wraz ze zbiornikiem na 160L zmieści się w 7-8k.

Nie musi to być markowy sprzęt. Ważne, żeby była to sprawdzona i polecana konstrukcja.

 

pozdrawiam

 

Na tym forum sprawdzone i popularne sa Junkersy Cerapur Smart 14kW i Buderusy GB072 (praktycznie ta sama konstrukcja, różna elektronika) i Immergas Victrix 12kW

 

W podanym zakresie senowym zmieścisz sie też z nowym zestawem Vaillant 146, zasobnik, sterownik, zestaw do szachtu:

http://www.ceneo.pl/23855785

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...