Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

Podłączę się pod tematem i zapytam jaki piec gazowy kondensacyjny dwu funkcyjny?

Obecnie posiadam stary piec Vaillant Thermoblock VCW 240 XEU ( 10.9 -24.0 kW 2.5 bar).

Chciałbym go zamienić na jakiś piec nowej generacji OSZCZĘDNY bo ten za dużo gazu pochłania.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowocześniejszy kocioł w zamian za stary, nie zaoszczędzi zdecydowanie więcej gazu.

Najwięcej zależy od zapotrzebowania domu na ciepło. To najważniejsze.

Jeśli chcesz jakiejś porady to napisz;

-jaki duży dom

-jaką posiada izolację

-ogrzewanie grzejnikowe czy OP

-jaką temperaturę w domu preferujecie

-ile osób mieszka, jakie kąpiele, ważne do przygotowania CWU

Nie mamy szklanej kuli, przynajmniej podstawowe informacje są potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jaki duży dom 150m2

-jaką posiada izolację znikomą, jest to bardzo stara kamienica z cegły

-ogrzewanie grzejnikowe czy OP grzejniki żeliwne

-jaką temperaturę w domu preferujecie 21 stopni

-ile osób mieszka, jakie kąpiele, ważne do przygotowania CWU 4 osoby, prysznic bez wanny ale z ciepłą wodą nie ma większego problemu

Nie mamy szklanej kuli, przynajmniej podstawowe informacje są potrzebne. proszę o trochę wyrozumiałości, jestem w tym temacie zupełnie zielony i nie wiem jakie dane są potrzebne

:)

zastanawiam się jeszcze nad piecem pulsacyjnym, czy to dobre rozwiązanie?

Edytowane przez mr_afuks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, proszę Was o radę- co wybrać do mojego domu 155 m2 bez ogrzewania podłogowego?

 

VIESSMANN Vitodens 100-W 26 kW czy VAILLANT VUW 296 30 kW?

 

Na stronie Vaillanta jest informacja, że zapewnia szybkie podanie ciepłej wody. Na stronie Viessmanna nie ma takiej informacji. Czy Viessmann równie szybko poda ciepłą wodę na większej odległości (kuchnie mam na innym piętrze).

 

Co lepsze pod kątem awaryjności i szybkości podania ciepłej wody na większej odległości?

Pozdrawiam

lopomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł 2 funkcyjny przy 155m2? Masz 1 łazienkę?

Jeśli masz do obsłużenia wieksze odległości to kocioł 2 funkcyjny jest słabym wyborem.

Weź Vaillanta , Termeta czy innego JUnkeras max 20kW z zasobnikiem, dołóż cyrkulację i będziesz miał IMHO najlepsze rozwiązanie.

Żaden kocioł bez cyrkulacji nie zapewni Ci szybkiego podania ciepłej wody na duże odległości jeśli w rurach między kotłem a kranem jest zimna woda. To chyba oczywiste.

Edytowane przez zbigor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o poradę jaki kocioł gazowy dobrać do swojego domu.

Powierzchnia ok 300m2, ogrzewanie podłogowe, 5 osób, 3 łazienki i kuchnia.

Dotychczas w mieszkaniu miałem kocioł dwu-funkcyjny ale z tego co czytałem do domu raczej zaleca się kocioł jednofunkcyjny(kondensacyjny?) z zasobnikiem wody.

Dom z założenia ma byc dobrze zaizolowany z WM i rekuperacją oraz systemem DGP z kominka, więc potrzeby grzejne mam nadzieje będą raczej małe.

Dom jest dopiero w fazie projektowania więc nie jestem ograniczony np na kominy itd.

Z góry dziękuję za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam ponownie panowie, w końcu udało mi się ogarnąć dokładniej temat ogrzewania więc wracam do was z dodatkowymi pytaniami.

Dla przypomnienia domek w zabudowie szeregowej, parter + piętro razem 84m2, instalacja z recyrkulacją, góra wanna, na dole prysznic.

 

Co byście brali Junkers ZWSB 30-4A czy Immergas VICTRIX ZEUS 26 1 I.

Firma która będzie mi robić całą instalacje grzewczą poleca Junkersa jako bardziej wydajny i mnie zawodny, ale obawiam się że będzie dużo wpierdzielał gazu w sezonach przejściowych bo Moc kW ma 7,3-23,5

 

Pytanie też do was czy grzejniki Purmo CV22 to dobry wybór? Bo takie mi zaoferował instalator.

 

Wielkie dzięki za jakąkolwiek pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam.*Wykańczam dom jednorodzinny pod Szczecinem dla 2 osób. Parter 110m2, na całej powierzchni ogrzewanie podłogowe, 15 cm styropianu pod posadzką + 40 m2 nieogrzewany garaż z kotłownią(planowane odcięcie ścian garażu od domu styropianem, chyba że ktoś ma lepszy pomysł to proszę o sugestie). Strop 10 cm + 20 cm wełna. Poddasze użytkowe ok 50m2. Planowane zagospodarowanie poddasza na graty plus ewentualne łóżko na nieplanowany najazd gości poza tym raczej nie będzie używane. Dach ocieplenie 20 cm + 5 cm wełna. Ściany domu stawiane z porothermu na piane, ocieplenie 20 cm styropian grafitowy. Planowana rekuperacja. Salon połączony z jadalnią i kuchnia. W salonie kominek zewnętrzny tupu koza. Zaznaczam że nie ma dla mnie problemu przeniesienie się w duże mrozy z sypialni do salonu i dogrzewanie kominkiem. Okna trzyszybowe, drewniane + rolety. Moje pytanie brzmi :

Czy ktos posiada taki piec i moze sie podzielic wrazeniami : http://www.vaillant.pl/profesjonalisci/produkty-i-systemy/aurocompact-4-3090.pl_pl.html

Taki wybor padl ze wzgledu na prostote instalacji. Moze jakies sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze specyfikacji "Moce 24/34kW. Modulacja od 20 do 100%" - czyli moc minimalna 4,8kw - ze 2x za duza do takiego małego i dobrze ocieplonego domu więc piec nie bedzie chodził non stop lecz bedzie taktował. Lepiej poszukac kotła o mniejszej mocy np 14kW lub 9kW

 

Ten który podałes zapewne ze wzgeldu na wodotryski solarne jest też drogi. Słabo bedzie z jego amortyzacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o to ze jest tam mozliwosc podlaczenia solarow. Moim zalozeniem jest zeby w lato piec zadko kiedy sie wlaczal. Chce uniknac kupowania osobno pieca i zbiornika i calej aparatury. Tu mam to w jednym i pozostaje tylko podlaczenia paneli. Sklaniam sie jeszcze kierunku zakupu pompy ciepla na c.w.u. z zintegrowanym zbiornikiem np. http://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/podgrzewacz-cwu-z-pompa-ciepla-pcwu-200k-23kw-1.html

Dwie werzownice pozwalaja podlaczyc do tego piec gazowy i wtedy oczywiscie jakis mniejszy i do tego jeszcze panele. Dzieki temu w lato piec nie bedzie chodziil a w okresach przejsciowych tylko dogrzewal wode. W zime pompa tez troche sobie poradzi. Tylko nie wiem na jakiej zasadzie dziala tam sterowanie tym tzn priorytety co ma grzac i kiedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...