Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ja dla 216m2, 5ciu osób, 2óch wanien i 3ech łazienek wybrałem Victixa x 24 + normalny emaliowany zasobnik na 160l + rozdzielacz strefowy DIM (ale to jest Ci nie potrzebne - tak myślę). Kocioł i zasobnik sprzedają w zestawach, wtedy jest taniej. pracuje drugi rok i jest cacy. Mam dom energooszczędny i wg wyliczeń powinien mi styknąć 12kw, ale właśnie z obawy o komfort ciepłej wody wziąłem mocniejszy piec.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Cześć,

jest to mój pierwszy wpis. Czytam i czytam wasze opinie i kompletnie się już pogubiłam.

Kupujemy z męzem dom typu bliźniak o powierzchni około 90 m2, wybudowany z gazobetonu 24 oraz ocieplony styropianem 12.

Na całości jest ogrzewanie podłowgowe. Potrzebny jest nam kocioł na centralne i ciepłą wode... i tu sie zaczynaja schody bo nie wiemy co wybrać....

Jest tyle możliwości i taka rozbieżność cenowa....

Może mogli byście mi pomuc?

Zastanawiam sie na dwufunkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem cw

http://www.ogrzewanie.pl/kociol-dwufunkcyjny-vitodens-111-w-6-5-19-0-kw-z-zasobnikiem-c.w.u.html

Bądz na jednofunkcyjnym + zasobnik...

http://www.ogrzewanie.pl/kociol-gazowy-kondensacyjny-de-dietrich-mcr3-24-bs-100-stojacym-sr-100-w-isense.html

 

Pomużcie mi prosze bo nie wiem czy to dobry wybór, czy beda trwałe cz nie bedzie mi sie psuł co chwile, czy sa sprawdzone czy bedą wystarczające...

:confused::confused::confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c
Może mogli byście mi pomuc?

Zastanawiam sie na dwufunkcyjnym z wbudowanym zasobnikiem cw

http://www.ogrzewanie.pl/kociol-dwufunkcyjny-vitodens-111-w-6-5-19-0-kw-z-zasobnikiem-c.w.u.html

Bądz na jednofunkcyjnym + zasobnik...

http://www.ogrzewanie.pl/kociol-gazowy-kondensacyjny-de-dietrich-mcr3-24-bs-100-stojacym-sr-100-w-isense.html

 

Pomużcie mi prosze bo nie wiem czy to dobry wybór, czy beda trwałe cz nie bedzie mi sie psuł co chwile, czy sa sprawdzone czy bedą wystarczające...

:confused::confused::confused:

 

Mógłbym pomóc.

Obydwa mają zdecydowanie za dużą moc minimalną.

Poszukaj innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powyżej podali przedmówcy, im niższa moc minimalna tym lepiej. Kto ci zaproponował takie potwory pasujące do domów 2-3 krotnie większych? U mnie grzeje bezawaryjnie akurat Junkers 14-3, ale może być również Immergas.

Weź pod uwagę servis tych kotłów, im bliżej tym lepiej.

I zawsze kocioł jednofunkcyjny jest bardziej komfortowy, jeśli tylko masz miejsce na zbiornik CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Kupujemy z męzem dom typu bliźniak o powierzchni około 90 m2, wybudowany z gazobetonu 24 oraz ocieplony styropianem 12.

Na całości jest ogrzewanie podłowgowe. Potrzebny jest nam kocioł na centralne i ciepłą wode... i tu sie zaczynaja schody bo nie wiemy co wybrać....

Jeśli masz tylko męża i nie planujesz szkodników to kocioł 2funkcyjny przy odrobinie chęci da radę . Jeśli zaś planujesz powiekszenie rodziny to daj sobie spokój z 2-funkcyjnymi wynalazkami bo to mało komfortowe rozwiazanie. Ja przy 3x wiekszej powierzchni domu planuję kocił Termet Gold 20kW + zasobnik 150 litrów. Mam wtedy pewność że gdy będę brał prysznic a żona czy dzieci będą wtedy myć paszcze :) czy naczynia po śniadaniu to nie porazi mnie lód z prysznica.

Przy kotle 2funkcyjnym zdazalo sie mało przyjemne uczucie chłodu pod prysznicem gdy ktoś nagle odkręci w kuchni czy łazience kran z cieplą wodą.

A nie mam zamiaru wprowadzac grafika kto kiedy może używać ciepłej wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę mi pomoc w wyborze piecyka dwufunkcyjnego do lazienki do ogrzewania wody w kranach oraz centralnego ogrzewania.

Dom 100+- m2, 6 grzejnikow, grzeje oszczednie, mam jeszcze kominek, mam junkersa ale zaczal sie sypac i chce cos lepszego, kwota to 4tys +-, mam nowa lazienke i chce zeby tez jakos wygladal a nie straszyl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ze względu na komfort CW zaczęliśmy zastanawiać się nad kotłem jednofunkcyjnym+zbiornika...

Tylko pytanie jest czy kazdy kocioł nadaje sie na ogrzewanie podłogowe?

Czy warto inwestować w kocioł po 7-8 tys czy może warto by było kupić coś tańszego?

Jak wygląda później wymiana kotła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy gazowy kondensacyjny jest niejako stworzony do podłogówki z uwagi na to żeby kondensować musi pracować na niskiej temperaturze wody.

Przy takiej powierzchni jaką posiadasz prawdopodobnie każdy kocioł pociągnie podłogówkę nawet na własnej pompie.

Ja szukam tańszych rozwiązań niż Viessmann czy ACV. Dlatego poruszam sie wśród marek typu Termet, DeDietrich, Junkers czy Saunier Duval.

Wymiana k0tła polega na jego odłączeniu i podlączeniu drugiego. Oczywiście robi to hydraulik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to żeby na poczatku kupić zwykły z sieciowki i przemeczyć sie z nim 2-3 lata i kupić coś porządnego? Czy może kąpletnie sie nie opłaca?

Bo troszke mnie boli wydać około 6,5 tys za kocioł+1 tys. montaż + 1tys za materiały....

Ale podobno kto oszczędza na takich sprzetach dwa razy traci....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...